O czym chcesz poczytać na blogach?

Wacom

Stron kilka o tabletach

I ramionom i umożliwić łatwy dostęp do pierścieni Touch Ring oraz skrótów zapisanych pod klawiszami ExpressKeys™ umieszczonymi po obu stronach ekranu. Cintiq 24HD łączy technologię pióra firmy Wacom, 2048 poziomów nacisku oraz 40 stopni nachylenia.

„Nowy Cintiq 24HD to doskonały przykład udanego połączenia doświadczenia specjalistów z dziedziny wzornictwa oraz zaawansowanej technologii inżynieryjnej z uwagami i komentarzami otrzymanymi od społeczności kreatywnych profesjonalistów wykorzystujących ekrany,” – mówi Guido Möller, product manager, dział produktów profesjonalnych, Wacom Europe. – „Wszystkie właściwe elementy zostały zastosowane w naszym flagowym urządzeniu tak, aby zwiększyć jego możliwości i odpowiedzieć na zapotrzebowanie twórców z takich dziedzin jak animacja, fotografia czy produkcja filmów, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się szeroki format, dokładne odwzorowanie koloru oraz ostrość ekranu.”

Panoramiczny ekran
Interaktywny ekran piórkowy Cintiq 24HD charakteryzuje się przyciągającym wzrok, wyrafinowanym, industrialnym wzornictwem, które umożliwia kontrolę urządzenia i komfort pracy. Nowy, 24-calowy (61.

~Sketchpad~

Ogłosić, bo pewnie jeszcze nie wiecie (tzn. Ist wie, ale w dalszym ciągu jest to mniejszość xD), oto rozpoczęłam zbieranie na nowy tablet! : D Tak, nareszcie się do tego zabrałam! Nareszcie wróciły mi regularne tygodniówki i pokupowałam wszystko to, co mi się od wakacji uzbierało. Tzn. mam jeszcze do kupienia Meago Sagę, a w kwietniu będzie konwent (MagnifiCON), ale jedno załatwię szybko, a na drugim będę oszczędzać. Żadnych zbędnych przypinek, które i tak odpadają, a z roku na rok są coraz droższe! D<
   Na dobry początek pochwalę się moim przyszłym dzieckiem: Wacom Intuos3 A5! Patrzcie na parametry! Parametry! 1024 poziomy nacisku (wiem, nic Wam to nie mówi, dlatego uzmysłowię wam: to CHOLERNIE ['bardzo' nie oddawało emocji] dużo)!!! 1024 to 2x więcej, niż mam aktualnie na moim Pentagramie, a trzeba to sobie przemnożyć jeszcze przez 2 ze względu na to, że jest to WACOM, a nie śmieciowy Pentagram... (zapewne Ci, co nigdy z tabletów nie korzystali nie zdają sobie z tego sprawy, a więc uzmysławiam ponownie: tablety pentagrama padają średnio po kilku miesiącach; mój działa, ale oczywiście nie obędzie się bez problemów przy pracy typu latający.

Archiwum Yaoi Huurre

  Uzbieram xD Może… niom. Masz może pojęcie jaki byłby odpowiedni? Kompletnie się nie znam na takich sprzętach xD

 • xxhaik said:

  Przejrzyj sobie ofertę wacom. Mają najlepsze tablety i osobiście bym się nie wychylała poza tę firmę. Tak teraz przeglądam ceny… no dobra. może nie 200 ale 300 xD wg. mnie to i tak nie dużo. Zacisnąć pasa po jednej wypłacie, nie jeść nic cały miesiąc i można sobie pozwolić xD

  Hmmm. Na ASP? IMO nasze polskie ASP jest strasznie przereklamowane.
  Jeśli w odległej przyszłości chciałabyś mieć pracę związaną z rysunkiem, to wierz mi że studia tego typu nie są ci potrzebne. Jak będziesz dobrze rysować to ktoś na ciebie zawsze się skusi. Słyszałam też że komisja właśnie nie trawi mangi.

 • Sens życia

  – jest artystką. Może nie jakąś mega-super-genialną a’la Picasso (choć akurat nie rozumiem jego fenomenu), ale jest. Rysuje, maluje, bawi się w garnarcstwo i wypalanie jakiś glinianych figurek, ogólnie tego typu „pierdoły”. Tak czy owak, mąż ostatnio kupił jej tablet graficzny. I będąc tam mam okazję bawić się tym cudeńkiem – nie spodziewałem się, że może być to aż tak fajne. Generalnie nabrałem ochoty na kupno sobie jakiegoś samouczka do szkicowania i zabranie się za to. Kupiłbym sobie też tablet, nawet już wiem jaki – siostra ma ogólnie tablet Wacom Intuos4, który kosztuje te 1,5-2 tysiące złotych, ale jako, że jestem początkujący raczej bym sobie kupił jego młodszego brata w postaci Wacom Bamboo. Zbytnio nie ustępuje wg opinii Intuosowi4, a jest w sumie 2-3 razy tańszy.

  Ogólnie rzecz biorąc, w te wakacje całe trzy miesiące na przemyślenia i odrobienie z rzeczami, zwłaszcza, że kolejne 90 dni będzie miał ogromny wpływ na następne kilka lat życia, z tego też względu nie jest jakimś złym pomysłem, żeby powalczyć się i dać z siebie nawet nie dwieście, a trzysta procent w pracy i też poza nią. Nic tak nie relaksuje i.

  DZG

  Lat nic się nie zmieni w tym zakresie. Niezbyt dobra przepustowość łącz i coraz częstsze przesyłanie materiałów video nie pozwala korzystać z aplikacji webowych tak samo jak z desktopowych.
  Więcej »

  22:06, performen , WebDesign
  Link Dodaj komentarz »
  środa, 28 lutego 2007
  Painter X za 599 zł przy zakupie tabletu Wacom
  Wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się malowaniem przy pomocy komputera powinna zainteresować nowa promocja firmy KSK Dystrybucja, dystrybutora m.in. tabletów Wacom. Przy zakupie profesjonalnych tabletów z serii Intuos3 oraz Cintiq można jednocześnie nabyć pełną wersję programu Corel Painter X za 599 zł, czyli za mniej niż połowę jego normalnej ceny. (kliknij wiecej by przeczytać dalszą częśc newsa)
  Więcej »

  23:33

  everdesign

  Na czasie... http://firmament.wici.info/

  12:10, dwasy
  Link Dodaj komentarz »
  wtorek, 22 listopada 2011
  wacom inkling

  Raz na jakiś czas pojawiają się na blogu wzmianki o urządzeniach lub oprogramowaniu, które może pomóc lub ułatwić nam pracę. Dziś poznajcie inkling!

  Firmę wacom każdy pewnie kojarzy. Wymyślili oni sobie ostatnio coś takiego jak inkling. Jak to działa? Otóż na górze zwykłej kartki (notesu) montujemy mały odbiornik (ma klips), a do ręki bierzemy naszpikowany elektroniką długopis (tak, normalnie pisze tuszem. Ma 1024 poziomy nacisku). No i szkicujemy. Cały rysunek jest zapisywany w formie elektronicznej. Wciskając odpowiedni przycisk na odbiorniku zakładamy nowe warstwy! Po skończonej pracy całość możemy schować do wygodnego etui, które służy również jako ładowarka (są tam jeszcze dodatkowe wkłady i kabel USB). I co dalej? Po podłączeniu.

  alfa suka ze szczeniakiem

  Przedwczoraj obejrzałam Dr Hausa i przestraszyłam się, że zachoruję jak bohaterka odcinka, która też pisała bloga, a zaraz potem cała twarz jej zsiniała i nawet nie za sprawą podejrzanie wyglądającego męża. Przestraszyłam się więc na chwilę i dlatego przestałam pisać… A tak poważnie, dziś będzie humor z ogłoszeń o pracę – czyli gdzie artysta może dostać regularną płacę i podstawowe świadczenia.

  Pominę tutaj oczywisty fakt, że artysta jakiejkolwiek maści czyli z dyplomem ASP (po każdym ze szczególnych kierunków nie wyłączając rzeźby) plus tablet Wacom’a równa się nie zawsze popłoch wśród grafików amatorów, którzy w tym czasie co Kozyra wyprawiała kolejne zwierzę, już wtedy stawali się profesjonalistami. Co prawda grafika reklamowa w tamtych zamierzchłych czasach zaczynała dopiero raczkować na kolanach tragikomicznych logotypów, ale tuż za rogiem czaiła się nieskrępowana myśl kapitalizmu, a z nią nieskończone i nieproporcjonalne wręcz do umiejętności wielu, ogromne MOŻLIWOŚCI.

  Z tymi możliwościami, to doprawdy bez przesady i zbytniej egzaltacji, jest tak fascynująco.