O czym chcesz poczytać na blogach?

Wenezuela

Polaca En Venezuela

Która mieszka z nią w Madrycie mówi, że jedyne co może cię spotkać tam, to kulka w łeb. Tak, trzeba tego wszystkiego wysłuchać. Nie należy natomiast wpadać w panikę, gdyż tylko spokój może nas uratować (hahaha, i ja to mówię, powiało hipokryzją…). Następnie, należy, już na miejscu, dostosować się do panujących zasad, jednocześnie nie wpadając w paranoję. W granicach możliwości korzystać z życia i nie zadawać sobie zbędnych pytań. Przyjąć wszystko tak jak jest, nie porównywać do Polski. Albo porównywać, ale tylko w celach antropologiczno-socjologicznych. Ponieważ ludzka wyobraźnia lubi hiperbolizację, przyjazd może się zakończyć pozytywnym rozczarowaniem. Wenezuela to kraj sprzeczności, ma więc rewers i awers.

I tutaj wysnułam bardziej uniwersalny wniosek. Oczywiście, to truizm, ale pozwolę się nim cieszyć. Niektórzy dochodzą do tego wcześniej, niektórzy się tego uczą całe życie. Mam nadzieję, że mi to tyle nie zajmie… Im mniej używam emocji, a więcej rozumu tym jest lepiej! Przyrzekam! W sytuacjach stresowych zauważa się wtedy śmieszność, a nie kataklizm. Chyba napiszę własną wersję "Sekretu” hahaha…

 

A to ze specjalną dedykacją dla mojej kochanej siostry Marty. Oto, co Coco.

Aprendete la Libertad 2.0

Podziel się/ Compartir:

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Posted on 02/09/2010, in Colombia, Peru, Podróżowanie, Venezuela, Wolność and tagged ameryka południowa, aprender, aprender libertad, backpacker, jacek jakubek, kolumbia, kultura, libertad, ludzie, peru, podroz, społeczeństwo, tour, travel, wady, wakacje, wenezuela, zalety, życie. Bookmark the permalink. 6 komentarzy.

Polska siatkówka - Onet.pl Blog

2009
 Sierpień
2008
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2007
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec


09 listopada 2008
Brak tytułu
Dzisiaj zasypię Was datami, ale nie będzie to lekcja historii, tylko daty najbliższych meczy jakie czekają naszą reprezentację w przyszłym roku

Liga Światowa

12-14.06
Wenezuela - Finlandia
Brazylia - Polska

19-21.06
Wenezuela - Polska
Brazylia - Finlandia

26-28.06
Polska - Brazylia
Finlandia - Wenezuela

3-5.07
Finlandia -Brazylia
Polska - Wenezuela

Zbuntowani - Onet.pl Blog

Informacje o koncertach i wystąpieniach. RBD zaczynają od wystąpienia w Wenezueli na Fitven 2008, będzie to 4 października.Później, w październiku będą mieli promocje w swoim kraju Meksyku. To oznacza, ze główna trasa ruszy 1 listopada w Boliwii. Ostatni koncert w tym roku odbędzie sie 6 grudnia, jak wiecie to urodziny Dulce Marii. To będzie wystąpienie na koncercie Teleton gdzie RBD są od kilku lat.Poniżej macie całą listę koncertów od października do grudnia. Są tam miejsca takie jak Boliwia, Brazylia, Argentyna, Paragwaj i Stany Zjednoczone. Trasa obejmuje na razie tylko obie Ameryki nie wiadomo nic czy RBD planuja przyjazd do Europy.
Październik
4 -Puerto Ordaz, Wenezuela
13 - Promocja, Meksyk
25 - Festival EXA, Meksyk
27 - Autografy, Meksyk
Listopad
01 - La Paz, Boliwia, Estadio Hernando Siles
02 - Buenos Aires , Argentyna, Estadio Ciudad
08 - Rosario, Argentyna, Hipodromo de Rosario
09 - Cordoba, Argentyna, Arena Orfeo
14 - Asuncion, Paragwaj, Estadio Club Olimpia
28 - Rio de Janeiro, Brazylia, HSBC Arena
29 - Sao Paulo, Brazylia, Anhemb Arena
30 - Brasilia, Nilson Nelson
Grudzień
4 - Los Angeles, CA, Gibson Amphitheater
5 - Los Angeles, CA, Gibson Amphitheater
6 - Teleton, Meksyk


Mia