O czym chcesz poczytać na blogach?

Wawel

Opisy spotkań - Wks Wawel Kraków

Pole karne Kamila Per. Maciek zagrał piłkę do Kamila który pewnie zwiódł jednego obrońcę i w pięknym stylu ,strzelając mocno po ziemi w róg bramki dał prowadzenie "zielonym". Druga bramka padła pod koniiec meczu wybijając z głowy piłkarzom Gwiazdy Sciejowice już jaką kolwiek walkę o punkty. Kamil znów dostał piłkę przed polem karnym i dostrzegł Aleksandra Gąstoła w polu karnym. Kamil podał piłkę do Olka a on szybko mu odegrał. Kamil przyjął piłkę na miednicę i znalazł się w sytuacji sam na sam. Bramkarz rzucił się w lewą stronę, a Kamil spokojnie przypieczętował zwycięstwo Wawelu lekko udeżając w prawy róg Bramki. Kiedy piłka wbiegła juz za linię bramkową dało to sygnał do celebrowania kolejnej bramki. Wszyscy koledzy gratulowali Kamilowi jego skuteczności. Po długiej i trudnej walce Wawel zszedł z boiska Juveni z pewnością na następny mecz który odbędzie się o godzinie 16.00 na Stadionie Wawelu który zmierzy się z podobnie notowaną drużyną Olimpic'u Kraków. Miejmy nadzieje na wspaniałe emocje!

15:04, footballeronly7 ,.

Z dystansu - Onet.pl Blog

(?) Prezes PiS postawił wszystkich pod murem. Nikt posiadający ludzkie uczucia i kulturę osobistą nie jest w stanie zareagować. Natomiast ta decyzja jest absolutnie zła. Jestem pełna obaw co do aktywności Jarosława Kaczyńskiego, który nawet w tych ciężkich dniach myśli o swojej politycznej przyszłości i przyszłości swojej partii".

Piotr Balcerowicz, filozof, Radio TOK FM, 14 kwietnia:

"Co roku, co miesiąc, codziennie umierają różne osoby i być może bliscy tych osób chcieliby, żeby zostały pochowane na Wawelu. Ale to nie jest argument. Dyskusja wokół pochówku prezydenta na Wawelu jest dyskusją polityczną i nadużyciem obecnej sytuacji: żalu i rozpaczy. Czy dyskutowalibyśmy na temat miejsca pochówku prezydenta jeszcze dziesięć dni temu, gdyby żył? Taki pomysł nie przyszedłby nikomu do głowy. To pokazuje, że rodzina dokonuje tu nadużycia. (?) To, co obserwujemy, jest upolitycznieniem, instrumentalizacją symboli, instrumentalizacją bólu. (?) Dzieje się dokładnie to, czego chcieliśmy uniknąć ? żeby nie upolityczniać tej tragedii. Symbolem jest miejsce pochówku. Obawiam się, że jeszcze przez tygodnie będziemy mieli do czynienia z wykorzystywaniem przez część.

rozdarte życie - Onet.pl Blog

WAWEL NIE TAKI WIELKI
Jak już pisałem, Wawel wcale nie jest takim super świętym miejscem. Z pewnością jest najodpowiedniejszy.

Podzielmy trochę to wszystko
Wawel- głowy państwa
Powązki - "elita"
Katedry i kościoły - duchowieństwo

Powązki odpadają, bo tam jakiś idiota może grób sprofanować.
Kościoły odpadają, bo nie każdy jest katolikiem, a szczególnie osoby z zagranicy.

Trochę historii. By nie szukać daleko. Wcale nie są wszyscy cacy co leżą na Wawelu. Żeby nie było to na Wikipedii.


Jan Olbracht.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_I_Olbracht
"Jeszcze gorsze od wojennej klęski były skutki polityczne nieudanej wyprawy mołdawskiej."
"Olbracht zarządził koncentrację wojsk koronnych w Toruniu gdzie sam pojechał, ale złożony ciężką chorobą zakaźną (najprawdopodobniej syfilisem) zmarł wkrótce i wyprawa wojenna na Prusy Zakonne nie doszła do skutku."

Cecylia Renata
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cecylia_Renata_Habsbur%C5%BCanka
Tyle tylko, że Królowa. Jak większość tych kobiet..

Polska Tajemnicza

Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, nazwanym przez niego Skałą Syriusza. Czyż odzwierciedlenie to nie pasuje wprost idealnie do sanskryckiej nazwy Wawelu? Niebo.. Jako, że Wawel to także nekropolia można go z różnych względów określić mianem polskiej Doliny Królów.. Do mnie to skojarzenie mocno przemawia, gdyż wynika ono w dużym stopniu z moich własnych doświadczeń z egipską Doliną Królów i pewnym niezwykłym Kamieniem, który tam znalazłam (po powrocie do Polski dowiedziałam sie, że tego rodzaju minerał określa się mianem Kamienia Faraonów). Czy jednak rzeczywiście wzgórze wawelskie kryje w sobie tajemnice równie wielkie, jak słynna nekropolia tebańska, albo inna, mniej znana Dolina Królów w Tybecie? Od momentu kiedy znalazłam się na Wawelu po raz pierwszy poczułam, że z miejscem tym wiąże się jakaś głęboki sekret. Ostatnio odczucie to znów mocno we mnie odżyło, a wraz z nim pojawilo się wiele pytań, na które próbuję znaleźć odpowiedzi, uwzględniając na ścieżce owych poszukiwań różne źródła, różne zdania, oraz własne doświadczenia, takie jak np. medytacja, czy sny.. Co się kryje na głębokim poziomie wawelskich.