O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wędkarstwo

Blog Radziood

Sznurem. Do sznura, dowiązany jest przypon składający się ze związanych ze sobą kilku odcinków co raz cieńszych żyłek, na końcu którego wiąże się sztuczną przynętę, którą jest na ogół imitacja owada. Muszkarz podaje muszkę za pomocą sznura i wymachami wędki różnorodną techniką.

Rodzaje much:

* sucha mucha - imitacja owada po rójce (po złożeniu jaj i opadnięciu na wodę); imago (dorosła postać owada)jest pożądanym pokarmem dla ryb
* mokra mucha - imitacja dorosłego owada żyjącego pod powierzchnią wody, przed wyrójką
* streamer - naśladuje żywe organizmy żyjące w wodzie (m.in. małe ryby)
* nimfa - imitacja larwy owada, żyjącego na dnie rzeki

Typowymi rybami poławianymi na muchę, to pstrąg i lipień.

Komentarzy: 3 2007-02-15 Wędkarstwo rodzaj hobby i sportu, polegający na łowieniu ryb na wędkę.

Wyróżnia się pięć rodzajów wędkarstwa – w każdym z nich używa się innej, odpowiedniej metody wędkowania i przystosowanej do wybranej techniki łowienia wędki:

* wędkarstwo morskie
* wędkarstwo muchowe
* wędkarstwo podlodowe
* wędkarstwo.

Manidid - bloog.pl

Wędkarstwo morskie kojarzy nam się z połowem ryb przez profesjonalnych rybaków. Niemniej jednak, może być także ciekawym sposobem na relaks dla turystów. Ludzie bowiem coraz częściej poszukują niestandardowych form spędzania wolnego czasu.
Wędkarstwo morskie kojarzy nam się z połowem ryb przez profesjonalnych rybaków. Niemniej jednak, może być także ciekawym sposobem na relaks dla turystów. Ludzie bowiem coraz częściej poszukują niestandardowych form spędzania wolnego czasu. Chcą zaznać wrażeń i emocji, które towarzyszą ludziom różnych profesji na co dzień. Wędkarstwo morskie może zatem stanowić taką nietuzinkową formę spędzenia wolnego czasu nie tylko dla hobbystów wędkarstwa, ale i dla wszystkich tych, którzy ciekawi są świata i ludzi. W związku z tym, obecnie można spotkać wiele ofert rejsów wędkarskich np. po Zatoce Gdańskiej czy na otwartym morzu. Podczas kilkugodzinnego rejsu oryginalnym kutrem rybackim i z profesjonalną załogą możemy doświadczyć na czym polega praca prawdziwego rybaka. Wędkarstwo morskie to połów w kilkudziesięciometrowych toniach za z użyciem najlepszego sprzętu wędkarskiego i przy pomocy załogi, która nie tylko gotowa jest służyć radą, ale także pomocą przy wyciąganiu i oprawianiu ryb. Zmagania z głębinowymi rybami czynią wędkarstwo morskie.

Recenzje-naglowkowni - Onet.pl Blog

Ryzyko wypadnięcia z nich, czy nawet wyśliźnięcia, dlatego warto zwrócić uwagę na sposób umocowania siatki oraz to jak wygląda jej zamykanie. Jeżeli zamykanie jest samoczynne do wewnątrz, mamy gwarancję, że nie wystąpi sytuacja, w której przypadkowo ktoś wydostanie się poza trampolinę.
Reni
skomentuj

09 grudnia 2011
Rybacy uwielbiają wędkarstwo morskie. Nie ma się, co takim ludziom dziwić skoro wędkarstwo morskie to spora przygoda i adrenalina. Człowiek musi, co jakiś czas zmienić środowisko, w którym łowi, a wędkarstwo morskie jest do tego najlepsze. Można wynająć kuter i spokojnie na cały dzień płynąc za rybkami.
Nie ma nic przyjemniejszego jak świeżo złowiona ryba dobrze przyrządzana na stole. To, co jemy ze sklepów rybnych niestety jest już stare i nigdy nie będzie smakowało jak świeża ryba prosto z kutra. Dlatego też jadąc nad morze płacimy bardzo duże pieniądze żeby sobie zjeść prawdziwą rybę. Jak wygląda wędkarstwo morskie widać najlepiej na wielu filmach dokumentalnych jakie oglądamy w telewizji. Co prawda u nas wędkarstwo morskie wygląda.

Aciemności - bloog.pl

Jest 932 520 bloogów | losowy bloog | poleć tego blooga | inne bloogi | zaloguj się | załóż blooga

Aciemności

Kategorie
  • wszystkie

Sport dla cierpliwych wędkarstwo morskie

piątek, 23 grudnia 2011 2:51
Podobno nawet tym, którzy nie lubią ryb, smakuje taka, złowiona własnoręcznie. Na pewno nie trzeba obawiać się o.

Itsonlyme19 - bloog.pl

(0) | dodaj komentarz

Łowienie ryb na otwartym morzu

piątek, 09 września 2011 9:55
Wszystkie teorie mówią o tym, mimo że na inne tematy mogą się sprzeczać, że nie ma nic zdrowszego dla człowieka jak ryba i powinno się ich spożywać jak najwięcej, aby być człowiekiem zdrowym i pełnym energii. Najbardziej korzystne są ryby prosto z morza, dlatego właśnie tak ważne dla naszego zdrowia jest wędkarstwo morskie.
Dzięki czemuś takiemu, jak wędkarstwo morskie zyskujemy dostęp do wielu tak wspaniałych i smakowitych gatunków ryb, których nie zdobędzie się ani w rzece, ani w stawie hodowlanym. Jednak należy być w takiej kwestii w pełni szczerym i trzeba stwierdzić, że owo wędkarstwo morskie jest bardzo niebezpieczne dla osób się tym zajmujących, więc powinni się tego podejmować tylko ludzie odważni i najlepiej doświadczeni i takich kwestiach. Mimo jednak owego niebezpieczeństwa takie coś, jak wędkarstwo morskie pozwala na niesamowite przeżycia, dzięki którym aż będzie nam się chciało śpiewać i tańczyć. Ważną do zapamiętania rzeczą jest fakt, że takie coś, czym jest wędkarstwo morskie powinno się.

bnjk blog - bloog.pl

Podziel się:
Tagi: trampolina
Trackback: http://bloog.pl/id,330389051,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

Wędkowanie na morzu

wtorek, 20 września 2011 12:28
Jadąc na wakacje nad morze czeka na nas wiele różnorodnych atrakcji. Dla miłośników wędkarstwa czekają również wyprawy morskie. Wśród wielu osób wędkarstwo morskie staje coraz bardziej popularne, ponieważ wędkując na morzu można złowić o wiele większe ryby niż np. w jeziorach lub sztucznych zbiornikach. Taka przygoda kosztuje od stu do dwustu złotych.
Coraz popularniejsze wśród turystów staje się wędkarstwo morskie. Dzięki tej opcji możemy na cały dzień wypłynąć kutrem w morze i łowić ryby. Taka przyjemność trochę kosztuje, ale wrażenia z niej są niezapomniane. Ponadto uprawiając turystycznie wędkarstwo morskie wszystkie ryby, które samodzielnie złapiemy możemy zabrać do domu. Dzięki temu możemy zorganizować własne przyjęcie lub grilla, gdzie obok kiełbasek, ziemniaczków i pieczonego chleba znajda się smaczne ryby. Należy pamiętać, że wędkarstwo morskie.

gacek88 | e-blogi.pl

Co nowego 2011-12-19

Jest zima nie ma jeszcze lodu gdzie można teraz pojechać na rybki może macie jakieś swoje tajne łowiska wędkarskie. Ja teraz jeżdżę nad morze łapać leszcze

Skomentuj [0]

troling 2011-12-18

Troling jest to super metoda połowu szczupaków troling jest to metoda połowu nie tylko szczupaków ale takze okoni sandaczy, Troling jest to cięgłe pływanie po jeziorze i łapanie ryb warto łapać ryby na troling bo jest skuteczny wędkarstwo trolingowe pozwala łapać na dużych obszarach jeziora .


Serwis podobny tematycznie www.btk.net.pl/~gacek88

Skomentuj [0]

Wędkarstwo 2011-12-18

Witam na moim nowym blogu wędkarskim Wędkarstwo to moja ulubiona dziedzina sportu dlatego będę tworzył systematycznie tego bloga. Wędkarstwo to nie tylko połów ryb ale także kontakt z przyrodą przebywanie na świerzym powietrzu podziwianie krajobrazów.

Skomentuj [0]

Wędkarstwo morskie

Blog fanki H2O


Bo ja mam tajemnicę swą
domem mym podmorska toń
i wierzę że ten świat ogromną muszlą jest
a ja perłą w niej...

My się trzymamy razem,
to jest piękna liczba trzy.
Niech tak już będzie zawsze:
Świat podwodny, magia w nim.

Skoczmy razem po przygodę,
choćby i na morskie dno, przecież
uwielbiamy wodę, nasze H2O!

Bo ja mam tajemnicę swą, domem
mym podmorska toń, spójrzcie w nią,
bo twoja moc to me królestwo.

Bo ja mam tajemnicę swą,
domem mym podmorska toń,
i wierze że, ten świat ogromną muszlą jest,
a ja perłą w.I wielokrotnie pomaga
 im uniknąć zdemaskowania. Do mocy dziewczyn
 podchodzi w sposób naukowy, próbując logicznie
 wyjaśnić sobie i im, co zaszło, nie przyjmując do
 wiadomości możliwości, że logiczne wyjaśnienie nie
 istnieje. Jego pasją poza nauką jest wędkarstwo. Lewis
 jest zadurzony w Cleo, a pod koniec pierwszej serii
 zaczyna sie z nią spotykać. Natomiast w drugiej serii
 Lewis koleguje się z Charlotte, Cleo staje się zazdrosna i
 chce znów Lewisa za chłopaka. W przedostatnim odcinku
 drugiej serii Cleo i Lewis.

Wyprawa do Peru - Onet.pl Blog

A który przecież ma służyć do przetrzymwywania złapanych ryb w niskiej temperaturze.

Mniejsze jednostki jak i takie które poławiają małże, kraby, krewetki i inne morskie zwierzęta wypływają około godziny 3-4 nad ranem by wrócić po południu następnego dnia. Wielu z tych indywidualnych rybaków ma swoje restauracje lub poławia na własny użytek jednak większość dużych.

              

Wędkarstwo w Peru jest słabo znane i nie ma żadnej bazy do uprawiania tego sportu. Brak sportowych połowów morskich i firm organizujących tego typu wyjazdy. Mało sklepów wędkarskich, nie ma ofert turystycznych zapraszających do łowienia, czy to morskiego, czy rzecznego,a przecież wody Amazonki, Ucayali, czy Madre de Dios dają doskonałe możliwości do wędkowania. Jest to z.