O czym chcesz poczytać na blogach?

Wifi usb

Edukacja Mobilna

Nie nadaje się do używania w nocy, ani w ciemnych pomieszczeniach.

Specyfikacja techniczna Kindle

Obecnie w sprzedaży na rynku pierwotnym oferowane są dwa modele trzeciej generacji – Kindle 3G i Kindle 3G WiFi. Ten drugi jest nieco droższy, ale oferuje darmowy, nielimitowany internet mobilny w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym także Polsce. Jest to właściwie jedyna różnica między modelami.

Kindle posiada pamięć wbudowaną pozwalającą na przechowanie ok. 3-3,5 tys. książek elektronicznych, baterię pozwalającą na swobodne korzystanie od 8 dni (włączone wifi 3g lub połączenie z siecią w domu lub pracy) do ok. 25 dni przy wyłączonym wifi! Ładowanie urządzenia oraz wgrywanie plików następuje za pomocą zwykłego kabla USB, dołączanego w zestawie.

Szczegółowa specyfikacja przedstawiona jest poniżej.

Cecha

Tomiga Blog

To jego duży plus. Oprócz nich jest jeszcze trackball optyczny zastępujący klawisze nawigacyjne. Trackball można też wcisnąć symulując kliknięcie. Z boku obudowy mamy jeszcze dwa klawisze. Włącznik umieszczony w górnej części telefonu, oraz klawisz odpowiedzialny za regulacje głośności. Wejścia natomiast są tylko 2. USB (przez który ładujemy komórkę oraz podłączamy ją do komputera) i mini jack na słuchawki. Pełny minimalizm, który zapewnia jednocześnie maksimum uniwersalności. Rozdzielczość ekranu to 480×800. Tutaj jednak jest mała ściema, gdyż fizycznie jest to nieco mniej, nie wpływa to jednak w żaden sposób na komfort użytkowania urządzenia.

Bezproblemowo synchronizuję się z telefonem. Podobnie jest z kalendarzem google. Jestem w stanie napisać też kilka SMSów pod rząd – w końcu ta funkcjonalność ma dla mnie sens Przeglądanie zdjęć i multimediów to czysta przyjemność (choć przy większej ich liczbie czasami chwilkę trzeba poczekać). Momentalny dostęp do sieci przez wifi wraz z synchronizacją to też jeden z częściej używanych funkcji. Kilka darmowych gier, które pobrałem z android marketu, umilają czas w chwilach gdy trzeba postać w kolejce lub podjechać gdzieś komunikacją miejską.

Co jest fajne

  • podłączenie do WiFi i synchronizacja danych.

ghraf

Czego potrzebujesz, to uruchomić usługę HOTSPOT. Spoko, jest to bezpłatna usługa. Jednak nie radzę, jeśli nie masz w pobliżu dostępu do prądu. Bateria dosyć szybko zjeżdża.

Ale jaki problem udostępnić połączenie HOTSPOT’em, którego masz na pokładzie Android’a, a sam telefon podpiąć kablem USB do urządzenia, ładując je w ten sposób? Bateria przy hotspocie leci w dół jak przy GPS. No, może nie dokładnie tak samo, mniejsza o to. Cóż, coś kosztem czegoś. Hotspot może mieć różne nazwy, ale w gruncie rzeczy chodzi o to samo. Udostępniasz sobie połączenie sieciowe, bo tym jest właśnie hotspot, wkładasz sobie telefon do kieszeni i śmigasz. Laptop znajduje połączenie z siecią poprzez WiFi i… i tyle. W opcjach hotspotu możesz sobie ustawić nazwę sieci i hasło. Właśnie tak to wygląda u mnie. W ramach testu.

Jeśli jednak używasz Linux’a, bądź jakiejś jego dystrybucji,.

Kopmutery

Na świecie komputerem, który może współpracować z systemem Windows Vista. Zaprezentował go sam Bill Gates na odbywających się na początku roku targach CES w Las Vegas. Komputer ma ergonomiczną podświetlaną klawiaturę i pojemnościowy panel dotykowy ułatwiający wprowadzanie danych i nawigację. Dysponuje łącznością bezprzewodową WiFi i Blueooth. OQO 02 jest oferowany z debiutującym niedawno procesorem VIA C7M 1,5 GHz. Dyskiem twardym 60 GB, 1 GB pamięci RAM.
Model 02 wyposażono również w Origami Experience - interfejs dla komputerów klasy UMPC, zapewniający wygodną obsługę funkcji rozrywkowych  i komunikacyjnych, oraz oprogramowanie OQO pozwalające.

Przez co nie zajmuje dożo miejsca. Dodatkowo odporna jest na zalanie, a jej nietypowa konstrukcja sprawia, że łatwo ją utrzymać w czystości. Brak typowych elementów mechanicznych powoduje też, że można na niej pracować praktycznie bezgłośnie. Naciskanie klawiszy nie wywołuje żadnych dźwięków. Klawiatura podpinana jest do komputera za pośrednictwem długiego kabla (1-4metry) zakończonego wtyczką USB.
Cena:29 zł

Mateusz Kierepka

Jednak jest możliwe (czego się nie spodziewałem) uruchomienie Windows 7 RC na komputerze Via Artigo (1GB RAM, 1Ghz Via, 160GB dysk twardy, monitor dotykowy).

Instalacja odbyła się bez najmniejszych problemów (z dysku zewnętrznego). Następnie doinstalowałem archaiczną kartę sieciową WiFi na USB (ZEW 2000CU). Co ciekawe monitor dotykowy został rozpoznany bez najmniejszego problemu (automatycznie podczas instalacji). Udało się nawet uruchomić proste gry na takiej konfiguracji. Niestety karta graficzna za słaba by uruchomić KODU…

Poniżej parę zdjęć z działającego Win 7RC PL na takim maluszku, z ekranem dotykowym (może uda mi się.