O czym chcesz poczytać na blogach?

Wenus

Dwa światy, dwie istoty...

W tańcu, czasami muskając tajemniczego wielbiciela po twarzy, co rozpalało w nim jeszcze większy zachwyt.. Nagle Tancerka spojrzała swojemu partnerowi głęboko w oczy.. I w tym momencie zdała sobie sprawę, że to ta sama istota, która obserwowała ją wtedy na polanie.. Zrozumiała również, że tą samą dłoń czuła w swoim śnie… Wszystko naglę ułożyło się w pełną całość…
- To ty.. – wyszeptała oszołomiona, a zarazem niesamowicie szczęśliwa.. A w jej oczach pojawił się blask radości..

Jednak w tej chwili jej partner w jednym momencie uwolnił się z objęć Wenus i zniknął w mroku… Wampira dopadły myśli, co właśnie przed chwilą uczynił.. Zrozumiał, że stracił kontrolę nad sobą… Przez tych parę jakże niesamowitych ruchów kierowały nim uczucia i emocje, które dawniej wydawały być się mu całkowicie obce… I wobec których był bezbronny.. Wiedział, że nie zamieniłby tych chwil na żadne inne, a co więcej oddałby sam za nie życie zapewne.. Jednak nie potrafił sobie wybaczyć tego, na jak wielkie niebezpieczeństwo naraził istotę, którą tak ubóstwiał.. Zachowanie to wydawało mu się tak bardzo egoistyczne… Mógł ją przecież.

Blog Teatr /scenariusze przedstawień/

Jowisz:
(przerażony)
O rety!

Mars:
A gdzie Saturn, Uran i Neptun? Mieli przecież przyjść!

Wenus:
Yyy, nie wiem. Chyba poszli pocieszać Plutona... Ale ćśśśś! (przytyka palec do ust) Słońce się nie może dowiedzieć, bo ich też wyleje!

Mars:
Spoko, mała!

Wenus:
(urażona, oponuje)
Ej! Tylko nie mała! Na imię mam Wenus i tak proszę się do mnie zwracać!

Jowisz:
(nie chce kłótni i szybko zmienia temat; zerka na zegarek)
Ziemia się spóźnia...

Wenus:

(współczuje Ziemi)
Ostatnio ma kłopoty ze zdrowiem... (wylicza na palcach) Gruźlica, pylica, zaćma, krótkowzroczność, kaszel, katar, zatrucia żołądkowe... Tragedia... Ach, jeszcze przez tych ludzi nerwica... Uważajcie, żeby nie powiedzieć za dużo... I tak ma tyle na głowie...

sylwia95

243,01 dni, nachylenie równika do płaszczyzny orbity 2°, 7, maks. jasność wizualna –48. Wenus ma gęstą i nieprzezroczystą atmosferę złożoną w 97% z dwutlenku węgla i w 2% z azotu; w górnych warstwach atmosfery utrzymują się trwałe obłoki aerozolowe stężonego kwasu siarkowego i solnego. Przy powierzchni panuje temp. ok. 720 K (447°C) i ciśn. 90 tys. hPa. Na rzeźbę powierzchni składają się wysokie góry (wys. 11 km), kratery i płaskowyże. Wenus nie ma wewnętrznego pola magnetycznego; słabe pole w jonosferze jest indukowane przez wiatr słoneczny; nie ma również satelitów. Wenus była badana przez próbniki kosm.: Wega, Wenus, Magellan.

Pole magnetyczne i jądro :

W 1980 roku orbiter Pioneer Venus odkrył, że pole magnetyczne Wenus jest znacznie słabsze niż na Ziemi. Jest ono generowane przez oddziaływanie między jonosferą i wiatrem słonecznym, a nie przez wewnętrzne dynamo w jądrze planety, tak jak w przypadku Ziemi. Magnetosfera Wenus w małym stopniu chroni atmosferę przedpromieniowaniem kosmicznym. Promieniowanie to może jonizować cząstki atmosfery i prowadzić do wyładowań między chmurami.

Brak wewnętrznego pola magnetycznego Wenus był.

zamyślenie

Interesować się zagadnieniem okultyzmu. Powiedziałam, ze nie potrafię tego wytłumaczyć jej w zadawalający sposób, aby to nie kolidowało z tym, co wymagają księża. Nie chcąc przymuszać dziecka do mojego pojmowania Boga, w trakcie rozmowy powiedziałam, a jak Ty myślisz? Powiedziało mi: to mama, tata i dziecko. Widocznie moje gadanie ma wpływ na dzieci, choć wydawało mi się, że mnie nie słuchają, kiedy z mężem sobie rozmawiam czasem. Ale ja nie mówilam tego wprost.

23:21, wenusxxl , Co w duszy gra
Link Komentarze (4) »
czwartek, 14 sierpnia 2008
Moje umieranie

 DOOKOŁA MGŁA (E.S.)

"Jak długo pisana mi jeszcze włóczęga?
Ech, gwiazdo - ogniku ty błędny mych dni.
Spraw, by skończyła się wreszcie ta męka.
I zapędź, do czułych zakulaj mnie drzwi!

Lecz gdzie jest.

Anuszka

Gwiazda Wschodu, Isztar, Astarte- zaś wszystkie te określenia żeńskiej mocy łączyły się z Naturą lub Matką Ziemią. Planeta Wenus raz na osiem lat przemierza po eliptyce nieboskłonu linię idealnego pentagramu. Starożytni byli tak zdumieni tym zjawiskiem, że Wenus i jej pentagram stały się symbolem perfekcji, piękna oraz cyklicznych cech miłości cielesnej. W hołdzie Wenus starożytni grecy zastosowali ośmioletni w organizacji igrzysk olimpijskich. W dzisiejszych czasach rzadko kto zdaje sobie sprawe, że cztero letni cykl współczesnych igrzysk nadal odzwierciedla połowiczne cykle wędrówki Wenus.


I co wy na to? ;D

skomentuj (7)

Hm Anuś wraca? 2004-07-11 14:03:32

Wczotaj jakoś 2 w nocy. Coś we mnie pękło. Stalo się coś dziwnego. Uczucie którego dawno już nie zaznalam. Zrobilam się szczęśliwa. Tak okropnie szczęśliwa. Wszystko się do mnie uśmiecha, mam ochote śmiać się, krzyczeć śpiewać. Czuje się znowu jak... jak zakochana. Znowu wszystko jest kolorowe. Wszystko się uda! Czuje, że... że wszystko się uda! Koniec ze smutnymi myślami..

Życie okiem marsjanina - Onet.pl Blog

Rano jak przyłożyłem ucho do brzuszka i słuchałem maleństwa ono puknęło mnie w ucho :D. Moja radość była przeogromna. Nawiązałem pierwszy kontakt z naszym maleństwem. Zaraz zacząłem do niego mówić.
marsjanin
skomentuj

24 czerwca 2011
Gdzie ten niż
Podobno jest niż demograficzny i rodzi się coraz mniej dzieci. Jakoś wczoraj na procesji tego nie zauważyłem. Zauważyłem coś zupełnie przeciwnego. Było pełno rodziców z wózkami i małymi dziećmi. Dzieci stanowiły sporą część uczestników procesji.

Chodząc z Wenus po mieście, sklepach, bardzo często spotykamy kobiety w ciąży, rodziców lub dziadków,.