O czym chcesz poczytać na blogach?

Wiedźmin 2

In tragic ecstatic agony... - Onet.pl Blog

Wiedźmińskim. Problem w tym, że takowy nie istnieje. Oprócz tego Biały Wilk potrafi zawiązać trwałe przyjaźnie (chociażby z poetą  i bardem Jaskrem, którego Geralt trafnie określił mianem "cynika, świntucha, kurwiarza i kłamcy"), a także i pokochać. Jego skomplikowane, można by rzec kolokwialnie - porąbane relacje z innymi stanowią ważną część całego cyklu o Wiedźminie.
Gwynbleidd z powodu swojej inności niechętnie jest przyjmowany gdziekolwiek. Wiedźminów traktuje się niewiele lepiej, niż elfów, krasnoludów, gnomów czy niziołków. Jego wizyta mile widziana jedynie wtedy, gdy pojawia się jakiś problem do rozwiązania, w rodzaju bazyliszka w podziemiach czy zeugla na miejskim wysypisku. Niektórzy traktują wiedźmina jako płatnego.
Był prekursorem fantasy zabarwionego słowiańszczyzną. Warto o tym pamiętać.
Piosenka na dziś: Adam Skorupa - Tales of the Witcher. Jeden z kawałków składających się na ścieżkę dźwiękową gry.
Howgh!
Post Scriptum: w notce zamieściłem fragmenty "Krwi Elfów" Sapkowskiego.
Christophoros (16:10)
ktoś się odezwał - dołącz do niego

20 października 2007
Wiedźmin #2 - Jak narodził.

G

22:04, gkp19
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 maja 2011
zbiór cd.3

Dzień, tydzień, miesiąc, kwartał czy nawet rok Wiedźmina na gkp.blox.pl trwa dalej. Ostatnio było zamieszczane trochę mniej informacji, ale nadrabiam zaległości prezentując ciąg dalszy zbioru / kolekcji materiałów związanych z Wiedźminem.

Dziś na pierwszy ogień komiks Wiedźmin. Jest to niestety już drugi album tego kwartalnika (chyba kwartalnik, niestety, bo nie mam pierwszego). Słyszałem o tym komiksie, myślałem, że to ma być pojedyncze wydawnictwo i myślałem, że pewnie drogie, ale się okazało trochę inaczej. Ogólnie komiks nienajgorszy.

Na drugi ogień dziś gazetka darmowa z Empiku czyli Tom kultury. Okładka 100 wydania tej gazetki to znana wszystkim na całym świecie twarz Geralta z Wiedźmina 2.


To tyle dziś. Bywaj.

14:06, gkp19
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 maja 2011
ściana

Wiedźmin 2 - poradnik idealny

Wpisy

  • niedziela, 24 kwietnia 2011
    • Wiedźmin 2 – poradnik idealny

      Ostatnio dowiedziałem się, że zostanie wydany poradnik do gry Wiedźmin 2. Bardzo ucieszyłem się z tego powodu. Jednak wkradły się w moje serce obawy, jak ów poradnik będzie wyglądał. Nie o sam wygląd zewnętrzny mi chodzi, bo nie jest trudne do zgadnięcia. Wielkość zeszytu A5, koloru czarnego; na okładce napis "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów", pod napisem wiedźmiński medalion. Taki powinien być wygląd zewnętrzny. A treść poradnika? No.

Czy na przykład walka (jak odnaleźć się w nowatorskim systemie walki). Na ostatniej stronnicy winna być mapa, na której powinny być naniesione postacie i miejsca z fabuły głównej, czy chociażby ważniejsi handlarze. Nie powinno na niej się znajdować miejsca ukrytych rzeczy np. broni czy innych przedmiotów. Tak według mnie powinien wyglądać poradnik do gry „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”. W skrócie mówiąc powinien on być rzeczowy, konkretny, lecz nie może nas prowadzić do celu "za rączkę". Jak sama nazwa wskazuje, ma on nam doradzać, a nie odwalać za nas całą robotę i psuć rozgrywkę. Mam nadzieję, że poradnik, który ujrzę 10 maja będzie dokładnie taki sam jakiego go sobie wyobraziłem.

SCHABOSZCZAK

Się w liczbie ponad 1,5 miliona egzemplarzy (a ilość ta nadal rośnie). Średnia ocen na  GameRankings wynosząca nieco ponad 85% robi wrażenie. Dodatkowo gra zdobyła ponad 100 nagród. Liczby te mówią same za siebie. Cyferki to jednak nie wszystko. Grupka osób pracujących nad grą zyskała cenne doświadczenie i wypromowała nową markę, co wcale nie jest łatwe. Obecnie Wiedźmin 2 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier, o czym świadczy m.in. fakt, iż w ciągu pierwszych 48 godzin na serwisie GameTrailers.com debiutancki trailer obejrzało aż 300 000 osób! To naprawdę nie mało i nie każdy materiał może pochwalić się takimi wynikami.

Zapowiedzenie drugiej części było kwestią czasu. Gra tworzona jest już trochę.

Kroniki trollowane | Blog o grach, książkach i życiu codziennym

Żeby wyśledzić i pokonać swych wrogów. To była dopiero historia! O pół-człowieku, który przeciwstawił się organizacji niszczącej kraj od środka. Tam to było widać, że jesteśmy tylko małą istotą pośrodku wielkiego spisku i musimy dołożyć wszelkich starań, aby do niczego złego nie doszło. Eh, ale o czym ja to…? No tak, porównajmy to do części drugiej. Mamy tu wiedźmina, który otrzymuje pomoc od samego króla lub od potężnej buntowniczki wzniecającej rebelię, w zależności od tego, jak napiszemy historię. Tutaj nasz bohater ma wszystko, co potrzebuje. Pieniądze, broń, kobiety i zbrojne wsparcie. To już nie to samo! Teraz można wyczuć, że jakaś siła wyższa mówi: “To ty jesteś myśliwym, a jakakolwiek porażka jest po prostu.

Szpiegusa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gry i oznaczony tagami 2, geralt, gwynbleid, karczma, królów, krytyka, opinia, recenzja, rivii, triss, wiedźmin,.

Dziwne przypadki Krzysia Nolajfa

Krzysio Nolajf Nolajf obiekty sim3 sims 3 sims 3 obiekty the sims The Sims 3
00:07, krzysio.nolajf , Mój Dziennik
Link Komentarze (8) »
czwartek, 27 maja 2010
The Sims 3: Kariera - drugie wrażenie Krzysia NolajfaNo to co maleńka - zjeżdżamy stąd?!
Więcej »

Tagi: Krzysio Nolajf sims 3 the sims The Sims 3 the sims 3 ambitions the sims 3 kariera
22:53, krzysio.nolajf , Relacje.

Tagi: Krzysio Nolajf Nolajf sims 3 the sims The Sims 3 the sims 3 ambitions the sims 3 kariera
11:19, krzysio.nolajf , NEWSY Krzysia
Link Komentarze (8) »
Krzysio Nolajf skopie ci tyłek!To moje hasło wyborcze, gdybym przypadkiem startował. Niech się boją, psia mać! (ja się już długo bałem, więc teraz ich kolej)...
Więcej »

Tagi: Krzysio Nolajf sims the sims The Sims 3 wiedźmin 2
02:39, krzysio.nolajf