O czym chcesz poczytać na blogach?

Wątroba

Leki na wszystkie choroby

Zgadnąć, wszelkie problemy z tworzeniem się błony śluzowej prowadzące do niewłaściwej ochrony ścian żołądka mogą prowadzić do bardzo poważnych problemów. Dwie ściany żołądka – przednia i tylna, przechodzą jedna w drugą wzdłuż bocznych brzegów zwanych krzywiznami: większej – wypukłej i skierowanej w lewo oraz mniejszej – wklęsłej i skierowanej w prawo i do tyłu. Podobnie jak inne części przewodu pokarmowego, jego ściana składa się z trzech warstw: błony śluzowej (najbardziej wewnętrznej), mięśniówki i błony surowiczej (najbardziej na zewnątrz). Sąsiadami żołądka jest wiele ważnych narządów jamy brzusznej. Od przodu jest to wątroba, natomiast z tyłu: śledziona, lewa nerka i nadnercze, trzustka oraz okrężnica poprzeczna. Procesy chorobowe dotyczące tych narządów mogą oddziaływać na żołądek, chociaż częściej zdarza się sytuacja odwrotna, kiedy na przykład wrzód żołądka drąży do trzustki. Żołądek (łac. gaster) jest narządem układu pokarmowego położonym w lewym podżebrzu i w środkowym nadbrzuszu. Składa się on z części wpustowej, dna, trzonu i części odźwiernikowej. W żołądku zachodzi trawienie białek wchodzących w skład spożywanego pokarmu. Wydzielany przez żołądek sok żołądkowy zawiera enzymy trawienne: podpuszczkę i pepsynę, które są aktywowane przez.

Ćwiczenia na nogi

I stłuszczenie komórek wątrobowych. Niebezpieczne dla wątroby są również wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia chemicznego, które występują w żywności. Najgroźniejsze są: ołów, rtęć, kadm, azotany, azotyny, antybiotyki.

Inną funkcją wątroby jest magazynowanie krwi, która w razie potrzeby, na przykład w wypadku nagłego krwawienia zostanie uwolniona do krwiobiegu.

Pozostałe funkcje wątroby to: magazynowanie żelaza i miedzi pochodzących z pokarmu; żelazo to po uwolnieniu z rozpadłych czerwonych krwinek jest ponownie wykorzystywane do syntezy hemoglobiny. W wątrobie przetwarzany jest również beta karoten w czynną witaminę A. Ponadto wątroba spełnia funkcję termoregulacyjną, gdyż jej temperatura jest o 1,5 stopnia wyższa od temperatury reszty ciała.
14:24, cwiczenianaposladki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 listopada 2008
Dieta dla dziecka
Gdy jest już za późno i nasze dziecko obrosło tłuszczykiem, należy wprowadzić konkretne zmiany w jego żywieniu. Do siódmego roku życia, nie powinno.

suharsky blog ;)


Sztama z winiarniami i szacunek tu! Wino!
Sprawdzanie procentów wina tu! Wino!
Żulowe towarzystwo i pijaków full! Wino!
Pełno opróżnionych flaszek, chaftowanie tu! Wino!
Super tempo wypijania nalewki tu! Wino!

Wino!


Dziękuję za wyrozumiałość, musiałem to wyraźić. Papa
skomentuj (6)
2003-01-22 11:30:25 >> Winochleja (Smak Attack) - Nieśmiertelna Zapijka Winiakowa (wino rmx)


(skrecz)winochlej, Te, te, Te żule piją wszystko

To co po mnie zostanie to wiśniowa
nieśmiertelna zapijka winiakowa
cały czas od nowa
niejedna jest zatruta wątroba, zobaczysz!
bo to dla nas coś znaczy, właśnie smak!

To co po mnie zostanie to wiśniowa
nieśmiertelna zapijka winiakowa
cały czas od nowa
niejedna jest zatruta wątroba, zobaczysz!
bo to dla nas coś znaczy, czy siarkowe mi zasmaczy?

zobaczymy, nie ma kaca bez przyczyny
więc wino pijmy i tak tkwimy tu aż w końcu toczymy by znów
naje*ać się od nowa jak wiśniowa, nieśmiertelna zapijka winiakowa

Posłuchaj! Chcę przewrócić garnucha bo jest siwucha
uważaj co pijesz, wątroba krucha!
to dla żuli wino ma być, kaca sztuka
pobierana nauka z nachlania
patrzaj, w winie.

W-11 - Prawdziwe Życie Policjanta

Początkowo podejrzewają, że dziewczyna po prostu uciekła.
Jej poszukiwania doprowadzają do znanej policji prostytutki. Śledztwo całkowicie zmienia kierunek, gdy okazuje się, że ta nie żyje. Przyczyną śmierci było zatrucie heroinowe, w jej brzuchu pękła jedna z kapsułek, które kobieta przemycała w żołądku.
Wszystko wskazuje na to, że szmuglowała narkotyki z Holandii, a jej wspólniczką była właśnie Dominika. Łącznikiem pomiędzy obiema dziewczynami jest Kamil Grodzki. To on był zleceniodawcą przemytu. Porwał Dominikę Jaworską, aby odzyskać towar, który dla niego przewiozła przez granicę.

WYROK  Za przemyt i handel heroiną oraz za przetrzymywanie Dominiki Jaworskiej wbrew jej woli Kamil Grodzki został skazany na 6 lat więzienia.

ODCINEK 10 : Desperacja

Śledztwo prowadzili komisarze : Joanna Czechowska i Sebastian Wątroba