O czym chcesz poczytać na blogach?

Wentylacja

klimatyzacja i wentylacja | klimatyzacja, klimatyzatory, wentylacja

Zapewnia sprawność odzysku ciepła wynoszącą 77% lub 70%.

W domu jednorodzinnym trudno mi wymyślić zastosowanie dla takiego rekuperatora. W końcu on obsługuje tylko jedno pomieszczenie, tj. dostarcza do niego powietrze świeże, jednocześnie usuwając z niego tę samą ilość powietrza. W domach jednorodzinnych zaś do innych pomieszczeń dostarczamy świeże powietrze (do salonu i sypialni) a z innych pomieszczeń to powietrze usuwany (z wilgotnych łazienek i kuchni).

Inaczej wygląda sprawa w pomieszczeniach w rodzaju kotłowni czy garażu. Ale tam nie przebywa się stale, więc znów nie bardzo widzę sens na zastosowanie takiego rekuperatora.

To już lepiej zrobić mały układ wentylacji mechanicznej łączący choćby dwa pomieszczenia, np. pokój i kuchnię (albo salon z aneksem kuchennym). Wtedy taki mały układ mógłby być podłączony do kuchennego okapu i usuwać uciążliwe zapachy z kuchni jednocześnie nawiewając do pokoju świeże, suche i wstępnie podgrzane powietrze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii klimatyzacja, wentylacja, wentylatory i oznaczony tagami centralka wentylacyjna, klimatyzacja, wentylacja. Dodaj.

smcomputerswentylacja.wordpress.com

powinno spełniać dwie funkcje:

  • powodować przepływ powietrza przez wszystkie pomieszczenia
  • gwarantować odpowiednia wymianę powietrza we wszystkich pomieszczeniach.

W pomieszczeniach, w których nie przebywają ludzie i nie są zainstalowane urządzenia zużywające tlen (np. kocioł c.o.) wystarczające jest zapewnienie minimalnego przepływu powietrza w celu usunięcia z nich wilgoci. Tam gdzie przebywają ludzie i zwierzęta oraz są urządzenia zużywające tlen należy zapewnić odpowiednia ilość świeżego powietrza.

Budowa „szczelnych” domów spowodowała, że skuteczne oddychanie domu zapewnia wentylacja mechaniczna z układem nawiewu i wyciągu powietrza. Jest ona realizowana przy pomocy dwóch wentylatorów i specjalnego systemu kanałów rozprowadzających powietrze do wszystkich pomieszczeń.

Odpowiedni dobór elementów instalacji pozwala nie tyko powodować przepływ powietrza w pomieszczeniach, ale dostarczać do nich odpowiednia jego ilość. Dzięki temu wentylacja nawiewno-wywiewna w domu jest w stanie w pełni zaspokoić potrzeby budynku i jego mieszkańców.

x

Wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperatorem

klimatyzacja i wentylacja

Które nie poddaje się tak łatwo prawom fizyki, jak np. woda. Grawitacja nie ma na nie wielkiego wpływu, większy ma temperatura, różnice ciśnień, średnice przewodów, ich przebieg, szczelność, a także moc, spręż i rodzaj wentylatora i klimatyzatora. Nawet najlepiej zaprojektowaną instalację może zepsuć kiepski instalator wentylacji i klimatyzacji. Dobry fachowiec z dużym doświadczeniem może skorygować błędy projektowe które zdarzaja sie nawet doświadczonym projektantom. Błędy w mechanicznych instalacjach wentylacyjnych nie od razu się ujawniają, a tym samym nie od razu dostrzegamy ich efekty, chyba że instalacja np. wentylacja mocno hałasuje lub wcale nie pracuje, klimatyzacja nie chłodzi.W instalacjach wentylacji  z odzyskiem ciepła powinny być stosowane przewody wentylacyjne izolowane. Oszczędność na izolacji zwiększa ryzyko wykraplania wody, która będą spływać na sufit i pozostawiając plamy. Brak odpowiedniej izolacji na kanałach wentylacyjnych spowoduje też przenikanie hałasu mogącego powstać wewnątrz instalacji wentylacyjnej. Oszczędzanie na średnicach instalacji wentylacji spowoduje natomiast zwiększenie oporów instalacji i szumy na jej końcówkach.

Nadzieja to ogień,który chce płonąć nawet wtedy,gdy jest gaszony - Onet.pl Blog

Źródło:Wytyczne ERC 2005
ratmed (22:57)
2 od razu lepiej na serduchu ;)

08 grudnia 2008
Mechaniczna wentylacja
Zaledwie kilka badań dotyczyło wybranych aspektów wentylacji w trakcie zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych.Istnieją dane wskazujące,że wentylacja w trakcie NZK jest prowadzona przez personel medyczny ze zbyt wysoką częstością.Respiratory zapewniają stały przepływ wdechowy gazów;objętość,która zostanie dostarczona zależy od czasu trwania wdechu.Ponieważ w czasie wdechu rośnie ciśnienie w drogach oddechowych,często urządzenia te mają ograniczenie ciśnieniowe aby zabezpieczyć płuca przed barotraumą.Respiratory można stosować z maską twarzową lub przyrządami do udrażnainia dróg oddechowych.

.

o klimatyzacji w domu i nie tylko - mBlog.pl

Do ocieplenia używamy coraz grubszej warstwy styropianu, czy wełny, a okna mają coraz lepsze współczynniki. Wydaje się ze powinien to być ideał, ale brak skutecznej, działającej wentylacji w naszym  budynku może sprawić, że jest on Może pojawić się wilgoć, a za nią pleśń i grzyb.  Wentylacja w domu  powinna nie tylko zapewniać mieszkańcom odpowiednią ilość świeżego powietrza i usuwać na zewnątrz zapachy, nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla, dobrze zaprojektowana wentylacja  powinna również umożliwiać odzyskanie ciepła z powietrza wywiewanego.  Doskonałym  rozwiązaniem wentylacyjnym dla domu energooszczędnego jest system wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.  Za dobry rezultat należy uznać odzysk na  poziomie 75-95%. Takie systemy wentylacji działający w oparciu o centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, zwaną potocznie rekuperatorem. Jako rekuperator  rozumiemy  wymiennik ciepła umieszczony wewnątrz centrali wentylacyjnej. Rekuperator.

Wygodny dom

Polistyren jest ropopochodnym tworzywem sztucznym, wykonanym z monomeru styrenu. Styropian i styrodur to nazwy handlowe tego tworzywa. Polistyren jest materiałem lekkim, zawiera 95% powietrza, ma bardzo dobre właściwości izolacyjne i jest używany w bardzo wielu branżach. Płyty styropianowe i granulat styropianowy najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie do ocieplania i wygłuszani pomieszczeń.
Więcej »

Tagi: producent styropianu styropian
12:19, tora102 , Dom
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 kwietnia 2012
Wentylacja pomieszczeń
Wentylacja pomieszczeń powinna być sprawnie działającym systemem nie pozwalającym dopuścić do rozwoju pleśni czy grzybów, a przy tym szkodliwych substancji. Wymagania wobec wentylacji są uzasadnione, ponieważ dobrze zastosowana w budynkach pozwala zwiększać jakość powietrza i zapewniać komfort użytkowników, a przy tym prawidłową pracę urządzeń.
Więcej »

Tagi: wentylacja mechaniczna wentylacja pomieszczeń
12:47,