O czym chcesz poczytać na blogach?

Więzienie

donrobertoespinoza

… telewizor, dvd, jacuzzi, internet i kokaina. W więzieniu jest wszystko pod warunkiem, jeśli tylko odpowiednio się zapłaci. To przykład świetnie funkcjonującego kapitalizmu. Jeśli masz pieniądze, interesy i wsparcie – dasz radę, jeśli nie – wpadniesz w nałóg, ciąg alkoholowy i długi.

To tylko kilka bardzo krótkich spostrzeżeń na temat jednego z najbardziej interesujących spotkań. Resztę postaram się przekazać w mojej pracy magisterskiej, która już teraz zaczyna wyglądać jak kryminał. Prawdą jest, że nie wszystkie więzienia są tak specyficzne jak to, a ludzie którzy odbywają w nich karę mają zdecydowniae inny profil społeczny. Takie jest właśnie więzienie kobiece, które jest mniejsze oraz zarządzane przez służbę więzienną.

To na razie musi Wam wystarczyć. Wszystko czego się dowiaduje starannie zapamiętuje i chętnie Wam opowiem. Na ogólnie dostępnym blogu nie jestem w stanie przekazać ani procenta tego o czym myślę, co myślą ci ludzie i jak dokładnie to wygląda. Trzymajcie dalej kciuki. Jeśli nie za mnie to chociaż za tych, którzy po odbyciu wyroku toną w peruwiańskiej biurokracji.

Skibą w Łeb - bloog.pl

Fiodora Dostojewskiego. Smutny nastrój powieści wielkiego Rosjanina współgrał z moim stanem wewnętrznym.  Dostojewski czytany w pace nabiera zdecydowanie szerszego wymiaru.


Wychodząc w listopadzie 1985 roku z pudła na mocy amnestii dla więźniów politycznych miałem nadzieję, nigdy już tam nie wrócić. Wróciłem , ale jako zaproszony artysta. W 1993 roku zagraliśmy z Big Cycem koncert w Zakładzie Karnym w Wołowie. Wołów to duże i ciężkie więzienie. Graliśmy koncert na sali gimnastycznej. W rozpakowywaniu sprzętu pomagał nam więzienny zespół muzyczny. Skład zespołu przedstawiał się następująco: klawiszowiec i wokalista (wyrok 20 lat), perkusista (wyrok 10 lat), gitarzysta (wyrok 8 lat), basista (wyrok 5 lat). Jak łatwo się domyśleć liderem zespołu był klawiszowiec. Być może jest już na wolności. Tuż przed koncertem zrobiliśmy sobie fotki za kratami i w kajdankach. Big Cyc był wówczas w trasie. Dysponowaliśmy całym zapleczem technicznym łącznie z dymami i efektami pirotechnicznymi. Bez uprzedzenia strażników odpaliliśmy pod koniec koncertu nasze petardy. Dym zrobił się wielki, a wszyscy więźniowie wstali z miejsc choć.

...verba volant...scripta manent... - Onet.pl Blog

Na twarzy twej heban się mieni,
rozniecając twą miłość płomienną.

Tyleż prawdy w twych oczach się kryje
i słodyczy pięknego kochania...
Czerpiąc siłę z twych oczu - przeżyję
czekające przed nami wyzwania.

Włosy, które zmieniają kolory
niczym kamień utkany brokatem,
niczym wiatrem rozszalałe bory,
rządzą stale mej radości światem.

Dłonie chłodne, pieszczące me skronie,
dłonie ciepłe, wplecione w me włosy.
"Ach! nic bardziej piękne nad twe dłonie."
Wyśpiewują cne anielskie głosy.

Wreszcie - usta obszyte różami
w pocałunku złączone na wieki.
Czułe słowa szepczą między nami.
Do snu tulą zmęczone powieki.

- Wiele z tego tylko ci się marzy...
Cóż, dziękuję, Książe Słów.

- Któż wie? Może cud się zdarzy.
I usłyszę twe "dziękuję" znów...
Jednak wtedy całkiem pewna swego
pierwszy raz w życiu i jako pierwsza
dodasz do życia pięknego
pełną wiarę w tytuł: "Najpiękniejsza".

konar91 (10:47)
0 ...

10 września 2010
Więzienie...

Życie... dlaczego musi być aż tak trudne...? - Onet.pl Blog


13 marca 2012
Dzień jak...

 co dzień... Niczym nie różni się od poprzedniego. Szkoła - dom i tak w kółko. Myśle o swoim jeszcze chłopkaku. Ciągle trafiam na jakiś feralnych... Nie mam szczęście pod tym względem. Tylko kretyn potrafi się w jakieś bagno wpieprzyć a takim kretynem jest właśnie on. Dobrze mu tak, może wkońcu się zmieni ale ja już wtedy z nim raczej nie bede. Nie mam zamiaru nyć z kimś kto mnie nie słucha kiedy chce dobrze. Jak sobie pomyśle jak więzienie wygląda to aż mnie słabi. A jak pomyśle sobie o tym, że kibel jest koło łóżka z kimś miałabym dzielić cele.... Bleee.... albo brać kąpiel i to nie sama tylko z innymi facetami.... ciekawe jakie tam mają jedzenie ? Jeszcze posiedzi tak max do świąt Wielkanocnych z tego co słyszałam bo ma wszystko pozałatwiane.
Dzwonił i mówił, że chciałby mnie zobaczyć, żebym go niezostawiała. I tak go zostawie ale za ok. 2 miesiące bo już naprawde mam go dość! Chciał żebym przyjechała na widzenie... JEZU! Jakby mnie dotknął to nie wiem czy nie musiałabym iść na odkażanie bo nie wiem jakich zarazków mogłabym się nabawić... aż mnie skręca z obrzydzenia jak o tym wszystkim myśle...

 

splatalosiezmierzchlo.blog

splatalosiezmierzchloZwrotnica 2010-02-09 13:04:37

To ci dopiero metafora ludzkiego losu:

Siedzi taki wajchowy (jakkolwiek go rozumieć, możesz być nim Ty sam) i przekłada wajchę. Na początku zmiana kierunku to kilka centymetrów, niezauważalna, i sam szybko nie zauważysz, kiedy kierunki się rozjechały..... Czasem o setki, tysiące kilometrów...

Tagi: zwrotnica

skomentuj (0)

Więzienie lepsze od kobiety 2010-02-09 13:10:57

A czemu? To akurat proste.

Więzienie to wprawdzie piekło, ale rządzą tam jasne, proste zasady, znając je i stosując się do nich można przeżyć bez więlkiego uszczerbku na duszy/ciele. Żyj i daj żyć innym, nie wchodź innym w drogę, ale i nie daj sobie w kaszę dmuchać.... w zasadzie wystarczy żeby przeżyć i wyjść z piekła o własnych siłach (psychopami zajmują się sami pensjonariusze, większość złodziei ma zasady).

Z kobietą jest inaczej.. odsłaniając się, ryzykujesz nóż w plecy wtedy, kiedy się w ogóle tego nie spodziewasz..... Nie zbliżaj się, bo bliskość jest niebezpieczna... dla Ciebie.....  Jak zdejmiesz zbroję, możesz tak oberwać, że nie wstaniesz.