O czym chcesz poczytać na blogach?

Wiąz

CO O TYM MYŚLISZ ? - Onet.pl Blog06 November 2008
Brak tytułu
"Pasterz", przypowieść druga:

51. 1. Przechadzając się na wsi zauważyłem wiąz i winorośl i zacząłem zastanawiać się nad nimi i ich owocami. A wtedy ukazał mi się Pasterz i powiedział: "Co ty sam myślisz o wiązie i winorośli?" "Myślę, Panie, odparłem, że doskonale sobie nawzajem odpowiadają". 2. "Te dwa drzewa, rzekł mi, mają być wzorem dla sług Bożych". Ja na to: "Chciałbym zrozumieć, w jaki sposób te drzewa, o których mówisz, mogą być wzorem. Zapytał: "Czy widzisz wiąz i winorośl?" "Widzę, Panie, odpowiedziałem". 3. "Winorośl, mówi, przynosi owoce, wiąz zaś jest drzewem bezpłodnym. Winorośl ta jednak musi wspiąć się na wiąz, bo inaczej.

[wyrwac chwasta - terapia] blog"Wiąz jest urodziwy i dorodny, cieszy się powodzeniem i sympatią otoczenia. Skromny, prostolinijny i bezpośredni; świeci przykładem dobrych manier, elegancji i smaku. Potrafi się znaleźć w każdej sytuacji, reaguje błyskawicznie i błyskotliwie. Nie wymaga zbyt wiele i nie sądzi, że należy mu się cokolwiek ponad przeciętną. Zadowala się drobiazgami, nie przywiązuje wagi do materialnej strony życia. Surowy i nietolerancyjny jest tylko wobec cudzych wad i błędów. Wymaga od ludzi bezwzględnej uczciwości i prawdomówności. Nie da się zwieść grze pozorów i fałszywym uśmiechom. Wiąz jest spokojny i opanowany, nigdy nie wyładowuje złego humoru na otoczeniu. Potrafi taktownie rozbroić najbardziej wściekłego przeciwnika. Natura obdarzyła go zdolnościami humanistycznymi i zręcznością manualną. Jego palce potrafią wyczarować piękne drewniane figurki, hafty i rysunki. Pan i pani Wiąz dają sobie radę z większością napraw domowych. Jako życiowy partner Wiąz jest wierny i kocha gorąco. Małżonek musi jednak spełnić wysokie wymagania Wiązu - moralisty i pogodzić się z jego dominacją. Oddać ster domowy w jego ręce, to wcale nie jest zły pomysł. On świetnie radzi.

Z pamiętnika szalonej ogrodniczki

, Kwiaty
Link Komentarze (1) »
środa, 03 czerwca 2009
Kolejne iryski

Niska odmiana białych:

Nowy, co miał mieć górę liliowo - różową, ale chyba nie ma, albo ja się nie znam na kolorach. Dół też nie bardzo śliwkowy (dopisek z 25.08.2010 - podobno to Megabuck, a nie Latin lover):

Fioletowy, może trochę w bordo, dół bardzo ciemny:

Biało - fioletowe jeszcze raz:

Żółte:

I dwa razy Cindy 0:

16:04, jakaela , Moje kolekcje
Link Dodaj komentarz »
Lasu ciąg dalszy

Przesadziliśmy limbę, świerk Iseli i sosnę ościstą, dokupiliśmy jeszcze jedną sosnę Watereri i jedną bośniacką Compacta Gem oraz jodłę jednobarwną Compacta i wiąz holenderski Wredei.

Wiąz to ten żółciutki, ma rosnąć kolumnowo. W tylnym.

blog polski

.

Żyjąc znacznie bliżej przyrody, z przyrodą, na jej łonie, Słowianie mieli do niej nabożny stosunek. Nie była przyroda dla nich czymś martwym, nie była li tylko rezerwuarem surowca. Była żywicielką, była matką, była wreszcie świątynią pod gołym niebem.
W obrzędowości Słowian ważną rolę odgrywały święte gaje. Słowianie szanowali wszystkie drzewa, a niektóre z nich, rosnące w świętych gajach otaczane były szczególnym kultem. Nawet tylko łamanie gałązek świętych drzew uważane było za obrazę bogów.
Kultowymi drzewami były dąb, lipa, brzoza, cis, klon, wiąz,  jesion, buk, grab i inne.
http://forum.ulfbjorns.na11.pl/viewtopic.php?f=13&t=98

Różnym gatunkom drzew przypisywano różne właściwości.

Najważniejszy dla Słowian zawsze był Dąb, wyrażał męską moc, następnie Brzoza, której sokom nadawano odżywczą moc, Jarzębina odstraszała złe moce i symbolizowała odradzanie się życia po zimie. Drzewem kobiet była Lipa, drzewo płodności. Słowianie zachodni otaczali czcią Leszczynę, jej orzechy składano jako ofiarę innym bogom. Olcha i Wierzba były drzewami demonów wodnych, dlatego uważano je za szkodliwe. Drzewa.

nowybukowiec - Onet.pl Blog

W II poł. XVIII w. powstał angielski park krajobrazowy projektu Szymona Bogumiła Zuga. Następnie park przekształcony został w znacznym stopniu w 1882 r., kiedy właścicielką Jabłonny została Anna z Tyszkiewiczów Dunin-Wąsowiczowa. Od roku 1953 właścicielem parku jest Polska Akademia Nauk.

Park jabłonowski ma 46,56 ha powierzchni.  Rośnie tu wiele gatunków drzew, w tym dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, klon zwyczajny, topola biała, grab pospolity,jesion wyniosły, wiąz szypułkowy; rzadziej występują wiąz pospolity, klon polny, iglicznia trójcierniowa, kasztanowiec biały, czeremcha zwyczajna,modrzew europejski, sosna zwyczajna czy świerk pospolity.  Obok 100 – 150-letnich wiązów, lip, grabów i modrzewi spotkać można ok. 200-letnie dęby.  W parku znajduje się również 57 pomników przyrody w 9 gatunkach, które można obejrzeć dzięki przygotowanej przez Starostwo Powiatowe w Legionowie ścieżce przyrodniczej „po pomnikach przyrody”.  Trzy pomniki przyrody, tj..

tymiankowo

Kategorie: Wszystkie | Historia
RSS
niedziela, 24 kwietnia 2011
Wiosennie

Jak poprzednio wspomniałem powolutku, powolutku zapełniamy nasz ogród roślinkami.

wierzba hakuro nishiki

wiąz turkiestański

 

trzmielina japońska

 

Ugrzęznąć na amen. I znowu nasze ambitne plany spaliły na panewce.

 

 

Dni mijały, wiosna leniwie się skradała, a u nas cały czas olbrzymie kałuże. Dobrze, że przynajmniej w części przeznaczonej na sad jak tako ziemia się wysuszyła i mogliśmy wysiać łubin, aby zwiększyć jakość naszej gleby.

Aby coś zrobić z drugą częścią ogrodu postanowiliśmy wynająć „profesjonalistów” aby nawieźli ziemię, ukształtowali teren i co nieco nasadzili. Przyjechał pan, pooglądał, pooglądał i umówiliśmy się, że wycenę przyśle na e-maila. To.

Nature...

Za dużo stąd radości ze sobą zabiorę.
Każą mi sprawić sobie ból.
Abym nigdy już nie poznała swych nowych ról.
Tęsknota mnie niszczy, zabija...
kąsa niczym jadowita żmija.

Po chwili..
Przed lustrem nie widzę już siebie
Nie ma mnie również w niebie.
Bo nie chcę odejść tam bez Ciebie.
Proszę, abyś mi wybaczył
lub zrozumiał ile dla mnie znaczysz..
Marzenia me niweczy tęsknota.
która lawiną łez bez końca we mnie miota..

POMÓŻ MI!
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:
Komentarze (71), Dodaj

środa, 13.lutego.2008, 16:38
Zaczynając już kiedyś w ten sam sposób...
czułam zupełnie coś innego.
Dziś przeprosić bym Cię chciała...
Że żyję, że ranię, że miłość ma nie uleciała...
Że istnieje we mnie wciąż...
że ciągnie się ze nami wiąz
niefortunnych zdarzeń...
za masę naszych niespełnionych marzeń.
Lecz.