O czym chcesz poczytać na blogach?

Wcześniejsza emerytura

Polityczne zwierze

statystyczny Polak o sytuacji ogólnej

Wcześniejsza emerytura – komu jest potrzebna najbardziej?

Niejedno już powiedziano i napisano o ustawie emerytalnej, którą dostaniemy w prezencie w maju 2012 – takie są.

I efektywnie prowadzić większości swoich obowiązków pracowniczych.
W jednym z wywiadów z byłą minister Fedak padły sensowne pytania – dlaczego nikt nie zastanawia się nad tym jak aktywnie sprowadzić Polaków do Polski? Czy to ze stałej emigracji czy tej czasowej? Obecni 30latkowie znów zostaną zachęceni by opuścić kraj bo czeka ich tu dziadowska emerytura na poziomie 800 zł oraz praca do 67 roku życia. Komu odpowiada taka wizja? Sądzę, że większości nie. Tak samo taka wizja nie zachęci nikogo z emigracji by powrócić, więc jak ma się coś zmienić?
Jadnakowoż mimo tych prostych do wydedukowania wniosków, bije się Tusk jak o niepodległość o to by ustawa przeszła, zwyczajnie chce spełnić.

Szyfry - czyli chwile z życia wzięte

Się, że ich ojcowie, bracia, mężowie, wujkowie pracują jako nauczyciele, dyrektorzy, rolnicy, robotnicy... że z powodu jednego nieostrożnego ruchu czy drgnięcia ziemi nie zginą, że wrócą do domu... Więc, czy chodząc dzień w dzień do ciężkiej pracy ze świadomością, że praktycznie w każdej sekundzie można zostać zasypanym, nie należy im się wyższa pensja i wcześniejsza emerytura... dla mnie jeden rok pod ziemią to jak 5 lat "normalnej" pracy... Boże, przyjmij do siebie dusze tych górników, którzy musieli odejść, otocz swą Ojcowską miłością ich najbliższych, pomóż wyleczyć rannych i pomóż odnaleźć tych, którzy ciągle czekają na cud
14:00

Konsumpcja jako substytut wszystkiego

Polski. Ponadto proponuje nam, że w całkiem bliskiej perspektywie, będziemy zarabiać porównywalnie dużo do sąsiadów z zachodniej granicy. Ceny polskie, pensja europejska - chcę takiej Polski.  Lekarz internista, stomatolog w szkole mojego nienarodzonego dziecka, czysta oszczędność, kolejne parę groszy w kieszenie za lakowanie ząbków. Babcia będzie miała europejską emerytura, dopłaty do leków, ha nawet zwrot od Państwa jak przekroczy  limit – chcę takiej Polski.

Idąc tym tropem PIS obiecuje nam, że zapewni pomoc w zdobywaniu.

Usłyszałam ostatnio w tv piękny komentarz pasażera "ja też pracuje, mam małe zarobki i jak mi się nie podoba to mogę zmienić pracę.." ale kolejarz nie, nie zmieni, on odkąd był kolejarzem miał przywileje i z takimi samymi przywilejami odejdzie na emeryturę. Ba... jemu należy się wcześniejsza emerytura, bo on jest kolejarzem, siedzi za sterem potężnej maszyny, która mozolnie sunie po torach.

Zastanawiające jest też to, dlaczego tak kurczowo trzymają się posady. Jeśli ktoś jest niezadowolony z miejsca pracy,.

Smocza jama

Też nie jest przygotowanych do życia i pracy w nowoczesnym społeczeństwie (...).
W takich warunkach, podlanych polską historią cwaniactwa zamiast systematycznej pracy, dla licznych grup receptą na życie staje się ucieczka od konkurencji. Jak w kabarecie z lat 80. ideał przejścia z podstawówki prosto na emeryturę święci triumfy w mieście i na wsi. Dobra jest wcześniejsza emerytura przy pierwszej nadarzającej się okazji, wyłudzona renta inwalidzka (podobno co druga!), w ostateczności "kuroniówka".
Gdyby chociaż ucieczka z rynku pracy, ucieczka od konkurencji, samodyscpliny i potrzeby podnoszenia kwalifikacji łączyła się z akceptacją własnego - niewysokiego - statusu społecznego i materialnego. Ale nie! To właśnie tacy.

toandfro

RSS
 

Archiwum - Październik, 2007

wcześniejsza szkoła

31 paź
Objaśniającym "jak krowie na rowie" ff’a, którego to wiadomość w 3/4 rzeczonej Pani wkleiłam w maila, Pani uznała, że takiż zapis się "standardowo" w mojej umowie pojawi.
W związku z czym udałam się wreszcie do urzędów zamknąć moją działalność gospodarczą, a tym samym, uszczknąć elektoratowi PISu nieco pieniążków na emerytury. I nie, nie jest mi przykro. Skoro już pracuję jak mrówka od zakończenia studiów, świątek piątek, do ostatniego dnia przed porodem i od drugiego miesiąca po porodzie, i skoro i tak płacę z własnej kieszeni za lekarzy, od dentysty, przez ginekologa i pediatrę, na ortopedzie kończąc, to – z całym szacunkiem – ale na SWOJĄ WŁASNĄ emeryturę, a.

Blog akademickiego nonkonformisty – Józefa Wieczorka

Można jednak w internecie sprawdzić, że na UJ pracują natomiast inni TW, i to nawet w Instytucie Historii, który bada inwigilację UJ ! i wszelkich środowisk akademickich !

Dopóki nikt nie zrobi na ich temat filmu, który zechce wyemitować jakiś ogólnopolski kanał TVP,  to będą sobie pracować co najmniej do emerytury.

Ci, którzy współpracowali z SB nie wpływali bowiem negatywnie na młodzież akademicką ! Takich co by źle wpływali, władze UJ zaraz by się pozbyły nie czekając na emisję filmową – nieprawdaż ?  UJ zobowiązuje !

Zresztą pod batutą.

–  psujów młodzieży, w pięknych latach PRLu, władze UJ ( i nie tylko UJ) już się pozbyły.

Łezka w oku się kręci jakie to były piękne, autonomiczne czasy ! Nikt wtedy z powodów politycznych z UJ nie był usuwany !!!.  

Dopiero emisja Kumpli i wcześniejsza prasowa ‘emisja’ TW podniosły problem politycznej oceny wybitnych uczonych, ale władze UJ sobie z tym problemem nieźle radzą.  Zresztą nie tylko władze UJ.  Grunt to autonomia, którą zapewnił uczelni Generał,  a potem Prezydent, choć nie magister. Tej autonomii, nawet tej do naruszania autonomii, władze uczelni będą bronić do ostatniego.

Blog niesprezony

Roznie rzeczywiscie z zagranica mozna pogadac za 7-9 groszy!! Wreszcie stało sie  zauważyłem ,że mnie skubneli na 10.6
już pisałem do nich dwa razy- nie raczyli sie odezwać!  Nie trzeba być matematykiem ,żeby dojść do wniosku ,że system naliczeń maja wadliwy!  na billingu miałem 3 rozmowy z tym samym numerem a ciagu 1 minuty ...i ta wcześniejsza trwała 16 godz i 41 sekund!!! Poza tym rzadko można sie zalogować na billing- po prostu wyrzuca!!!

Komentarzy: 0 dlaczego na wybory Oni bedąc po cywilnemu nie musza się przedtawiać !!Dajcie im wiecej pieniedzy to wezwania na posterunek bedzie eskortowalo juz nie dwa policyjne pojazdy tylko 3!Policjant nie jest dla mnie urzednikiem godnym zaufafia raczej podejrzanym typem który dzieki znajomosciom nosi ten mundur!! Wspólczuje młodym oni musze te holote ktora załatwiła sobie wczesniejsze emerytury .Ten system jest jawnie dyskryminacyjny!!  Dodam ze ja nie mialem szans odsluzyc w strazy do wczesniejszej- po 7 latach zalapalem sie na fikcyjna redukce! mam wrazenie ze pacowalem dla jakiej mafii bo pracownicy na kolei, TPSA dostaja konkretne wypawki . J a otrzymalem za  3,4 miesiaca i śmieszne ,w ten  sam dzien awans!!   Kończe bo jest ładna.