O czym chcesz poczytać na blogach?

Weimar

Czwórkowe spotkania z poezją

spotkaniazpoezja-4 , zapowiedzi i nowości wydawnicze
Link Dodaj komentarz »
Dziś 180. rocznica śmierci Johanna Wolfganga Goethego

zdjęcie - http://lektury.gazeta.pl/lektury/51,89169,5056079.html?i=0

Imiona i nazwisko                 Johann Wolfgang Goethe

Data i miejsce urodzenia       28 sierpnia 1749, Frankfurt nad Menem

Data i miejsce śmierci           22 marca 1832, Weimar

Narodowość                          Niemiec

Dziedzina sztuki                    poezja

Styl                                      romantyzm

Johann Wolfgang Goethe, największy poeta Niemiec i jeden z największych poetów świata.

Był przedstawicielem niemieckiego klasycyzmu, a jednak jego twórczość wywarła wielki wpływ na romantyzm światowy, w tym również polski.

Po studiach prawniczych w Lipsku i.

Pocałunek Klimta - Onet.pl Blog

Sąsiadów ROBERTEK ^^'''. Cudo! No i anglicy postanowili nazwać genitalia męskie family. Zostawcie coś takiego mojej rodzinie, a po pięciu sekundach spytają jak się miewa Wasza mała córeczka? :P

A ja jak w Paragrafie 22 wciąż mam 37 stopni, które nie spadają. Czary. Albo zepsuty termometr. Wiem jeno, że mi zimno.

I że na Vivie leci jedna z najgłupszych piosenek świata czyli song o najpiękniejszej na świecie dupie ;P.

A chwilę później siedziałam z jeżynowym choliseptem w suchych ustach i słuchałam "Hate that I love you". I chociaż mnie paliło w piersiach, to nie mogłam pisać...

Np. o Weimarze, który do mnie wrócił we wspomnieniach, ten deptak ze sklepami, gdzie mieścił się najcudowniejszy na świecie sklep z czekoladą z zatopionym miłorzębem i grubą wąsatą Niemką, która niemal codziennie musiała nam życzyc guden tag ;). Ten rynek, na który nie mogłam trafić, mimo, że tam niesposób nie trafić i straganem z obrzydliwym wielkim wurstem reklamowym. Ten park, którego końców nigdy nie widziałam, i daj Boże nie zobaczę i będę się łudzić, że jest nieskończony jak Weimarskie piętra biblioteczne... Ten boski, niezapomniany koncert żydowski, na którym to kompletnie odleciałam i nie pamiętam.

liberales uber alles

Movie, glowny bohater jest jakims nieznosnym frajerem, intryga prosta jak drut, motywy w ogole niejasne (dlaczego lucyfer nie chce drugiego piekla?, po jaka cholere gabriel robi burdel w niebie?), tylko kilka cytatow jest wartych wysluchania, a dla chetnych zapamietania. watek typu "God no longer speaks to me" widzialam w duzo lepszych aranzacjach i mysle, ze rozwijanie go w strone jakiejs nie do konca okreslonej wojny w niebie nie jest najlepszym pomyslem. az strach pomyslec, czym uraczono nieswiadomych niczego siegajacych po sequele. obym sie nie przekonala...
wpadlam w malkontenctwo, to jeszcze troche ponarzekam. zapewne "lotta w weimarze" nikomu nie brzmi znajomo. mi tez nie brzmiala, poki nie znalazlam sie na placu targowym w miescie... weimar (coz za niespodzianka, nieprawdaz?) i widzialam fasade slynnego hotelu, w ktorym w powiesci zatrzymala sie charlotte kestner z domu buff - jesli cos swita, juz tlumacze: mlody goethe darzyl uczuciem owa pania i jest ona niewatpliwym pierwowzorem slynnej lotty, z powodu ktorej milosne meki cierpial mlody werther. pan tomasz mann ma jakas renome, sama wczesniej mialam przyjemnosc czytac jedna nowelke, zatem z nadzieja w sercu siegnelam po "lotte...". w przedmowie autor napisal, iz zainspirowalo go pewne wydarzenie historyczne,.

...:::UNIWERSALNY BLOG PRIMAVERY:::...

Natalka
a brwi się przenikaja z parapetami
Natalka
chodza
Ja
hahahahahaahahahahhahahaha
uniwersalny 2004-09-09 19:25:55
skomentuj (5)


Bo trzeba mieć tupet...
Król Fryderyk II pewnego razu zaproponował Voltaire'owi przejażdżkę łódką. Pisarz zgodził się chętnie, ale gdy zobaczył, że łódka przecieka, szybko z niej wyskoczył.
- Ależ pan się boi o swoje życie - zaśmiał się król - a ja się nie boję.
- To zrozumiałe - odpowiedział Voltaire. - Teraz na świecie królów dużo, a Voltaire jest tylko jeden.

W Weimarze spotkali się na wąskiej ścieżce w parku Goethe i pewien krytyk literacki. Zobaczywszy Goethego, krytyk warknął:
- Nie ustępuję drogi durniom.
- A jak tak - odpowiedział Goethe i zszedł na bok.

Do Marka Twaina przyszedł dziennikarz i powiedział, że słyszał, jakoby pisarz pracował nad wielkim dziełem dramatycznym. Chciał wiedzieć, jak daleko posunęła się praca. Twain odpowiedział:
- Może pan napisać w swojej gazecie, że piszę dramat składający się z czterech aktów i trzech antraktów, oraz że już ukończyłem wszystkie antrakty.

Amerykańskiego malarza,.

za chwilę ... blog Moniki Kaczmarek-Śliwińskiej

Których zależy jej sukces oraz klęska”[4]".

Jako samozwańczy bojownik o właściwe rozumienie public relations, link do tego wpisu podesłałam red. Marcinowi Mellerowi :) Odpowiedział, bo to porządny redaktor, ale to co napisał nieźle uderza w praktykę PR. Z racji tego, że korespondencja była prywatna nie będę cytować. Ale napiszę odpowiedź i poproszę o zgłoszenie nieetycznych praktyk agencji PR wskazanych przez red. MM do Rady Etyki PR (www.radaetykipr.pl).


[1] M. Kunczik, Public Relations Konzepte und Theorien, Boehlau Verlag Köln Weimar Wien 1993, s.11.
[2] K. Wojcik, Public relations od A do Z, t. I, Agencja Wydawnicza PLACET, Warszawa 1997, s. 16.
[3] M. Kunczik, op.cit, s.11.
[4] T. Goban-Klas, Public Relations czyli promocja reputacji. Pojęcia, definicje, uwarunkowania, Business Press, Warszawa 1997, s.20.

Tagi: Hubert Urbański Jerzy Bralczyk Marcin Meller PR public relations rada etyki pr tvn24
21:39, monika.kaczmarek-sliwinska , Komunikacja / Public relations
Link Dodaj.