O czym chcesz poczytać na blogach?

Watra

gaderypoluki

Na temat mojego podania

i jeszcxe mam podać godziny mojego bycia na wolontariacie w swietlicy szkolnej  

22:59, ga-de-ry-po-lu-ki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 września 2008
OTO TAKI ARTYKULIK ZNALAZŁAM DZIS


Harcerze opanowali Wyspę Słodową

 Na wrocławskiej Wyspie Słodowej zapłonęła harcerska watra. To niezwykłe przedsięwzięcie zorganizowali harcerze i instruktorzy Hufca Wrocław

Około godz. 8.30 na Wyspie Słodowej we Wrocławiu zapłonął ogień strzeżony przez wrocławskich harcerzy. W ten sposób zainaugurowano jeden z najbardziej harcerskich dni w stolicy Dolnego Śląska. Przez całą niedzielę Wrocław "zaroi" się od harcerzy w działaniu. Po apelu, który rozpoczął się o godz. 10.15, członkowie ZHP wyruszą do rozmaitych działań. Nie zabraknie wycieczki po Ostrowie Tumskim, totu przeszkód, pokazów strażackich, prób strzelania do celu albu za paint-balla..

Wędrownictwo

No i ta wielowymiarowość…

Watra jednoznacznie wartościuje swe płomienie… czemu? Taka konwencja…

Ale patrząc w ognisko widzisz zawsze inny układ. Języki ognia zmieniają się, a za ich zasłoną możesz ujrzeć nowe, dotychczas nieznane polana. Tak jak w miarę wpatrywania się w znany Ci niby gwiazdozbiór odkrywasz nowe gwiazdy…

Właśnie: konstelacja Wędrownika żyje, rzuca komety, tak jak watra – ta prawdziwa – nie uwięziona w kadrze naramiennika – pluje iskrami.

Blog PrawdziwaWenus

Pod pecką lub w wykopanym w ziemi dołku, umieszczano, podobnie jak przy zakładaniu koszaru, czyli zagrody dla owiec, święcone zioła, niekiedy też wosk z paschału i kawałek gromnicy. Pracę przy budowie rozpoczynano wspólnym pacierzem. Starano się przy niej nie przeklinać, a zwłaszcza nie wypowiadać imienia czarta, żeby potem nie szkodził on mieszkańcom szałasu. Unikano też skaleczeń, wierząc, że jeżeli choć kropla krwi kapnie na ziemię lub na budulec, we wnętrzu zagnieździ się robactwo.

Najważniejszym miejscem w kolebie było płonące przez cały sezon ognisko – watra – usytuowane najczęściej w kącie koło wejścia, w niewielkim wgłębieniu, obłożone płaskimi kamieniami, tzw. skrzyżlami. Aby ogień nie zgasł, z boku paleniska leżał zawaternik – kłoda służąca do podtrzymywania żaru. O krokiew dachu lub o przeciągniętą nad ogniem od ściany do ściany żerdź zaczepiano jadwigę – rodzaj drewnianego haka sporządzonego z gałęzi lub korzenia – samorodka. Wieszano na niej miedziany kocioł służący do gotowania strawy, a przede wszystkim do podgrzewania przeznaczonego do produkcji nabiału mleka. Jadwigi nigdy nie sporządzano z.

...22 WDW "Wataha"...

Szaliki będą miały taki sam wygląd jak szaliki kibicowskie ;) ale przynajmniej pomysł mam ;)
Oczywiście szalik byłby w kolorach czarno-zielonych ;)

PS jeżeli coś jest niezrozumiałe w tej notce to prosze się nie dziwić jest 2.09 :)

pzdr

Matternhorn
Wataha 2005-01-21 02:09:45
skomentuj (9)
znakowanie:)
"znakowanie wędrowniczych blogów":) fajnie by było, gdyby każdy wedrownik, posiadajacy bloga, wkleił sobie tą watre na blogowy szablon i przekazał, rozpropagował wśród innych:):)
watra --> a oto link, do pobrania watry:)


bezczelnie pozwoliłam sobie dodać:] (ale po części na prośbe Agaty) skrzat:)
Wataha 2005-01-21 23:23:33
skomentuj (5)
Biwak
Miał być 29-30... ale został skrócony... wędrownicy sobie poradzili...
Wyjazd 6.51 (zbiórka 6.30 pod zegarem na PKP)
Powrót 19.09. Jeśli będziemy się ociągali to 20.45. Też PKP.

Trasa -> Bardo Śląskie - Srebrna Góra - Ząbkowice Śląskie

Koszt 30 zł + prowiant na drogę.

Oczywiście to wszystko w.

napasach

Widziałam. Czegoś mnie nauczyła owa, jak dla mnie malutkiej Martynki wyprawa, dla innych może to cos normalnego ale dla mnie jakoś do tej pory było tajemnicą i trochę jeszcze zostało, jak można się w jeden plecak z namiotem i śpiworem i resztą pierdolników zapakować i wsiąść do pociągu i jechać. Zostaje tajemnicą jak można z takim plecakiem jeszcze wędrować... ale myślę ze będzie dane mi sie jeszcze dowiedzieć...
ale Watra nauczyła mnie czegoś, nauczyła mnie yyy... no dobra przyznam sie następnym razem nie wezmę tego wszystkiego co wzięłam teraz:)
co jeszcze??
Watra sie skończyła każdy pojechał w swoja stronę. do domu do przyjaciół, do znajomych, do miłości swych, do miękkiego i cieplnego łóżka do rodziców, psów i kto wie jeszcze do czego. A mi, mi zostało zderzenie z jakże szara i jakże brutalna rzeczywistością. Przez tydzień, bez względu na to czy była 5 rano, czy może 1 w nocy, czy padał deszcz, było gorąco(no dobra nie było), czy ktoś miał właśnie buzie pełną pasty do zębów albo zajada zupe chińska z Radomia każdy sie uśmiechał nie patrzył na to ze widzi cię pierwszy raz w życiu a może już cie pamięta z kolejki do tojów..

Oficjalny Serwis 89 Środowiskowej Wędrowniczej Drużyny Harcerskiej - Onet.pl Blog

- spostrzega urok życia wszędzie, gdziekolwiek się znajdzie, gdyż odkrywa to, czego inni w pozornej monotonii codziennych dni dopatrzyć się nie umieją. Wędrownik zna radość trudnych zwycięstw, urok przyrody, piękno zdobywania samotnie niewydeptanych ścieżek.

Wędrownik - stale uprawia wędrówki, wędruje w zimie, w lecie, na wsi, w mieście, tropi miejsca, gdzie może być pożyteczny. Drogę jego wędrówki wyznaczają wartości zawarte w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.

 

 

Symbolika Watry    

 

                                    

 

 Pierwsze polano symbolizuje służbę. Wędrownik nie zamyka się w swoim środowisku, wychodzi w świat i szuka miejsc gdzie mógłby być pożyteczny, gdzie swoją energię mógłby wykorzystać na pomoc innym. Drugie polano to "szukanie miejsca w społeczeństwie"- wędrownik.

...I'm to sexy...for Mizuu...

Lepiej… najgorszy czas minął:


„Ból, krzyk, rozpacz…”


Za własna krzywke sami płacimy
Bardzo wysoką cene
Za własny ból sami cierpimy
W ogromnych bólach

Za czyjś bład pokutujemy
Za czyjąś głupote tracimy

Tak łatwo skrzywdzić
I tak łatwo się z tego oczyścić
Tak łatwo kogoś wykorzystać
I tak łatwo obrócić winę
Tak łatwo się wszystkiego wyrzec…
Tak trudno zapomniec

Nie ufaj nikomu
Nawet sobie czasem nie ufaj
Ludziom nie watro ufac
Ludzie to tylko roboty zemsty
Każdy choć najbliższy kiedyś zdradzi
Ludziom nie watro ufać
Wyczyszczą Cie do cna!

Ile jeszcze razy mam to powtarzać
Że Ten co mu ufasz zawsze Cie zdradza
I choćbyś wierzył w jego uczucie
Pozory myla, zgadza się…

Ci chciwi ludzie
Chcą to dla siebie
Wrzucić Cie w bagno
Przygwoździc zdradą
Zabrakło nas
Nadziei też brakło
A wszystko to co mieć będziemy
Raz na zawsze stracimy

Nie ufaj nikomu
Nawet sobie czasem nie ufaj
.