O czym chcesz poczytać na blogach?

Weronika postanawia umrzeć

go away !! - Onet.pl Blog

Lecz po to byżyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiaru pułapki, wówczasśmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawiasię własne życie. Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bezżalu i bez patosu. Może dlatego, że przez ciągłe szukanie zbyt łatwychrozwiązań sprawiła, że jej życie stało się mdłe,.

Dziś mamy wolne - strasznie mnie to cieszy. Toteż nie omieszkałam pospać dłużej, wypocząć jakoś porządnie po nocnym czytaniu "Weronika postanawia umrzeć". Ale dziś jest dla mnie ważny dzień - spotkam się z Krzysiem. Tak, tak, z moim ex z którym byłam w NL. Nie boję się tego spotkania zupełnie - dość dużo rozmawialiśmy.

When you have a close friendship or sexual relationship with someone...

Świecie, jak schizofrnicy, psychopaci czy maniacy. Albo inaczej to kto jest inny niż reszta ludzi".

Nie wiem jaki sens ma ta notka, ale właśnie czytam tą książke "Weronika postanawia umrzeć" i tak mnie naszło...

napisała Ann/ 2004-08-03
skomentuj(0)


Nie wiem sama jaki ma być temat...

Ostatnio tyle się dzieje... nie.

Mój intymny, mały świat

Na podstawie książki Coelho Paulo.
Film ten nastroil mnie pozytywnie. Odebrałam go jako przekazanie pewnych prawd życiowych w prosty i przystępny dla każdego sposób.
Weronika jest smutna, znudzona monotonią życia, chce się uwolnić od męczącej ją rutyny i beznadziei, postanawia więc  "odejść". Nieudana próba. Komentarzy: 12 "Weronika postanawia umrzeć" 2010-02-17

..::*MADZIA*::..Dobrze widzi się tylko sercem.....Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne!!!!

A gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze? Weronika uczy się na nowo życia, poznaje siebie samą, zmartwychwstaje. Weronika chce żyć inaczej......."

...ja tez postanwiam żyć inaczej...
...nie będę się przejmować...
...będę podchodzić do wszystkiego z dystansem... Strona głównaCoś się kończy, coś się zaczyna...

"Weronika postanawia umrzeć"

Paulo Coelho"Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie.

...:::Książki dla młodzieży:::... - Onet.pl Blog

Lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiaru pułapki, śmierć zdaje się jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie.
Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bez żalu i bez patosu. Może dlatego, że szukała łatwych rozwiązań, jej życie stało się mdłe jak potrawa bez przypraw, pozbawione ziarna.