O czym chcesz poczytać na blogach?

Walory

Człowiek boi się czasu...

Wpływ filozofii egzystencjalnej na literaturę XX wieku. Oceń walory poznawcze i artystyczne przywoływanych przykładów.

 • Omów zagadnienie utopii i antyutopii w literaturze, odwołując się do wybranych utworów XX wieku. Zinterpretuj postawy autorów. (Na korzyśc tego tematu przemawia fakt, że wymagałby ode mnie najmniej przygotowań, a przy tym nie jest nudny, ale nie jestem pewna, czy to dobra motywacja. :])

 • Przedstaw przejawy paradoksów i absurdów współczesności ukazane w wybranych wierszach Wisławy Szymborskiej. Oceń walory poznawcze i artystyczne przywoływanych przykładów. (Wdzięczny temat, w dodatku komisja nie powinna zasnąć. Ale inne też są, cholera, ciekawe.)

 • Omów zjawisko realizmu magicznego we współczesnej prozie południowoamerykańskiej. Oceń walory poznawcze i rozrywkowe tak kreowanej wizji rzeczywistości. (Temat byłby dla mnie idealny, gdyby współczesna proza południowoamerykańska ograniczała się do twórczości Marqueza ;>)

 • Wskaż przykłady współczesnych reinterpretacji mitów Greków lub Rzymian. Określ.

 • blogawards.blog.pl

  Dokonywanych przez 15 letnią właścicielkę bloga nie jest rewelacyjna. Przemyślenia dotyczą głównie zdarzeń z jej własnego życia, czy relacji ze znajomymi. Z drugiej jednak strony nie są to głębokie wynużenia w stylu "znów szwędałyśmy się po Blue City".
  Co do języka. Jest w miarę poprawny. Autorka używa krótkich zdań, co czyni przekaz bardzo bezpośrednim. Interpunkcja na poziomie "dobrej średniej": trochę za dużo wielokropków i za mało przecinków. Ponownie wrażenie pozytywne, pomimo takich perełek jak "spsiuła", czy "kiepawy" i moje ulubione "mi to wisi kalafiorem".
  16/20

  walory szczególne:
  Za urozmaicenie zwykłego dziennika i wyraźną ewolucję warsztatu.
  5/5

  podsumowanie:
  Dzisiaj bardziej interpersonalne. "Moja psychika dojrzewa. Jak wiśnia... Nie wiem dlaczego akurat jak wiśnia ale tak mi się pomyślało a pierwsza myśl podobno jest zawsze najlepsza..."
  W takim razie polecam książkę "Szczeliny istnienia" a zwłaszcza pierwszy rozdział - Wiśnia i rozumienie.
  39/50

  gadz

  skomentuj (1)

  2005-06-19 : 15:01:05 : 003:.

  ABC Numizmatyka : Monety złote, srebrne, Nordic Gold

  Nakładzie, wyjątkowy produkt Mennicy Polskiej S.A. "Symbole Narodowe Polski - Orzeł Biały".

  Zestaw siedmiu medali prezentuje wizerunki Orła Białego na przestrzeni historii Polski, począwszy od dynastii Piastów, a skończywszy na wizerunku współczesnego godła państwowego. Na rewersach medali znajdują się zwrotki hymnu narodowego, portret Józefa Wybickiego i flaga narodowa barwiona metodą tampodruku.

  Numizmaty "Symbole Narodowe Polski - Orzeł Biały" prezentują wysokie walory artystyczne w różnej stylizacji plastycznej, ukazującej różnorodność jego przedstawień według stylów różnych epok. Opracowaniem historycznym zestawu zajął się prof. dr hab. Stefan K. Kuczyński z Instytut Historii PAN. Projekty graficzne i modele gipsowe stworzyła znakomita medalierka Ewa Tyc-Karpińska.

  Prezentowane przez Mennicę Polską S.A. "Symbole Narodowe Polski - Orzeł Biały" zostaną wykonane w trzech różnych wersjach: stopie w blistrze, a ponadto w wersji srebrnej i.

  POETICON *SATYRYKON * PROMOINFOREK

  »
  poniedziałek, 14 listopada 2011
  Yaeba - szaleństwo wampirowe w Kraju Kwitnącej Wiśni

  - Wampiriada ma pomóc w podbojach? – pomyślałam z nutką kabaretową, gdy natknęłam się na kolejne doniesienie prasowe o szaleństwie w Japonii – nowej modzie o nazwie yaeba…  Cóż, kanonem w tej modzie nie są walory idealnego uśmiechu, za które w większości  krajów świata  panie słono płacą, a może  i znajdują  na  kosmetyczne poprawki swojego uzębienia swoich sponsorów: mężów, kochanków. Niezależne zaś i dumne, wiadomo, same wysupłują walory egzystencjalne ze swych sejfów na naprawę natury. Japonki zaś szaleją za krzywymi zębami, dorabiają sobie kły u stomatologów, kupują plastikowe nakładki na  zęby,  aby mieć… podwójny ząb, czyli yaeba. To pono wielki atut w kontaktach z panami, bowiem  na  krzywe zęby  oni  reagują sympatią,  cenią niedoskonałości,  uznając, że dziewczyna taka.

  eFirma

  Z uczestniczących firm może po dokonaniu zapłaty premii odstąpić od umowy. Przy transakcji z prawa zwyżki kupujący może wybrać między wykonaniem umowy i odstąpieniem od niej. Uzyskuje on różnice kursowe od zaangażowanych środków z kilku akcji. W przypadku załamania hossy strata gracza ogranicza się do premii. Przy transakcji z prawem zniżki sprzedawca dysponuje prawem wyboru, jest graczem na bessę, zabezpiecza się przed zbyt dużymi stratami. Spekulant grający na zniżkę odstąpi od wykonania transakcji jeżeli kurs w dniu deklaracji premii (4 dni przed) znajduje się na poziomie lub powyżej bazy premii. Nabędzie on walory po kursie premiowym, jeżeli kurs w dniu deklaracji premii ukształtuje się na poziomie lub poniżej bazy premii.
  • opcyjne – jedna ze stron w zamian za zapłatę premii opcyjnej nabywa prawo do zadeklarowania się w określonym terminie czy wykona kontrakt czy nie. Różnice wobec transakcji warunkowych: kurs bazowy przyjmuje wartości ze ścisłego przedziału, cena opcji (premia) jest zmienna, za opcję należy zapłacić zawszę (nie tylko przy odstąpieniu od umowy), można zażądać kontraktu w każdej chwili, aż do czasu upływu ważności. Istnieją opcje zakupu i sprzedaży.
  • financial futures.

  commandantetrading

  Ładnie przez chwilkę zachowywał się BYTOM, kurs rósł już ok, 10%, jednak równie szybko jak urósł tak szybko opadł, obecnie sytuacja techniczna wygląda bardzo niebezpiecznie, ponieważ po naruszeniu oporu na wysokości 21.50, kurs opdał do 21 i obecnie rośnie niecałe 2.5%. W efekcie czego powstała podażowa świeczka która może doprowadzić do osłabnięcia kursu, z drugiej strony jednak myśle sobie że ktoś zagrał już pod jutrzejsze wyniki finansowe za III kw. i być może jest to częśc większego odpału. Poczekamy zobaczymy, narazie nie podoba mi się zabardzo wykres tego waloru....

  11:07, commandante1
  Link Komentarze (1) »
  FW20Z6

  Po wczorajszych spadkach w USA dzisiaj nasz rynek po przerwie reaguje równiez delikatnym osłabnięciem, Na kontraktach widać wyraźnie sygnały sprzedaży w postaci przecięcia linii szyii RGRa, pokonanie dołem małego pro spadkowego trójkąta, większy spadek  powstrzymuje.