O czym chcesz poczytać na blogach?

Wędki

Metin2 - Onet.pl Blog

łowienie

Ryby można łowić od 30 lvl postaci.
Jak mamy wędkę w ekwipunku to zakładamy ją tak jak broń. Aby umieścić przynętę klikamy prawym przyciskiem myszy na nią (papka lub robak), kiedy umieścimy już przynętę zarzucamy wędkę klikając spację i czekamy, aż pojawi się dymek nad głową naszej postaci. Kiedy się pojawi czekamy ok 2-3 sek. i wyciągamy wędkę klikając spację.
Im dłużej łowisz ryby, tym szybciej rosną Twoje umiejętności rybackie (punkty wędki). Liczbę punktów wędki możesz sprawdzić na wędce w ekwipunku. Kiedy Twoje punkty wędki osiągną 10/10, udaj się do Rybaka, aby ją ulepszyć, tak jak u kowala. Otrzymasz Wędkę +2, a Twoja liczba punktów będzie wynosiła 0/20. Oczywiście rybak może mieć 'focha' jak kowal i spali ci wędkę, ale wędka nie znika tylko spada o 1 plus wędki.

Ryby


Drobne Ryby (używane jako przynęta)
Karaś (po upieczeniu dodaje +180 pż)
Duży Karaś (po upieczeniu dodaje +350 pż)
Pstrąg Strumykowy (po upieczeniu dodaje +600 pż)
Ryba Mandaryna (po upieczeniu.

Na ryby, nowości wędkarskie 2012

Napisane przez: PIIAR | 7 Marzec 2012

Wędziska nasadowe – przegląd, Wędkarski Świat 3/2012

W marcowym “Wędkarskim świecie” pojawił się artykuł opisujący dostępne na naszym rynku wędki nasadowe. Celem autorów jest pomoc w wyborze pierwszej wędki dla laika zaczynającego zabawę tą metodą. Bardzo polecam ten artykuł wszystkim zastanawiającym się nad pierwszy zestawem skróconym. Są tu szczegółowo opisane jak sprawdzić czy wędzisko nam odpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę w konstrukcji i zachowania wędziska. Oczywiście żaden artykuł nie zastąpi nam wystarczająco skutecznie doświadczonego kolegi. Jednak jeśli szukamy tego typu wędziska i nie zawsze wierzymy sprzedawcy na słowo, to znajdziemy tutaj dużo cennych porad redaktora Adama Niemca. W drugiej części artykułu znajdziemy.

Opowieści z wieży Babel

Gdyby nie Paweł, może by nigdy swojej życiowej pasji nie odnalazł. Bo czy mógł przypuszczać, że będzie nią wędkarstwo? Tak jest, z wszystkich rzeczy ni mniej, ni więcej tylko łowienie ryb okazało się tym, czego szukał. Paweł obudził w nim żyłkę wędkarską. Wziął go ze sobą na ryby i pokazał, jak to się robi, pouczył na temat metod i sprzętu, na skutek czego Marcin połknął haczyk.
Najpierw Paweł doradził mu, jakie wędki kupić. Na przykład klasyczne spinningi do połowu szczupaków, sandaczy czy boleni, albo wędziska teleskopowe z przelotkami do połowów spławikowych oraz na błystki. Czy też idealnie wyważone wędki z multiplikatorem do połowu małymi i średnimi jerkami. Poza tym kołowrotki, uniwersalne, z dolną regulacją hamulca i łożyskiem oporowym. Dobry był kompaktowy kołowrotek z czterema łożyskami i dodatkową grafitową szpulą w zestawie. Oczywiście nie bez znaczenia były żyłki. Dzięki innowacyjnym technologiom były to żyłki o zwiększonej wytrzymałości liniowej i na węźle, odporne na ścieranie i.

drapieznik.blog

W wodzie opad przynęty.


Przynęta uzbrojona w główkę jigową


Jak łowić?
Metodą jest bardzo prosta i nie wymaga długotrwałego szkolenia, najważniejsze jest skupienie i kontrola tego co dzieje się z naszą przynęta. Po zarzuceniu np. gumy do wody zamykamy kabłąk kołowrotka i czekamy aż przynęta opadnie na dno. Poznamy to po charakterystycznym puknięciu które poczujemy w dolniku wędki. Następnie szybkim ruchem wędki ku górze podbijamy przynętę i znowu czekamy aż przynęta opadnie na dno. Te czynności powtarzamy aż całkowicie ściągniemy przynętę do nas. Moment brania nie sposób przeoczyć, będzie to zazwyczaj mocne targnięcie bardzo różniące się od tego, kiedy przynęta opada na dno. Jeżeli w łowisku jest szczupak lub okoń napewno nie przepuści tak podanej przynęty.

Tagi: ryby, wędkarstwo, spinning

skomentuj (0)

Zbrojenie gumki w hak offsetowy 2011-09-11.