O czym chcesz poczytać na blogach?

Weterynarz

Chomiczki Syryjskie - Onet.pl Blog

Jeden ząb, wtedy ząb znajdujący się nad nim lub pod nim może ulegnąć przerostowi, bo nie będzie miał żadnego oporu do gryzienia i ścierania. Podobnie jeżeli jeden ząb rośnie krzywo, przeciwległy ząb ulega przerostowi. Stare chomiki maja tendencje do łamania zębów, dlatego należy u nich często sprawdzać stan uzębienia. Takie kontrole nie szkodzą również młodym chomikom. Można to zrobić biorąc chomika na rękę i zbierając skórę na karku w fałdę - wtedy odsłaniają się zęby. Jednym z symptomów przerostu zębów jest odmawianie jedzenia (chomik nie może nic pogryźć) i co za tym idzie chudnięcie.
 Leczenie: Przerośnięte zęby powinny być przycięte przez weterynarza i to możliwie szybko, bo chomikowi grozi wygłodzenie. W międzyczasie można mu podać miękki pokarm, nie wymagający gryzienia. Niektóre stare chomik mają problemy z zębami, które stale się łamią, wtedy należy podawać im miękkie jedzenie jak chleb, jajko, owsiankę lub mieszankę ziaren dla chomika namoczoną w wodzie. Przypuszcza się, że zęby chomika łamią się łatwiej, jeżeli ich dieta jest pozbawiona wapna, tak może być w istocie, kiedy chomiki dostają za dużo ziaren słonecznika. Doskonałym źródłem wapna są psie ciastka, a także ser i mleko. Również próchnica rozprzestrzenia się wśród chomików. Przyczyną mogą być słodkie przysmaki podawane chomikowi. Oznakami próchnicy są.

witajcie - Onet.pl Blog

Z chleba oraz gotowany, dobrze osuszony ryż. Z zieleniny jedynie liście maliny (umyte i wysuszone) mogą być pomocne w leczeniu biegunki, bo mają właściwości zatwardzające. Chomika należy umieścić w ciepłym (ale nie gorącym) pomieszczeniu i pilnować, żeby pił dostateczną ilość wody, aby uniknął dehydratacji (w przypadku dehydratacji konieczna jest infuzja, czyli zastrzyk podskórny, z płynem fizjologicznym). W większości przypadków nie podawanie warzyw leczy biegunkę w ciągu 1 do 2 dni. Potem należy jeszcze wstrzymać się tydzien lub dwa z podawaniem chomikowi jarzyn i owoców. Jeżeli stan chomika nie polepszy się w ciągu 1 do 2 dni lub biegunce towarzyszą jeszcze inne symptomy- należy zasięgnąć porady weterynarza, który powinien przepisać leki przeciw biegunce oraz zapobiec dehydratacji. W przypadku dodatkowych symptomów towarzyszących biegunce weterynarz powinien podać chomikowi antybiotyki.ŚWIERZB

Świerzb jest normalnie przenoszony przez kontakt z zarażonymi zwierzętami lub sianem. Świerzb podrażnia skórę chomika i powoduje, że chomik stale się drapie. Skóra może być miejscami zraniona lub pozbawiona sierści. Przy kontroli sierści można zauważyć pasożyty wyglądające jak małe plamki, poruszające się w skórze chomika. Niekiedy łatwiej jest je zauważyć, oglądając skórę chomika po ciemku w świetle latarki. Lekkie przypadki świerzbicy.

Tajemnice Waszych kotów, o których Wam się nawet nie śniło .. - Onet.pl Blog

I śpi, nie ma ochoty wychodzić na zewnątrz i miseczkę z jedzeniem pozostawia nietkniętą . Takie stan początkowo nie jest niepokojący. Powinniście zaakceptować odmowę przyjęcia pożywienia, gdy pojawia się to po raz pierwszy .

Przy następnym posiłku postawcie kotu małą ilość jego ulubionego pożywienia na 1- 2 godziny i obserwujcie czy kot je .

Dobrowolne poszczenie przez 2 do 3 dni nie powinno budzić zastrzeżeń, jeśli kot nie gorączkuje, jego oczy są przejrzyste i nie ma ran . Natomiast gdy bez szczególnych syptomów chorobowych nie chce przyjmować pokarmu dłużej niż 3 dni, należy pójść do weterynarza .

Jednego błędu unikajcie: nie zmuszajcie kota do jedzenia, jeśli nie chce jeść ! Nie starajcie się przypodobać mu za wszelką cenę, nie wyszukujcie różnych łakoci, aby łaskawie został zjedzony jakiś okruszek . Z jednej strony na nic się to nie zda, z drugiej zaś, mądry kot zapamięta takie zachowanie jako przyjemne doświadczenie . W przyszłości będzie coraz częściej próbował zapewnić sobie przywileje tego rodzaju . W ten sposób niektórzy dobroduszni przyjaciele kotów, stali się, po lekkiej chorobie swojego ulubieńca, jego niewolnikami ..

Specjalny pokarm na okres choroby

Historia Kato - Onet.pl Blog

Przechodził koło kliniki i widział że pacjenci ciągle tylko wchodzili i wychodzili. - Dziś też ma ciężki dzień. Podejrzewam że nawet nie ma czasu na zrobienie sobie przerwy na jakiś obiad. - Pomyślał sobie i przyszedł mu do głowy pomysł. Wieczorem kiedy miał iść zobaczyć psiaka, wstąpił do pobliskiej knajpki z jedzeniem na wynos. W sumie nie widział co może lubić doktorek dlatego wybrał coś łagodnego. Kupił danie które było kawałkami smażonego kurczaka w warzywach duszonych w śmietanowym. Sam też zresztą nie jadł więc zakupił dwie porcje i z jedzeniem na wynos zjawił się w klinice. Jak się okazało znów natrafił na ostatniego pacjenta. Wszedł do poczekalni i zapukał.

 

 

   Dzisiaj Senri był nie źle wkurzony. Na dobry początek dnia użarł go w lewy nadgarstek doberman. Nie miał pojęcia jak to się mogło stać. Może to dlatego, że rano jeszcze był rozkojarzony i był trochę nieuważny. Strasznie głupia sytuacja dla weterynarza. Nie po raz pierwszy bu się coś takiego zdarzyło ale wcześnie to było na.

Ja i mój pamiętnik - Onet.pl Blog

Tylko na początku troszke się bałem i chciałem uciec, ale  potem było świetnie!   Szczekałem na ''prysztnic'', a moi państwo się ze mnie śmiali   Nie wiedziałem o co im chodzi   Czy oni nie mówią do tego ''przysztnica'' coś takieg jak: ''Hej co ty ze mną robisz? Nikt ci nie pozwlił mnie chlapać bez mojego pozwolenia'' Nawet się ten ''prysztnic'' nie zapyta czy może, tylko bez pozwolenia mnie pryska  Aha! Zapomniałem Wam powiedzieć, że 25.06.09r poważnie się zatrułem, dlatego że zjadłem coś z ulicy i ''adnimistracja'' pryska trawniki np. przeciw kleszczom. Moja pańcia strasznie płakała. Wymiotowałem i miałem biegunkę. Gdy mineło 30 min pojechaliśmy do weterynarza. U weterynarza czekaliśmy ok. 2 godziny, a ja ciągle się śliniłem i jakbym chciał zwymiotować, ale nie mógł. Było coraz gorzej. Oczywiście moi państwo nie wiedzieli, że ''adnimistracja'' pryskała trawniki, bo tej dziwnej ''ministracji'' nie chcę się ogłoszenia napisać   I przez nich nawet psy mogą zdechnąc!!!!!!         I bym nie miał żądnego kolegi!   Dobra wróćmy do tematu. I byłem taki zmęczony i wykończony że nawet stanąć nie mogłem. W końcu przyszła nasza kolej. Weterynarz wziął mnie na zaplecze i tam podał mi kroplówkę i duużo leków. Miałem taką gulkę na karku tyle tych leków było. Moi państwo potwornie się o.

Blog fretka02


Nieregularne zabarwianie się kłów u starszych fretek na żółtawy kolor lub ich przezroczystość są normalnymi objawami i nie stanowią powodu do obaw. Często zdarza się złamanie kła, co nie upośledza zdolności zwierząt do gryzienia. Czasami pojawia się kamień nazębny i próchnica. Przeciwdziałać temu można przez podawanie dwa razy w tygodniu kilku małych kawałków twardego mięsa wołowego.

Pazury
Fretki, które dużo biegają po podłożu naturalnym lub mają klatkę o szorstkim podłożu - same te sprawę regulują. W przypadku konieczności obciecia pazurów najlepiej zwrócić się do weterynarza.

Oswajamy tchórzofretke

Pamiętaj zabawna jak kociak, wierna i inteligentna jak pies.
Aby oswoić tchórzofretkę potrzeba trochę czasu i cierpliwości. Początki bywają trudne - za to efekt wart naszego wysiłku.
Tchórzofretka w pierwszych tygodniach życia lubi gryźć, nawet właściciela, traktując to jako rodzaj zabawy - pamiętajmy o tym biorąc ją na ręce. Kiedy mamy ja w ręku trzeba ją głaskać - ulubione miejsce pieszczot to kark i gardło.
Pozwólmy tchórzofretce zapoznać się z nowym.

..::† Poison Ivy †::..

skomentuj (0) 2009-03-08 16:07:58

Porażająca niekompetencja specjalistów


Dzisiaj już ochłonęłam po wydarzeniach z ostatnich dni zarówno dzięki wczorajszej rozmowie z Pati, jak i zamknięciu bardzo drażliwej dla mnie sprawy, no i dzisiejszy ranny, długi spacer z Danielusiem i Aiszką po parku też się do tego przyczynił...:-) A mianowicie chcę nagłośnić "nieskazitelność" niektórych weterynarzy... Z naszym maleństwem od kiedy Ją mamy zawsze był problem z akceptacją otoczenia i ludzi wokół Niej i nas... Najpierw jako starszego szczeniaka próbowaliśmy ją wychowywać poprzez szkółkę dla psów z dobrym trenerem, jednak po tym jak nauczyła się bez problemów paru sztuczek
Jej zachowanie się nadal nie zmieniało... Przez jakiś okres czasu sami próbowaliśmy najróżniejszych sposobów, żeby przestała na strach reagować agresją w stosunku do wszystkich obcych. Coś nam się tam udało osiągnąć, zaczęła się trochę oswajać z otoczeniem,.