O czym chcesz poczytać na blogach?

Wentylatory

klimatyzacja i wentylacja | klimatyzacja, klimatyzatory, wentylacja

Ochrony IP44; max temperatura przetłaczanego czynnika: +60stC.

DANE TECHNICZNE:

Zakres średnic:

wlot: Φ183 do 402mm / podstawa: 335x335mm do 595x595mm

Dostępne moce silników:

Od 0,07 do 0,58[kW]

Zakres wydajności:

Od 490m3/h do 14900m3/h

Silniki:

Silniki jednofazowe 230V i trójfazowy 400V

Charakterystyka ogólna:

Zastosowanie

Wentylacja wywiewna magazynów, hal sklepowych i przemysłowych, budynków gospodarczych w rolnictwie, etc. Ze względu na wysoką odporność temperaturową zalecane zwłaszcza jako odciągi z nad rusztów, z okapów w przemyśle mięsnym oraz gastronomii. Do odciągów pary wodnej i mgły z zanieczyszczeniami tłuszczowymi szczególnie polecane wentylatory z wyrzutem pionowym.

Konstrukcja

Wentylator dachowy przeznaczony do pracy ciągłej w wysokich temperaturach.

• CTVB/4-180 I CTVB/4-225 od -40° do max. 200°C
• pozostałe od -40° do +120°C

Wirnik z blachy galwanizowanej (140-400) lub z blachy stalowej malowanej (450-630) wyważany dynamicznie. Obudowa z blachy aluminiowej, podstawa z blachy stalowej galwanizowanej. Wentylatory (typ 140-400) są przystosowane do regulacji prędkości obrotowej.

Silnik elektryczny

Asynchroniczny, trójfazowy 380-420V, 50Hz lub 220-240V, 50Hz silnik jednofazowy z kondensatorem. Silniki są wykonane zgodnie ze standardem IEC 72 i IEC 34-1. Klasa izolacji F, stopień ochrony IP 55.

Wymiary

Typ ØAH ØAV.

Wentylatory dachowe

Wentylatory promieniowe nazywane też ośrodkowymi dzięki swojej konstrukcji mogą przetłaczać duże ilości powietrza przy znacznym ciśnieniu. Mogą przetłaczać powietrze o wysokim zapyleniu, przekazywać znaczne ilości powietrza do wymagających procesów technologicznych. Wentylatory promieniowe są używane w transporcie pneumatycznym odpadów, które pochodzą z obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych, skóry, gumy, tkanin, tworzyw sztucznych, metali, a nawet w liniach produkcyjnych butelek. Wentylatory dachowe nazywane też z uwagi na swoją konstrukcję są wykorzystywane do przetłaczania powietrza o małym stopniu zanieczyszczenia, o małym zapyleniu, i charakteryzują się mniejszym ciśnieniem w porównaniu z wentylatorami promieniowymi dla tych samych mocy wirnika. Zwiększenie szybkości wirnika idzie w parze ze zwiększeniem wydajności ale i poziomu hałasu, co może spowodować zmniejszenie komfortu pracy wentylatora i potrzebie zastosowania tłumików.

 

Radzionków - wysypol.blog

Się w budowanie naszego miasta. Jak będzie wyglądać rzeczywistość pokaże czas.

Jednocześnie mam nadzieję, że porażka Tomasza Stchlerwoskiego nie zniechęci go do dalszej działalności na rzecz lokalnego samorządu. Tomek to urodzony społecznik, który od lat aktywnie uczestniczy w życiu naszej społeczności. Oddany całym sercem swojemu miastu. Tym razem nie zyskał uznania w oczach wyborców, jednak pamiętamy, że wybory przegrywał nawet Winston Churchill. Jestem przekonany, że Tomek również nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej sferze swojego życia.

Tagi: miasto

skomentuj (1)

Hałaśliwy wentylator !! 2012-03-23 05:39:41

Od dnia 27.02.2012 r. (nastąpiła wtedy awaria wentylatora podstawowego) mieszkańcy naszego miasta borykają się z ogromnym problemem, którym jest hałas generowany przez pracujący uszkodzony wentylator rezerwowy przy szybie „Wentylacyjno – Podsadzkowym” w Radzionkowie przy ul. Z. Nałkowskiej należącym do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu Oddział w Czeladzi.
Problem ten pojawiał się już w latach ubiegłych i pomimo ogromnej liczby działań do dnia dzisiejszego nie został wyeliminowany przez uprawnione do tego instytucje. W tym roku temat jest jeszcze bardziej trudny, ponieważ pomimo.

Odpylanie i wentylacja przemysłowa

Wentylatory w odpylaniu

17 Sierpień 2011 at 18:47 Dodaj komentarz

Podstawowym elementem składowym każdej instalacji odpylania jest urządzenie do wywołania ruchu strumienia powietrza. Ze względu na wymaganą
wydajność oraz maksymalne wartości oporu aerodynamicznego instalacji odpylania urządzeniami tymi są transportowe wentylatory promieniowe.
Wentylatory, dmuchawy i sprężarki to maszyny wirowe służące do przemieszczania gazów i ich sprężania

Wentylatory to maszyny, które pozwalają na uzyskiwanie spiętrzeń całkowitych w zakresie do 13-15 kP’a
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje wentylatorów: osiowe
i wentylatory promieniowe. Nazwy tych wentylatorów są związane z kierunkiem przepływu gazu przez wirnik. W wentylatorach promieniowych
(odśrodkowych) przepływ odbywa się w płaszczyźnie prostopadłej do osi obrotu wirnika. W wentylatorach osiowych główny kierunek przepływu gazu pokrywa się z osią obrotu wirnika.

Entry filed under: Uncategorized. Tags: .

GRAFOROMAN – poważnie niepoważny blog

Dostał nowe czyste ubranie, a nawet raz dziennie odwiedzała go ekipa kosmetyczna składająca się z lokówki, depilatora i suszarki do włosów którymi dowodził różowy apodyktyczny masażer do stóp. Król chciał aby w dniu egzekucji więzień wyglądał zdrowo. Nie chciał zabić słaniającego się strzępu człowieka, to wywołałoby marny efekt propagandowy. Nie. Król zamierzał stanąć przeciw Człowiekowi ze Snu na arenie i zamordować go własnym śmigłem. Chciał by strach, który dawał mu władzę zamienił się w podziw dla władcy.

Siedzenie w kącie było głównym zajęciem Bogdana, który prawie się załamał i przestał walczyć. Zrezygnowany czekał na egzekucję rozmyślając jak będzie wyglądał świat pod rządami Wentylatora. W pewnym momencie zauważył jakiś ruch w drugim kącie celi, jakby coś małego wygrzebywało się z prześwitu między płytami betonowymi, którymi miał wyłożoną podłogę. Wstał i i szurając łańcuchem podszedł bliżej, wydawało mu się że słyszy swoje imię. Spojrzał przez szparę między blachami. Jego wartownicy byli zajęci obserwacją wiecu. Król ogłaszał właśnie poddanym, że trzeba przyspieszyć prace nad budową areny. Igrzyska miały odbyć się za dwa dni. Z dwucentymetrowego otworu między płytami więzień usłyszał jakby znajomy głos.
- Pssst
Bogdan nadstawił uszu
- Pssst. Bogdan?
nic nie odpowiadał, obawiał się podstępu
- Bogdan, nie poznajesz swojej maszynki?
- Maszynka?.

Ogrzy dziennik podrozy

Posłużyć jako powód do dokładnego planowania ciąży.

Poniższe zostało przesłane przez anonimową matkę z Austin. Biedna kobieta.

Rzeczy, których nauczyłam się od moich dzieci (uczciwie i bez żartów):

1. Łóżko wodne królewskich rozmiarów (King size), zawiera wystarczająco wody, aby wypełnić dom o powierzchni 2000 stóp kwadratowych (okolo 220m kwadratowych - przyp tlumacza) na glebokosc (wysokosc?) 4 cali (ok 10cm - przyp. tlum).

2. Jeśli rozpylisz spray do włosów na kłaczki kurzu i przejedziesz po nich na rolkach, mogą się zapalić.

3. Głos trzylatka jest głośniejszy od 200 dorosłych osób w zatłoczonej restauracji.

4. Jeśli przyczepi się smycz do wentylatora pod sufitem, silnik nie jest wystarczająco silny aby obracać 42 funtowym (ok 23kg - p.tłum.) chłopcem, odzianym w kostium Batmana i pelerynę Supermana. Z drugiej strony, jest on wystarczająco mocny, aby rozbryzgać farbę na wszyskich czterech ścianach w pokoju o wymiarach 20x20 stóp (ok 7x7m p.tłum.)

5. Nie powinno się podrzucać piłki bejsbolowej, kiedy wentylator jest włączony. Przy użyciu wentylatora jako kija bejsbolowego, należy podrzucić piłkę kilka razy, aż uda Ci się trafić w łopate wirnika. Wentylator potrafi wybić piłkę na duużą odległość.

6. Szyba w oknie (nawet podwójnym) nie powstrzymuje piłki wybitej przez wentylator sufitowy.

7. Kiedy usłyszysz spłukiwanie wody i.