O czym chcesz poczytać na blogach?

Werter

w duchu rocco | Just another WordPress.com site

Doradczego występować musiałem. No i po wódkę trzeba było skoczyć parę razy, wiadomo.

No a ten cały ambaras to wynikł z tego, że młody Werter… tak – Kot! Zmieniam ci imię! Od dziś jesteś młodym Werterem…

- Zgadzasz się?

- No a czemu by nie.

- Nie wiem, możeś przewrażliwiony na punkcie własnej wrażliwości, i mój dystans być może rani twe wzniosłości ducha?

- Nie, nie rani. Luks.

Młody Werter, jako mistrz zdawkowej odpowiedzi, takoż zakończył zmianę imienia. Jak widać przebiegło względnie gładko.

Jeszcze raz. Cały ambaras wyniknął z tego, że młody Werter najbardziej lubi kobiety porzucać. W drugiej kolejności jest seks. W trzeciej przytulanie i szeroko pojęte poczucie bliskości i ciepłoty. Domniemywam, że akt porzucania kobiety, która już w ciągu kilku dni jest w stanie wgryźć się w jego myśli, tak przy okazji orania Werterowych pleców pazurami swemi, ma coś z  przyjemności wydalania. Ach! Oj bez obrażania się! Nie bądźmy tacy delikatni! Młody Werter czuje wielką ulgę podczas odejmowania sobie ciężaru. Z równym zapałem porzuca również nikotynizmu uściski. Mówi sobie, paląc tego ostatniego papierosa, że jesteś już ostatnim szlugiem, ty przesmaczny.

Cierpienia młodego Wertera - Onet.pl Blog

To grosze... niech kradną tak samo jak to się robi czy w Niemczech czy USA... Tylko jest jedna zasada : Spryciarz w Niemczech który w białych rękawiczkach podwędzi na prywatne konto na Kajmanach sporą sumkę zadba przy okazji żeby to za co był odpowiedzialny działało jak najlepiej, jak tam się buduje autostrady to spokojnie, wielu się obłowi nie do końca legalnie ale autostradę zbudują i będzie im służyć przez 40 lat... A u nas, kradną, nie budują a jak im się uda zbudować 500 m to święcą triumfy a za 3 lata odcinek do remontu...

Smutna i gorzka prawda o naszej rzeczywistości, politycznej i nie tylko...
Werter (12:14)
27 ...myśli...

11 września 2007
Rozwódka, to kobieta mająca prawo do szacunku i miłości, a tylu tego nie widzi...
Poprosiła mnie niedawno pewna.

Zawieszona W czasoprzestrzeni - Onet.pl Blog

To tak jakbyśmy widzieli w tej osobie Boga i do niego mówili a nikt sobie z tego sprawy nie zdaje...

No i dalej pisze o tym że czuje się zapominana... no po prostu o mnie nie pamiętają... Jakbym odeszła z tego świata to nawet nie pamiętaliby że istniała jakaś dziewczyna...jak ja... to dobrze bo nikomu bym nie brakowała.. bo nie jestem potrzebna... Smutne to trochę ale to prawda... jedynie rodzice o mnie pamiętają... Bede czasem wspominana jako cicha skromna zamarzona dziewczyna ale nikt o mnie pamiętac nie będzie...w sercu an nic.. Naszły mnie takie romyślania bo czytałam Cierpienia młodego Wertera... i się wczułam
Przychodzi mi cytat Tuwima do głowy
" Żyj tak by innym zrobiło sie nudno gdy umrzesz"

Zawieszona_w_Czasoprzestrzeni
5 komentarzy

12 października 2006
2007 czy 2006

Codzienność prowincji - Onet.pl Blog31 sierpnia 2011
Cierpienia Młodego Wert-geja

Jestem porąbany. Zwichrowany i przegięty. Chcecie wiedzieć dlaczego? (Liczba mnoga tylko dla niepoznaki, dobrze wiem, że już tylko Njordh tu zagląda). A dlatego, że w przecudownych opisach romantycznych uniesień Młodego Wertera odnalazłem co? Zakamuflowaną opcją… nie, nie niemiecką… (jeszcze trochę niepewności… werble)… homoseksualną! Tak moim drodzy (droga N.) Werter był GEJEM!

                Już słyszę jak w posadach, z hukiem i niewypowiadanym ogromem kurzu i innych pyłów walą się fundamenty romantyzmu. Przykro mi, że dowiadujecie się w taki sposób. Zapytacie ,,jak to?”. Już wyjaśniam.

Książki? Może znajdziesz coś dla siebie? - Onet.pl Blog

I która pomimo niektórych zachowań kolegi głównego bohatera bardzo mi się podobała.

Charlie Mansell po rzuceniu przez dziewczynę, za namową swojego kolegi Andy’ego, wyjeżdża wraz z nim i jeszcze jednym kolegą Tomem na wakacje, które mają odmienić jego życie. Cel wyprawy jest nieznany – Andy chce zrobić reszcie niespodziankę. Okazuje się, że wakacje mają spędzić w Malii – wyspie, na której 10 lat wcześniej Charlie poznał swoją byłą dziewczynę Sarę. Czy to dobry pomysł? W końcu Malia, to miejsce, gdzie dla ludzi w ich wieku nie ma już miejsca.

Książka świetna. Znakomita odmiana w stosunku do miłosnych książek, gdzie głównym bohaterem jest kobieta. Serdecznie zachęcam do przeczytania i polecam!

Mani (14:11)
42 komentarzy

14 lutego 2010
J.W. GOETHE "Cierpienia młodego Wertera"