O czym chcesz poczytać na blogach?

Weterynaria

weterynaryjne przygody grubej Rudej

Że zmiany w pachwinach są takiej wielkości jakiej były, o ile można ufać relacjom mojej mamy. 

Więc zamiast leżeć do góry brzuchem i obżerać się toną ciast, która wyjdzie spod zdolnych rąk mamy, Ruda będzie łapać będzie jak najwięcej chwil z panem Ra, ogryzać paznokcie ze zdenerwowania czekając na wyniki. 

To, co teraz przeczytacie zabrzmi skrajnie dziwnie, ale Ruda pluje na to. Ucieszyła się na myśl o biopsji, ogromny kamień spadł jej z serca, bo to oznacza, że ma jeszcze szansę poprzytulać się do Najwspanialszego Psa na Ziemi. 

Tagi: pies prywatnie ruda święta weterynaria
15:59, raggafaya
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 marca 2012
Ruda prywatnie

Dawno Ruda nie pisała, co wiązać należy z niezłym młynem w jej życiu. Na uczelni cisza przed burzą, więc nie o nią tu chodzi. Zrobił się bałagan w relacjach międzyludzkich, choć bardzo starała się, żeby wszystko było jasne. Stawanie na rzęsach, żeby co poniektórzy zrozumieli, że są tylko kolegami i nic tego nie zmieni, co przynosiło raczej efekty marniejsze od marnych, strasznie wyprało Rudą z.

..:: Psy ::.. - Onet.pl Blog

Otoczenie, jest naprawdę wielką przyjemnością, ale trzeba uważać, aby nie narażać zwierzę na niepotrzebne ryzyko. Dlatego ważne jest, aby dom był miejscem bezpiecznym, oraz żeby przez systematyczną pielęgnację oswoić psa z wykonywaniem przy nim różnych zabiegów.

Podstawy bezpieczeństwa i pielęgnacji

  • Ukryj, przykryj lub usuń wszystko, co jest niebezpieczne
  • Postaraj się nie zostawiać szczeniaka bez opieki
  • Szczotkuj go codziennie
  • Przycinaj pazury co 2-3 tygodnie
  • Codziennie szczotkuj mu zęby

Pielęgnacja

Dzięki regularnej pielęgnacji szczeniak wspaniale wygląda, a lekarz weterynarii ma mniej pracy. Codzienne szczotkowanie usuwa martwe włosy, brud i pasożyty, które gromadzą się w sierści szczeniaka. Obcinanie pazurów co 2-3 tygodnie zapewnia komfort psu, a także chroni Twoje rzeczy przed zniszczeniem. Poproś lekarza weterynarii, żeby pokazał Ci, jak skracać pazury. Lekarze weterynarii polecają także regularną domową opiekę dentystyczną zapobiegającą chorobom przyzębia. Staraj się, aby czynności pielęgnacyjne nie kojarzyły się szczeniakowi z czymś nieprzyjemnym. Używaj zabawek, nagradzaj psa, okazuj mu dużo uczucia.

Bezpieczeństwo

Czy przygotowałeś swój dom na przybycie szczeniaka? Sprawdź, czy usunąłeś, schowałeś lub przykryłeś.

Muchawet

New Roman" size="3">Tak więc co robić, gdy koń krwawi? Po pierwsze, to nie panikować. Jeżeli krew leci, ale nie sika (jak ze szlaucha, pod ciśnieniem), to nie jest źle. Na kończyny można założyć opaskę uciskową (NAD raną), ale najlepszy będzie ucisk rany- bierzemy czysty bandaż i pchamy w ranę, po czym albo trzymamy, albo ściśle zawijamy. I wzywamy lekarza weterynarii. Najczęściej do jego przyjazdu krew przestanie płynąć, ale przecież ranę trzeba odkazić i najczęściej zaszyć (szycie wspomaga proces gojenia i znacznie eliminuje ryzyko przerastania tzw. dzikim mięsem). Oczywiście najlepiej by było, jakby koń był spokojny i stał grzecznie- wszelkie szaleństwa zwiększają krwotok i opóźniają proces krzepnięcia.

Nad Zwierzętami
Różne
Blog moich zwierzaków ;-)
Weterynaria
Moja "biznesowa" strona ;-)
Największy serwis dotyczący zdrowia zwierząt
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

..."Dosiadając konia, dosiadasz wiatr"... - Onet.pl Blog

Warunkach atmosferycznych, często na zapylonym podlożu jest najczęściej przesuszony, o czym świadczy biala obwódka poniżej koronki. Natłuszczać CZYSTY wierzch kopyta powinniśmy codziennie. Jeżeli kopyta są zdrowe i nie przemoczone - natłuszczamy również spód. Najbardziej przyswajalne są tłuszcze pochodzenia zwierzecego, czesto w preparatach wzbogacone o dodatki ziołowe - czytajmy więc skład i dobierajmy środki, które te składniki zawierają.
Chociaż raz w tygodniu, kopyta trzeba oprócz wyczyszczenia kopystką i spłukania woda, dokładnie wyszorować szczotką ryżową i najlepiej szarym mydłem lub jego zamiennikiem.
Jeżeli proces gnilny strzałki już zacząl postępować nie dziegciujemy tylko leczymy według diagnozy lekarza weterynarii.

Co powinniśmy wiedzieć o rozczyszczaniu i korekcie kopyt

Nalezą one do zabiegów pielęgnacyjnych, powinny byc wykonywane co 6 - 8 tygodni w zależności od szybkości przyrostu rogu. Zimą przyrost rogu jest szybszy, latem wolniejszy. To bardzo ważne, żeby nie doprowadzić do niekontrolowanego przerostu, ponieważ powoduje to zniekształcenia, pęknięcia i w konsekwencji zmiany zwyrodnieniowe kopyta. Rozczyszczanie i korekta powinna być przeprowadzana tylko przez wykwalifikowanego podkuwacza. Bardzo wiele koni zawdzięcza nieterminowemu lub nieprawidłowemu rozczyszczaniu i kuciu, pogłębianie się nieprawidłowej postawy kończyn, nie mówiąc o zagwożdżeniu czy zranieniach . Trzeba zasięgnąc opinii osób zaufanych a.

Blog Kazimierza Kotowskiego - Onet.pl Blog

Na koniec można się pokusić o pewne wnioski. Korelacja dobrego wyniku w wyborach z liczbą odwiedzin stron internetowych jest widoczna. Można też zaryzykować stwierdzenie, że będzie rosła. Ważne jedna, aby partie miały, co pokazać, żeby właściwie zarządzały emocjami. Więcej na ten temat w kolejnych artykułach.

Tomasz Jędrzejczak

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat, napisz do autora:

t.jedrzejczak@onlymarketing.pl

Kazimierz Kotowski (22:20)
3 komentarze

05 marca 2012
Spotkanie z przedstawicielami związków i organizacji lekarzy weterynarii

MOJE KOCIASTE I PSIURY

Specjalny pieniek do drapania dobrze jest obić kawałkiem starego dywanu lub koca. Pieniek musi być bardzo stabilny i dawać dobre oparcie dla łap Tygryska podczas ostrzenia pazurów. Najlepiej ustawić go na najczęściej uczęszczanej Kociej ścieżce, na przykład między miejscem gdzie jada a jego posłaniem. Jeśli lubicie majsterkować, możecie zrobić dla Waszych łobuziaków specjalne drzewko do drapania i wspinania się. Dobym sposobem zabezpieczenia przed zniszczeniem na przykład drewnianego stołu jest owinięcie jego nóg sznurkiem sizalowym. Twój milusiński może wtedy drapać je do woli! Raz lub dwa razy do roku należy przycinać Kotom końce pazurów specjalnymi cążkami. Dobrze jest poprosić o odpowiednie przeszkolenie lekarza weterynarii. W celu przycięcia pazurów należy wysunąć pazur z poduszki, lekko naciskając łapkę Kota a nastepnie ostrym obcinaczem usunąć biały, obumarły koniec pazura. Trzeba przy tym bardzo uważać, aby nie uszkodzić rdzenia pazura. Mocno przyrośnięte pazury mogą wrastać w poduszki i wywoływać infekcje. Wówczas niezbędna jest pomoc wykwalifikowanego lekarza weterynarii.
Szczotkowanie
Wasze puchate czyścioszki wyjątkowo starannie dbają o własną toaletę, wytrwale liżąc sierść językiem. Jednak troskliwi właściciele powinni pomóc swoim podopiecznym w utrzymaniu futerka w czystości. Koty o sierści krótkiej wymagają szczotkowania i wyczesywania tylko w okresie linienia, aby nie połykały wypadających włosów..

Zwierzęta i wszystko co z nimi jest związane :* :) - Onet.pl Blog

Tam poruszony temat kopiowania(obcinania) uszu i ogonów u psów.Bardzo mnie ten temat poruszył, więc postanowiłam o nim napisać.znhalazłam fajny artykuł o tym na http://www.psy.pl i postanowiłam Wam go pokazać:

 

 

''Choć w Polsce obowiązuje zakaz kopiowania psom uszu i ogonów, w ciągu pół godziny znaleźliśmy kilka klinik gotowych wykonać taki zabieg Jarka, właściciela pitbulla, poznałem na jednym z forów internetowych. Mieszka w Szczecinie i pod koniec października napisał: „Pomóżcie, mam trzymiesięcznego pita i chcę mu przyciąć uszy”. W sieci wybuchła awantura – większość bywalców forum jest przeciwna kopiowaniu. Mimo irytacji internautów Jarek informował kolejno o znalezieniu weterynarza, przeprowadzeniu zabiegu i rekonwalescencji psa. W rozmowie z Jarkiem podawałem się za właściciela amstafa, który chce mu skopiować uszy. – Ryzyko jest niewielkie i bez trudu znajdziesz kogoś, kto to zrobi – tłumaczył mi Jarek. – Poza tym nie po to płacimy za psa tyle kasy, aby wyglądał jak kundel. ŁATWY ZAROBEK Poinstruowany przez Jarka dzwonię do klinik weterynaryjnych w Warszawie. W większości dużych lecznic lekarze odmawiają wykonania niedozwolonego zabiegu. W lecznicy Elwet pani odbierająca telefon informuje mnie: „Jest to zabieg nielegalny”. – Od kilku miesięcy już prawie nikt się w tej sprawie nie zgłasza – mówi weterynarz z Całodobowego Centrum Weterynaryjnego na Targówku..