O czym chcesz poczytać na blogach?

Wagner

wszystko o siatkówce - Onet.pl Blog

Agata na chorobę szpiku kostnego cierpi od siedemnastego roku życia. Karierę sportową musiała przerwać w 2007 r. ze względu na pogarszający się stan zdrowia.
(17:12)
25 Łał! Czyżby jakaś burzliwa dyskusja???

19 maja 2008
zwycięstwo dla Arka
Reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce, która w niedzielę w Olsztynie wygrała mecz z Węgrami (3:0) i tym samym zajęła pierwsze miejsce w turnieju eliminacyjnym grupy F do mistrzostw Europy, zadedykowała swoje zwycięstwo Arkadiuszowi Gołasiowi.


Kapitan polskiego zespołu, Piotr Gruszka, po meczu powiedział, że zwycięstwo w memoriale Wagnera cieszy go bardzo m.in. z tego powodu, że:

Blog ateusza, antyklerykała, liberała i libertyna

Że chcieli się urządzić w niewesołej PRL-owskiej rzeczywistości. Nie każdy ma tyle odwagi co Kuroń czy Wałęsa, nie każdy mógł i chciał zostać bohaterem. Osoba wstępująca w szeregi SB zapewne popełniła błąd, z którego dopiero po jakim czasie zdała sobie sprawę. Ale miała do tego błędu prawo. W końcu, to ludzka rzecz popełniać błędy.

Blog byłego esbeka można odnaleźć pod tym adresem: http://bezpieka.blog.onet.pl/

milczewski 2006-09-05 10:50:44
skomentuj (2)


"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości"
Drogi czytelniku, zadam Ci pytanie: Czy lubisz Wagnera? Czy podobają Ci się mocne, chwilami nawet agresywne dźwięki, nawiązania do germańskiej mitologii?

Przyjrzyjmy się przez chwilę Ryszardowi Wagnerowi i jego twórczości. Nie będę streszczał biografii tego wielkiego kompozytora, bo nie taki jest cel tego tekstu. Przypomnę rzeczy w tej chwili najważniejsze.
Ryszard Wagner tworzył zafascynowany germańską mitologią. Przyjaźnił się z Fryderykiem Nietzsche, który to później, zniechęcony antysemityzmem i nacjonalizmem panującym w otoczeniu kompozytora, znajomość zakończył. Wagner był ulubionym twórcą Adolfa Hitlera, a jego twórczość.

Basket i powiązane

Van den Spiegel, Ruben Wolkowyski (wciąż jakoś mi się wydaje, że Huseyin jest najlepszy z nich wszystkich)

Obsada na pozycji 3 i 4 wydaje mi się świetna (optymalna), na piątce z Besokiem jest też dobrze. Na jedynce - przeciętnie. Travis Best to już przeszłość (ale fajnie będzie go zobaczyć w Polsce), a Christos Harissis - hmmmm. Widziałem go wiele razy, grał w świetnych klubach, ale zawsze był zawodnikiem na 10 minut. ma już 31 lat (za chwilę 32)... Być może nie było innej opcji.

Na dwójce Donatas Slanina wygląda świetnie, ale co z rezerwami? I tu dochodzimy do Dajuana Wagnera (a może nawet DaJuana Wagnera, nie mylić z Dejuanem, ani Don Juanem). Jeśli to ma być druga dwójka, z tendencjami do jedynki, w Prokomie - a tak głosi plotka - to ja jestem za.

Mimo że:

- Ten facet ma maksimum 185 cm wzrostu.

- Kontuzje i poważna choroba go wykończyły i dlatego od lata 2005 roku (czyli w ostatnie dwa lata) zagrał tylko jeden oficjalny mecz (w Warriors na początku poprzedniego sezonu). Przeszedł nawet operację usunięcia całej okrężnicy (cokolwiek to jest) i nie wiadomo, czy kiedykolwiek się do czegokolwiek jeszcze.

Nieskończona wieczność. - Onet.pl Blog

- Czy mi się uda w końcu z tobą wygrać? – zapytała, ze zrezygnowaniem Monika. – Teraz zagramy w... Tysiąca. Poker staje się już nudny.

- Nic dziwnego, jak cały czas przegrywasz to jest nudny. –skwitował Bill, patrząc na dziewczynę i pokazując jej język. – Gramy w tysiąca,ale na fanty, dobrze?

- Już jesteś nagi, choć o tym nie wiesz. – zaśmiała się Wagner, tasując talię kart.

Zacięta walka trwała. Z tym, że Bill miał o wiele lepiej.Oprócz ubrań posiadał wszelakiego rodzaju ozdoby, sygnety, pieszczochy, jakieś rękawiczki i obrożę. Jednakże szczęście uśmiechnęło się do czarnowłosej.Kaulitz przegrywał partię w partię. Z oburzoną miną oddał na stół ostatni sygnet, po czym zaczął tasować karty. Chwilę później każde z nich patrzyło w swoją talię, a Kaulitz szeroko się uśmiechnął.