O czym chcesz poczytać na blogach?

Wampiryzm

Blog Tajemnica11111

Pomogło, a przypadki "wampiryzmu" powtarzały się dalej, rozpoczynano poszukiwanie kolejnych ciał wskazujących na nieśmiertelność. Metody połowu wampirów różniły się w zależności od kraju, niewątpliwie jednak, raz rozpoczęte poszukiwania musiały zakończyć się sukcesem. Podejrzeniami objęci byli nie tylko ludzie, lecz także zwierzęta.

* Epidemia wampirów.


W ten sposób nieznana infekcja mogła zaowocować pojawieniem się całych stad wampirów, szczególnie jeżeli wielu ludzi stykało się bezpośrednio z rozkładającymi się ciałami w czasie ich ekshumacji. Studiując historyczne źródła dotyczące wampiryzmu, uznać należy, że często czynione obserwacje były właściwe - ciało mogło wyglądać na większe i zdrowsze niż za życia. Zwłoki wydawały się mieć nową skórę, dłuższe paznokcie, zęby i włosy sprawiały także wrażenie, jakby wypełnione były świeżą krwią, która sączyła się z nosa, ust i pozostałych otworów. Czasami także trup zdawał jęczeć i puszczać wiatry. Jednak interpretacja tych obserwacji była niewłaściwa, jako, że wiedza medyczna, jaką dysponowano, była zbyt uboga. Zrozumiałe zatem jest, dlaczego w tak wielu różnych kulturach pojawiła się wiara w wampiry - ludzie próbowali wyjaśnić sobie zjawiska choroby, śmierci i.

One Sight

Kain uchodzi za jednego z pierwszych wampirów z dość prostego powodu.

I Bóg opatrzył Kaina znakiem, żeby nie uśmiercił go nikt kto go spotka. (Księga Rodzaju 4, 14.)

Wampiryzmu u latorośli Pierwszych Rodziców doszukuje się w karze, jaką zesłał na niego Bóg: klątwy krwi i nieśmiertelności za zabicie brata. Jako, że ‘pierwszy morderca’ żyje wiecznie jego wampirza rodzinka rozrosła się. Według wampirologa – Flavia Charliego Johsona, Kain miał troje krwiożerczych dzieci: Irrada, Zillah i Draciana. Ciężko niestety znaleźć więcej informacji na ich temat, ale sądzę, że są one zbędne. To nie od nich zaczęły się historie o wampiryzmie.

CDN.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

gorski-szlak blog

Widuję się z nią w przededni egzaminów, czuję się jak zbity pies, nie jestem się na niczym w stanie skoncentrować
chciałbym się domagać jedynie odrobiny zainteresowania, kapki litości, krzty dotyku, chwili spokoju

a może rację ma ktoś inny
zreszta - powiedz mi jak moglbys utrzymac zwiazek (jak ktokolwiek moglby) przy takim stopniu zaawansowania choroby głowy :)
czy w takim razie jest na to jakieś lekarstwo?

a co zrobić, żeby tak nie analizować? pić?
gorski-szlak 2011-02-04 22:20:03
skomentuj (0)


wampiryzm - nota korekcyjna - do przemyślenia
obciążam swoimi problemami
wampiryzm energetyczny?
koniec dobrej woli?
za dużo biorę
zapominam o skrytości

wrzuciłem co wrzuciłem, bo mogę do jutra nic z tego nie pamietać
poza tym wrzuciłem statystyki na bloga
wyszło z nich, że tylko Ty tu zaglądasz, i to po kilka razy dziennie

wampiryzm energetyczny kojarzył mi się z jedną nauczycielką matematyki która jak wchodziła do klasy, swoją obecnością sprawiała że wszyscy bez wyjątku robili się senni, po jej wyjściu ludzie się budzili, ale w moim wykonaniu jest to widocznie trochę inne


gorski-szlak 2011-02-05 00:35:15
skomentuj (0)


.
po raz.

buffy-pogromczyni blog

Go srebne kule. Jednak najczesciej spotykany jest kolek. Wampir po wykonaniu takiego egzorcyzmu wypluwal z siebie wypita wczesniej krew i konczyl swa szatanska egzystecje. Czy wampiry naprawde istnialy nikt do konca nie wie? Jednak to dziwne by taka wielka liczba ludzi byla o tym przekonana. Z drugiej strony czlowiek zawsze w cos wierzyl i podswiadomie bal sie tego czego nie umial wyjasnic. Jednak brak doklanej dokumentacji i wiele rzeczy pozostalo nie wyjasnionych.

skomentuj (0)


2004-01-16 19:08:57 >> DeMOnY cZY NiE !?

Wampiry -Demonami, które budzily najwieksza groze byly wampiry. Rozkwit ich "kariery" nastapil w XVIII w. , wiec nie tak dawno. Przypadki wampiryzmu pojawialy sie jedynie na terenach wiejskich, gdzie ludzie w tamtych czasach byli znacznie mniej wyksztalceni.

skomentuj (0)


2004-01-16 19:13:01 >> WAMPIRY I WILKOŁAKI

Wilkołactwo i wampiryzm, dwa aspekty mitu przemiany człowieka w niebezpieczną, „obcą” istotę, to fascynujący fenomen szeroko rozumianej historii kultury. Erberto Petoia śledzi wyobrażenia wampira i wilkołaka występujące zarówno w literaturze (od Homera, Petroniusza, Owidiusza, po Polidoriego, Hoffmana, Stokera, Pavesego...), jak i w wyobraźni ludowej.

Ten przegląd jest wynikiem skrupulatnych badań naukowych (m.in.: lingwistycznych,.