O czym chcesz poczytać na blogach?

Wetter

--|| fjordblog ||--

A ja niczym starszy pan z 'Piotrusia Pana' bede oblakanym wzrokiem lustrowal moje otoczenie pytajac: "gdzie sa moje cudowne mysli, Piotrusiu, gdzie...?"
Aha no i oczywiscie 'wzloty i upadki'... Wzlotow ostatnimi czasy nie zauwazam (albo nie chce, albo tez nie sa przesadnie zachwycajace), a upadkow nigdy chetnie nie opisywalem. Pewnie mam strach, zeby przyznac, ze nie jestem idealny. Ok Dziku, (hmmm dawno nikt tak do mnie nie mowil :D:D) nie jestes idealny, oczywiscie nigdy tez idealny nie bedziesz ... ale jestes blisko.
Znowu nie wyszlo...

dzik3 2005-03-19 18:32:56
skomentuj (1)


2. Das Wetter ist aber schejn :D
[Zapomnij o libczbach, one sa niewazne :D]

Siedze przed komputerem i ciesze przyslowiowa miske. Slonce swieci, jest cudowna pogoda i mam ochote biegac; tym razem skonczy sie tylko na ochocie, bo nie mam na sobie odpowiednich butow i jestem (hmmm) ciagle jeszcze dosyc ociezaly po nie dawno pochlonietej pizzy.
Na moj doskonaly niedzielny humor wplywaja zapewne takze seriale komediowe, ktore ogladam wlasciwie pol popolodnia (przede wszystkim 'Przyjaciele' i 'Will&Grace').
Reasumujac: po wczorajszym troche gorszym dniu (lezalem pod kocem, ogladalem tv, zarlem ciastka (jak dziki.

Blog Filipinki

   A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój…

A u mnie zawsze jakby odwrotnie. Tak to widzę jako pesymistka. Jakoś miałam tyle pozytywnej energii i wesoła też byłam. Do wczoraj. Może to ten długotrwały brak słońca powoduje, że tak niefajnie się czuję? Salzburg wciąż pochmurno-deszczowo-rozciapany. Niewyrabiam tej pogody. Wyczekuję wiosny. Tej prawdziwej ze słoneczkiem. Kiedyś miałam tak, że jak widziałam w sklepach pierwsze doniczkowe kwitnące prymulki, to poznawałam, że wiosna przyszła. Teraz o zgrozo(!) tulipany, prymulki i inne oznaki wiosny w doniczkach, można kupić następnego dnia po Bożym Narodzeniu.
Popijam gorącą czekoladę z górą bitej śmietany i liczę na to, że poprawi mi ona humor. A jeśli nie?... Ech… jak to mawiamy z moim Mistrzem: „sto lat terapii”.

die Rätsel - zagadka
die Frage - pytanie
die Wetter - pogoda
das Gelassenheit - pogoda ducha

Filipinka, 2004-01-20, godz..

Blog przemus555

Odwiedziło mojego bloga:
 
376
Komcie zostawiło:
 
40
W księdze gości wpis zostawiło:
 
2
Oddaj głos na mojego bloga!
Aktualna liczba głosów:
 
103
Oddaj głos na szablon!
Aktualna liczba głosów:
 
9619

TELEDYSKI (oryginały znajdziecie u mnie :) )Maxi Biever - Wetter
Eurovision 2007 - Belarus - Dima Koldun - Work.

Zapiski schyłkowca

Jak sama nazwa wskazuje, nie jest pedagogiką. Implikacja - ściągać się nie da. Ze ściąg. Jedyny ratunek dla mnie, językowego beztalencia, to wielce naumiana Ania po prawicy i szkła kontaktowe, co bym widziała gdzie wstawić jakie słówko. Merlineńku, zlituj się nad biednym niewinnym stworzeniem i pozwól mu deutscha zaliczyć na trzy! Ja nie chcę więcej, ja nie jestem abitna, ja chcę mieć li i jedynie święty spokój! Bardziej spokój niż święty...
   Czy to będzie głupota jak znowu wejdę pod zimny prysznic? Palce sklejone, pięty nie działają, w głowie tętnią jakieś ciśnieniowe historie. Das Wetter ist paskudnisch. Na dodatek na pobliskim Boisku Sportowym, czytaj w Centrum Sportowym Naczelnego Podtoruńskiego Zadupia odbywa się jakieś... coś. Z muzyką taką w wersji umpa-umpa, bo występy szkolnych dzieciątek już się były skończyły. Co będzie po ump-umpa nikt nie wiem, nic mnie już nie zdziwi, nawet ciężki, do ziemi przykliszczający, metal. Albo polnisch folklor. Ha ha ha... A tak swoją drogą, to znowu miałam bombową pobudkę - burżuj, o którym pisałam już uprzednio zdaje-się z racji wiertarek i nowego ogrodu, tworzy sobie teraz misterne przeddomie. Znaczy płotki na pilocik, bruk, cegiełki i inne.

ciulos | e-blogi.pl

And that's all folks... for now 2011-06-27

 – Scheiße – mruknął wartownik, próbując odpalić dziesiątą z rzędu zapałką ostatniego skręta. – Dieses Wetter ist unmöglich...


Nagle zobaczył jakby szkarłatny blask w oddali. Stwierdził jednakowoż, że to tylko przywidzenie będące skutkiem, chronicznego już, braku snu.


I to był jego ostatni błąd w życiu.


Fala paraliżującego bólu rozeszła się promieniście po całym ciele, gdy zębate ostrze spenetrowało trzewia, przyszpilając go do drewnianej ściany wartowni.


Odpalony po wielu trudach skręt upadł na miękki śnieżny dywan, gasnąc z sykiem.


Z ust chlusnęła mu krew, plamiąc mundur i biały puch pod stopami, gdy gasnącym już spojrzeniem.

Usiadłszy na walizkach

Łuk

Kolory zmienia nadchodzący zmierzch
W mym czarno-białym cichym świecie
Mej samotności burzo - utop mnie
Ach żal mi żal mi życia przecież

Płaczże moja chmuro łzy swe na nią uroń
Strugą pieśni opleć ją
Weź co tylko pragniesz spraw że ja też spadnę
Na nią razem z kroplą swą

Chmuro  moja szara poczuć woń się staram
Ziemi z jej wilgotnych ust
Jeśli cię przepędzę
Wbij mi w moje serce
Tęczy różnobarwnej łuk
Jeśli cię przepędzę
Wbij mi w moje serce
Tęczy różnobarwnej łuk


Wolken
Text: Giorgos Theofanous
Musik: Giorgos Theofanous

Leistung: Nikos Vertis
Übersetzung: Gatoula

Verändert sich das Wetter wie es scheint
Am Fenster rollt sich langsam eine Pein
Der Himmel bringt.

Szwecja

Jest wyjątkowo zasobna w wody lądowe, zajmuje pod tym względem trzecie miejsce w Europie w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Istnieje tu gęsta sieć rzeczna. Rzeki, choć krótkie są obfite w wodę, bystre, pełne progów, wodospadów i wirów.

Najdłuższe rzeki to Klar (520 m) i Dalälren płynące w centrum kraju. Najpiękniejsze rzeki płyną jednak przez Norrland, biorąc początek z górskich jezior.

Jezior w Szwecji jest około 100 tys. i zajmują ponad 8,5% powierzchni kraju. Największe jeziora to: Wener (5545 km2), Wetter, Melar, Hjälmaren. Najgłębsze natomiast jest jezioro Hornaren – 221 m.

Szwedzi utrzymują, że wody z ich rzek i jezior są tak czyste, że można je pić bez jakichkolwiek obaw. Choć jest to może stwierdzenie nieco przesadzone, prawdą pozostaje fakt, że przynajmniej na obszarze Laponii środowisko naturalne pozostało nieskażone. Działalność człowieka w tej części kraju ogranicza się do niezbędnego minimum.