O czym chcesz poczytać na blogach?

Warcaby

endorfinowe dzieciaki - Onet.pl Blog

Myślałam że mój wesoły ,rezolutny Kuba znów wymyślił coś super wariackiego.......

A dziś powiało smutkiem i łez nie brakło.

Kuba - bo ja chcę czarodzieja który zaczaruje cały świat , by nikt nie umierał.

Bo ja nie chcę byś ty mamusiu umarła jak będziesz stara.I nie chce by umarła rodzina.

A potem płakał i płakał ....... tak trudno było go uspokoić.

Tak trudno mówić dzieciom o śmierci o odchodzeniu.

Nawet kiedy się wierzy że potem jest Niebo... to jak uspokoić dziecko które boi się,

że kiedyś straci tych których kocha??

bendorfina
napisz coś proszę :-)

10 maja 2007
jak nie rower to...........dmuchane warcaby

Blog anioleczek0005

Że pan Cabacki kłamie. Pan Cabacki stwierdza, że pan Abacki kłamie i pan Babacki też kłamie. Który z tych panów kłamie, który zaś mówi prawdę ?

Na pastwisku pasą się krowy, owce i kaczki. Owiec jest więcej niż kaczek. Owce i kaczki mają łącznie sto głów i nóg i jest ich łącznie trzy razy więcej niż krów. Ile krów pasie się na pastwisku ?

Panowie Abacki, Babacki, Cabacki i Dabacki są zapalonymi graczami i mistrzami, każdy w swojej specjalności. Jeden z nich znakomicie gra w brydża, drugi jest wybitnym szachistą, trzeci opanował wszystkie tajniki gry w warcaby, czwarty zaś zawsze wygrywa w domino. Co ciekawe, wszyscy czterej panowie nie tylko poświęcają czas na towarzyskie gry umysłowe, lecz również z pasją uprawiają różne rodzaje sportu. Jeden z nich jeździ na rowerze, drugi grywa w tenisa, trzeci uprawia pływanie, czwarty zaś jeździ na nartach. Pan Abacki jest szachistą. Rowerzysta świetnie gra w warcaby. Pan Dabacki nie gra w brydża. Pływakiem nie jest pan Cabacki. Pan Abacki nie jeździ na nartach. Pan Babacki nie zna gry w warcaby i nie grywa w tenisa. Pan Dabacki nie umie jeździć na rowerze, a pan Cabacki nie gra w domino. Brydżysta nie umie jeździć na nartach. Jakiej.

wrzeszczyna - Onet.pl Blog

Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz lub Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Tradycja posypywania głów popiołem na znak pokuty pojawiła się w VIII wieku. W XI wieku papież Urban II uczynił go obowiązującym zwyczajem w całym Kościele. Wówczas postanowiono, że popiół będzie pochodził z palm poświęconych w Niedzielę Palmową z ubiegłego roku.
skomentuj

18 lutego 2007
SPORT

Dnia 25 lutego 2007r. (niedziela) o godz.16.00

 w Sali Wiejskiej odbędą się

MISTRZOSTWA WRZESZCZYNY

W

SZACHACH I WARCABACH

Kategorie wiekowe

Lekkim Kłamstwem

Komentarzy: 0 Ja obiecałam Częstochowa ! 2010-10-30 Warcaby mnie pożarły wiem że to smutaśny sport ale na wyjazdach w trase tak sobie to nazwe haha :P jest zarąbiscie !
Jak byście ze mną jechali to byscie wiedzieli to może opisze troszeczkę :P wyjadzd do Częstochowy:D
Najważniejsze to są wygodne siedzenia w pociągu:

taaaa własnie takie :P
tak gdy dojechaliśmy do Czętochwy pierwszy pomysł mój to:
"ej Marika idziemy do wielkiej galerii Jurajskiej !"
i poszliśmy, dla nas to najważniejsze miejsce w Częstochowie:P  i było tam fajne wejscie jakiego w Lesznie nie ma więc mnie zaciekawiło bo takie są zawsze w filmach haha :

no i schody:

"pozniej krwawiący palec 2": w galerii:

zwiedzanie galerii troszke zamazane bo byłam po coli a ona na mnie zle działa:

no i znowu drzwi i schody:

w drodze powrotnej przez pół miasta zaciekawiło mnie miejsce po mostem :

No i po długim powrocie gra w warcaby haha :

No i pózniej nocne rozmowy z 20 latkami przez okno (fajni byli.

QUIRKYALONE

 

 

 

:: 14.12.2007 :: 23:40

Odkąd wyczerpała się formuła mojego romansu, w moim domu zaczął panować chaos na wszystkich przestrzeniach życiowych. Bluzki na stole w kuchni, spodnie na dywanie w pokoju i te niewymowne części garderoby jak warcaby gdzieś w łazience na terakocie. Nie muszę upychać intymnego świata w satynowe woreczki przed przyjściem kochanka. Aktualnie prowadzimy grę, która nie wiem dokąd zaprowadzi, ale zdecydowanie nie jest dziecinnie prosta, jak warcaby z mojej bielizny na płytkach łazienkowych. Przyzwyczajam się do wtórnej samotności w obcym mieście i do tego, że jego żona pewnie mija mnie na ulicy i nawet nie kojarzy, że obcy zapach, który przynosił jej zamiast kwiatów po pracy, to zapach moich perfum.

Jest bosko. Urocze niedopowiedzenia i spojrzenia gdzieś ukradkiem i udaję, że mam to opracowane do perfekcji. Porzucanie i kuszenie. Jak w.