O czym chcesz poczytać na blogach?

Washington irving

espanati

Kamienne i powiew historii. Można tam spędzić cały dzień, przechadzając się po królewskich izbach, gdzie w niektórych pozostały już tylko pięknie zdobione żłobienia lub zatrzymując się przy licznych fontannach, oczkach wodnych i kolorowych irysach. Nic więc dziwnego, że angielski pisarz Washington Irving spędził tam sporo czasu, tworząc Opowieści o Alhambrze, na brak inspiracji na pewno nie narzekał w tym bajkowym miejscu.

W Granadzie znajduje się też białe miasteczko, czyli pozostałości po arabskich wpływach. Białe domki, z pomiędzy których wydobywają się dźwięki.

Zera, jak zatem  sobie radzić? Nie zawsze elektryczny grzejnik jest w stanie ogrzać duży pokój. Ale imitacja lampy oliwnej usytuowana na dolnej półce pod stolikiem, na który narzucony jest koc, a pod nim z kolei usytuowane nasze nogi… Można tak spędzać całą noc, zatapiając się w lekturę Irvinga o rzeczonych urokach Alhambry.

Kolejnym atrakcyjnym miastem, oddalonym od pierwszego celu o 300 km, jest Córdoba. Słynie przede wszystkim z Mezquity, meczetu, który w XIII wieku został przekształcony w kościół rzymskokatolicki, wzniesiony do rangi katedry. Reakcja cesarza, Karola V na.

Blog lilith969

Matka kazała mu się wyprowadzić z domu. Przez najbliższy rok Kurt był bezdomny. Mniej więcej w tym samym czasie spróbował heroiny.
Lato 1985 – Cobain razem z basistą Buzzem Osbornem i perkusistą Dalem Croverem (The Melvins) debiutował na scenie w Gescco Hall w Olympii, stan Washington.
Jesień 1985 – Cobain spotkał wysokiego, niezdarnego Amerykanina chorwackiego pochodzenia, Krista Novoselica, który od dawna interesuje się punk rockiem. Razem grają w różnych zespołach, m.in. w Stuff Woodies, ale jeszcze nie tworzą własnej grupy.
Zimą.Wokół In Utero. Geffen DGC rozważa odrzucenie płyty ze względu na jej mało komercyjny charakter. 4 czerwca 1993 Love wzywa policję podczas kłótni z Cobainem. Policja konfiskuje trzy sztuki broni i przetrzymuje Cobaina przez kilka godzin. Lipiec 1993 Nirvana daje niezapowiedziany koncert w Irving Plaza w NY podczas New Music Seminar. 21 września 1993 premiera In Utero. 18 października 1993 Nirvana wyrusza w swoją pierwszą amerykańską trasę. Po dwóch latach. Styczeń 1994 Geffen Records i Cobain dochodzą do porozumienia w sprawie okładki In Utero. Wprowadzają zmiany, aby.

antymasoneria

Że był masonem, inni, że nie. Komu wierzyć?
Za to masonem był z pewnością współpracownik Generała, późniejsza "szara eminencja Europy", Józef Retinger.
19:33, yossarian18
Link Dodaj komentarz »
Niektórzy sławni wolnomularze

George Washington

Marie Joseph Lafayette

Wolfgang Amadeusz Mozart

Ludwig van Beethoven

Jean Sibelius

Joseph Haydn

Irving Berlin

Superbasket


- Niedawno pojawiły się plotki, że Karnowski, który od sezonu 2012/12 chce przenieść się do NCAA, wybrał już przyszłą drużynę. Sam zawodnik mówi jednak, że wyboru dokona na wiosnę przyszłego roku i rozważa złożenie wizyt w kampusach kilku ekip. Gdzie mu najbliżej? California, Gonzaga, Washington State, Utah, Cincinnati, a więc absolutna czołówka uniwersyteckiej ligi.
 
- Wkrótce zamyka się „okienko transferowe” w I lidze, więc większość zespołów szuka jeszcze wzmocnień. Na biurkach kilku prezesów pojawiły się oferty... Cezarego Trybańskiego!
 2 lata temu był asystentem trenera w NCAA i zna uniwersytecką ligę jak niewielu Polaków. O drużynach Ohio State, Duke, Pittsburgh czy Kansas słyszeli zapewnie nawet „niedzielni” fani NCAA, tym bardziej pewnie o graczach typowanych do najwyższych numerów Draftu jak Jured Sullinger, Kyrie Irving czy Brandon Knight. W tym wpisie chciałbym przedstawić jednak sylwetkę gwiazdy Morehead State, Kennetha Farieda. Domyślam się, że większość czytelników nigdy nie słyszało ani o wybranym przeze mnie zawodniku, ani jego zespole. Dlaczego więc go wybrałem? Faried to jeden z.