O czym chcesz poczytać na blogach?

Wielką brytania

Paulla Beadles and Justin Bieber - Onet.pl Blog

Z  bagażnika swoje walizki. Razem z rodzicielką udałyśmy się na odprawę. po godzinie siedziałyśmy już w samolocie. Miałam miejsce obok okna a koło mnie siedziała mama.
-Musimy się przeprowadzać do Wielkiej Brytanii? Przecież ja nawet nie umiem gadać po angielsku.
-Tak kochanie musimy. A co do twojego języka to o nic się nie martw. Załatwiłam ci korepetytora-Gdy spojrzałam na nią pytającym wzrokiem wyjaśniła- koło.-Nie twój jest na samej górze.
-To znaczy że mam całe piętro dla siebie?
-Tak!
-Kocham cię- wykrzyknęłam i rzuciłam się przytulić ją .
Wbiegłam jeszcze wyżej i zobaczyłam pięknie urządzony przedpokój. Otworzyłam pierwsze drzwi. Pomieszczenie okazało się wielką łazienką.

Warto zafantazjować!!!!!!!1 - bloog.pl

Muzyczne z jej klasowymi znajomymi. W roku 2004 zdobyła tytuł najpiękniejszej uczennicy szkoły Combermere i wystąpiła w szkolnym show muzycznym, śpiewając hit Mariah Carey Hero. W wieku 15 lat Rihanna wykorzystała swoją wielką szansę, kiedy jeden z jej przyjaciół przedstawił ją z producentem muzycznym Evanem Rogersem, który spędzał wtedy wakacje w rodzimym kraju Rihanny. Rogers, razem z jego współpracownikiem Carlem Strukenem, pomogli dziewczynie nagrać materiał muzyczny w #36 na Billboard Hot 100 i #11 na UK Singles Chart). Album utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się krążków w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, natomiast w czterdziestce w Wielkiej Brytanii. W kilku krajach album został odznaczony platynową płytą; w Stanach Zjednoczonych uzyskał status złotej płyty. Rihanna, aby promować swój debiutancki album, rozpoczynała amerykańskie występy podczas trasy koncertowej gwiazdy pop Gwen Stefani

Blog Marka Siwca - Posła do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski - Onet.pl Blog

Zebrani zapoznali się z trzema priorytetami polskiej prezydencji (europejska integracja jako źródło wzrostu, bezpieczna Europa, pożytki dla Europy płynące z otwartości), a do tego miała miejsce "krótka wymiana poglądów".

Według obecnych na zebraniu dyplomatów Francja i Wielka Brytania nie wykazały żadnego zainteresowania dyskusją na temat obronności. Temat więc zdechł. Takich spotkań będzie jeszcze przynajmniej pięć, podobnie jak szczytów szefów państw. Oby nam ambitne plany nie rozpłynęły się wśród wzruszeń ramion wielkich…

Dzisiejszy.

W programie prac Komisji do Spraw Unii Europejskiej Sejmu znalazł się dziś punkt dotyczący sprawozdania z realizacji Karty Praw Podstawowych. Jak wiadomo, Polska Karty tej nie przyjęła, w czym jest niechlubnym wyjątkiem wraz z Wielką Brytanią.

W przeddzień polskiej prezydencji punkt obrad brzmiał interesująco. Tym bardziej, że rząd robi co może, aby uciec od odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. Miała być debata, w której poseł sprawozdawca zamierzał przedstawić stanowisko naszej partii.

Dziwne to. Bo dziwny jest ten świat

Złamane drzewo.
W Północnym Yorkshire helikopter RAF-u uratował dwójkę ludzi, których samochód został porwany przez wodę. Para została odwieziona do szpitala z podejrzeniem hipotermii. Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Aysgarth.
Wiatr wiał z prędkością dochodzącą do 240 km/h."

Więcej:http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/trampolina-leciala-jak-klebek-kurzu-wiatrak-wybuchl,16438,1,0.html

Tagi: dziwneto dziwne to trampolina Wielka Brytania
07:17, radioalert
.
Cukierniczej Thorntons, w angielskim hrabstwie Derbyshire, z okazji stulecia zakładu. Księga rekordów Guinnessa potwierdziła, że pobito rekord w tej kategorii. Tabliczka waży 6 ton.

Przy produkcji czekolady-giganta, o wymiarach cztery metry na cztery, pracowało ponad 50 osób. Wielką formę, umieszczoną w namiocie na parkingu fabryki w Somercotes, wolontariusze uzbrojeni ponad 10 godzin wypełniali masą czekoladową nalewaną z wiader.
Tabliczka waży 5,8 tony czyli więcej niż podobny wyrób o wadze 5,5 tony, który we wrześniu powstał w Chicago..

Maciej Karasiński o Edukacji - Onet.pl Blog

Podane przez Panią dane nie wskazuję podstaw do zawartych w notatce konkluzji. Być może zależy Pani na dorównanie Meksykowi, Turcji, W. Brytanii ale do takich wzorców powinniśmy dążyć? Nie da się rzetelnie porównywać systemów edukacji wprost, przez mylące i jednostronnie.Czego wstydzić.  Jeżeli 6% PKB stawia nas w czołówce krajów dbających o system oświaty to ja się z tego bardzo cieszę. Niestety Hiszpania, Francja, W.Brytania czy Czechy już dawno nie są dla mnie wzorami do naśladowania. Porównajmy nakłady - realne między naszymi krajami na badania naukowe i szkolnictwo wyższe - tu jest problem w.

Zostało ustalone w wyniku wieloletnich naszych praktyk. Efektem bezkrytycznych zapożyczeń uzasadnianych jedynie ekonomią i statystyką, może być tylko przykre doświadczenie a efekt wielką niewiadomą.

Zgadzam się na szukanie oszczędności w życiu publicznym i racjonalizowanie ale to nie jest tak proste by wynikało.

Blog historyczno-ogólnikowy viadera

Głośno rzucane hasła o buncie w razie wprowadzenia tejże ustawy w życie a także  incydent w Curragh gdzie generał i 57 oficerów odmówiło wykonania rozkazów. Wszystko zapowiadało się na to że w razie wprowadzenia autonomii dla Irlandii mniejszość protestancka, silnie związana z Wielką Brytanią, będzie conajmniej głośno protestować jeśli nawet nie przejdzie do poważniejszych czynów takich jak akcja zbrojna.

Wybuch I Wojny Światowej, o dziwo został przyjęty z entuzjazmem przez Irlandczyków. Łączyła ich przyjaźń z Francją i pewna sympatia do Wielkiej.

Wszystko o Rihannie

"Combermere". W tej ostatniej założyła trio muzyczne z jej klasowymi znajomymi. W roku 2004 zdobyła tytuł najpiękniejszej uczennicy szkoły Combermere i wystąpiła w szkolnym show muzycznym, śpiewając hit Mariah Carey "Hero". W wieku 15 lat Rihanna wykorzystała swoją wielką szansę, kiedy jeden z jej przyjaciół przedstawił ją z producentem muzycznym Evanem Rogersem, który spędzał wtedy wakacje w rodzimym kraju Rihanny. Rogers, razem z jego współpracownikiem Carlem Strukenem, pomogli dziewczynie nagrać materiał muzyczny w Stanach."If It's Lovin' That You Want" nie był aż tak popularny (miejsce #36 na Billboard Hot 100 i #11 na UK Singles Chart). Album utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się krążków w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, natomiast w czterdziestce w Wielkiej Brytanii. W kilku krajach album został odznaczony platynową płytą; w Stanach Zjednoczonych uzyskał status złotej płyty. Rihanna, aby promować swój debiutancki album, rozpoczynała amerykańskie występy podczas trasy koncertowej gwiazdy pop Gwen Stefani. Krążek sprzedał się w.