O czym chcesz poczytać na blogach?

Weksel

kredytbankowy | e-blogi.pl

Nie później niż za 3 miesiące od daty przyjęcia do redyskonta i nie wcześniej, niż jest to potrzebne do zawiadomienia dłużnika (trasata, wystawcy weksla własnego) w przeddzień terminu płatności,
6) z terminem płatności w oznaczonym dniu (a nie np. za okazaniem, w określonym dniu po okazaniu itp.),
7) płatne w bankach, w których dłużnicy (akceptant, wystawca weksla własnego) mają rachunki (domicylowane),
8) opatrzone - w przypadku weksli trasowanych - bezwarunkowym akceptem trasata, obejmującym całą sumę wekslową,
9) opatrzone indosem otwartym (in blanco) banku, który uprzednio weksel zdyskontował,
10) bez wzmianek w tekście lub indosach ograniczających prawo przeniesienia własności weksla lub prawo zwrotnego poszukiwania, jak również bez poprawek i skreśleń,
11) podpisane w taki sposób, że możliwa jest bezsporna identyfikacji osób (podmiotów), które je podpisały.
Za podpisanie przez solidnych płatników uznaje się weksle, które zostały podpisane przez wystawców i akceptantów terminowi'
270

Skomentuj [0]

Sapere aude!

15:41, salvatio , Sport
Link Dodaj komentarz »
Weksle Leppera

Naprawdę niesamowity jest poziom ogłupienia ludzi. Równie niesamowita jest bezczelność marszałka Marka Jurka. Jeśli twierdzi on, że weksle które wsytawili kandydaci na posłów maja stracić wartość, tylko dlatego, że zostali posłami, to narusza on po prostu fundamenty państwa prawa, w którym żyjemy. Dlaczego? Ot dlatego:

Trzeba przypomnieć, że weksel ma to do siebie, że zobowiązanie wekslowe odrywa się od przyczyny podpisania weksla. Weksel istnieje samodzielnie. Podważyć go można jedynie poprzez udowodnienie, że podpis jest fałszywy, lub gdy podpisany został np. pod przymusem. Ale to trzeba zgłosic szybko po jego podpisaniu, a nie ponad rok później! Dlatego weksel jest dość pewnym zobowiązaniem, ponadto jego egzekucje gwarantuje państwo. Jest on też papierem wartościowym, i może być przedmiotem normalnego obiegu.

Czyli równie dobrze, Marek Jurek mógłby twierdzić, że banknoty które mam w portfelu są nic nie warte(pieniądze.

Bankowość

 • bank
 • fundusz
 • gwarancje
 • ściąga
Autor(ka):
kox300
Czas publikacji:
piątek, 13 sierpnia 2010 16:18

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Bankowy Fundusz Gwarancyjny”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Bankowy Fundusz Gwarancyjny”
 • Bankowe dyskonto weksli

  1.dyskonto jest to potrącenie odsetek przy wykupie papierów wartościowych o późniejszym terminie płatności. 2.Bankowe dyskonto weksli jest to operacja umożliwiająca sprzedaż weksla przed terminem jego realizacji. 3.Jeżeli przedstawiony do dyskonta weksel spełnia wszystkie warunki przewidziane prawem wekslowym to posiadacz weksla otrzyma kwotę.

 • kredyty

  Czas publikacji:
  wtorek, 24 maja 2011 17:22

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Pożyczki prywatne dla młodych”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Pożyczki prywatne dla młodych”
 • Pożyczki prywatne pod weksel

  Niektóre firmy oferują pożyczki prywatne pod weksel. Bardzo wiele osób ogłasza się w internecie z takimi propozycjami. Są one udzielane bez zbędnych formalności, bez okazywania co miesięcznych zarobków. Jeżeli znajdujemy się w bik to też nie sprawi problemu by dostać taką pożyczkę. Aby starać o pożyczkę pod weksel, trzeba spełnić kilka warunków. Między innymi należy posiadać obywatelstwo polskie i mieć ukończone 18 lat. Gdy spełnimy wymagania pożyczkodawcy, następuje ustalenie warunków pożyczki pod weksel, czyli wysokości oprocentowania, wysokości rat oraz długości.

 • Sprzedam spółkę - Onet.pl Blog

  Poręczenie powinno znaleźć się na samym wekslu. Jeżeli poręczenie zostanie zawarte w odrębnym dokumencie będzie wtedy klasycznym poręczeniem cywilnym. Oznacza to, że w sytuacji, kiedy zobowiązanie z weksla (zobowiązanie za które poręczono) okaże się nieważne, poręczenie również będzie nieważne. Natomiast poręczenie wekslowe będzie ważne nawet w razie nieważności zobowiązania osoby, za którą poręczył. Poręczyciel (avalista) nie będzie odpowiadał tylko, jeśli nieważność spowodowana jest wadą formalną samego weksla. Poręczycielem możesz się stać z wyboru lub przypadkiem. Jeśli świadomie poręczasz weksel to możesz to zrobić jako osoba prywatna lub jako spółka. Jako osoba prywatna poręczasz weksel (stając się tzw. avalistą) poprzez: - podpisanie się na pierwszej stronie lub - podpisanie się na odwrotnej stronie weksla z dopiskiem dodatkowo opatrzone zwrotem – „per aval”, „poręczam” lub „gwarantuję”. Spółka z o.o. także może być poręczycielem wekslowym (np. spółki zależnej), obowiązują tu takie same zasady jak opisane powyżej dla osób prywatnych. Pamiętaj jednak, że jeśli działasz jako reprezentant spółki, to musi to wyraźnie wynikać z treści weksla. Oprócz.

  Alleluja i do przodu .....

  | Opozycja | Rząd | Z życia Kaczek
  RSS
  sobota, 09 grudnia 2006
  Zapomniane weksle
  PiS chciał przeciagnąć na swoją stronę część członków Samoobrony. Jak pamiętamy, sprawę ujawniła jedna z prawych rąk Anrdzeja Leppera, mająca kurwiki w oczach, posłanka Renata Beger. W ujawnionych negocjacjach ważną rolę odegrały tzw. "weksle Samoobrony". Jako że każdy członek Samoobrony startujący w wyborach parlamentarnych podpisał weksel na bodaj 500 000 zł (informacji nie sprawdzam, bo mi się nie chce, ale chyba taka suma była na wekslu). W razie opuszczenia klubu parlamentarnego SO, weksle miały być uruchomione. PiS, by przyciągnąć członków Samoobrony do siebie, obiecał sprawę załatwić, a w razie problemów spłacić weksle sejmowymi funduszami (sic!). Następnie PiS, poprzez bodaj Marszałka Jurka, zamówił ekspertyzy wg których weksle były, albo nie zgodne z prawem i tym samym niemożliwe do uruchomienia lub też Samoobrona winna była zapłacić od weksli stosowny podatek. Wszystko się działo w czasie kłótni z Lepperem.

  Niemanie - Onet.pl Blog

  Pana nic nie powie... Kuba?

  - Jaki Kuba?

  - Goldberg...

  - A jeżeli Kuba, to kto mówi?

  - Rappaport!

  - BINIEK???

  - TAK!!!

  - Tu Kuba...

  - Goldberg?

  - Tak. Co jest?

  - Jest interes do zrobienia.

  - Interes? Ile można stracić?

  - Co się mnie pytasz ile można stracić! Się mnie natychmiast zapytujesz ile można zarobić!

  - Ile się zarobi, to się zarobi. Ja się pytam: ile trzeba miec żeby ryzykować w razie, że się straci?

  - Niewiele... dwa, trzy tysiące masz?

  - Mam mieć. Co jest?

  - Jest tak: Friedmann ma weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator jest Barmsztajn... On daje dwadzieścia procent, franko loco towar jest u Lutmana, tylko ten towar jest zajęty przez Honigmanna z powodu weksel Reuberga. Za ten weksel Reuberga można dostać gwarancję od jego teścia Rozencwajga, tylko on jest przepisany na Rozencwajgową, a Rozencwajgowa jest chora...

  - A co jej jest?

  - Co by i nie było, to my dziedziczymy dwadzieścia procent, tylko Lutmann musi mieć pewność, że Honigmann go wypuści, oczywiście, jeżeli Rozencwajgowa jeszcze dziś się przeniesie na łono Abrahama, to Malwina Fajnsztajn nie ma nic przeciwko, tylko.