O czym chcesz poczytać na blogach?

Vytautas

nie ma etyki bez estetyki, nie ma estetyki bez erotyki

Ponadludzkiego wysiłku nieskupiania się. Rozkojarzenie warunkiem zachowania człowieczeństwa.

Mijają miesiące. Wśród imprezowiczów całego świata szukam kompanów. Ludzi na tyle pewnych siebie, że nie zdenerwują się w obecności kosmity, nie przejmą się jego myślami. Tu wiele wariantów snu: pojawia się ktoś taki albo nie. Urządzamy libację z kilkorgiem obcych i ona się udaje bądź nie. Mój kompan zasypia i zaczyna tańczyć co mu kosmici zagrają lub opiera się im. Potem końcówka snu: znów jestem sam wśród szarych istot. Mówią do mnie naraz. Zagłuszają moją rytmiczną muzyką. Słyszę jednostajne bolesne wycie (coś jak muzyka Vytautasa V. Jurgutisa). Próbuję się nie przejmować jazgotliwą pustką znaczenia, ale jestem już zmęczony.

skomentuj (1)


 


2011-03-27 23:24:35
po co zapisywać słowa?
etc.

skomentuj (0)


 


2011-03-31 22:55:54
miss nobody
I.
Pani N. to zagadka. Kiedyś, gdy była młoda, ale coś już przeżyła, przypominała słońce: przypisany na stałe grymaśny uśmiech wewnątrz burzy naturalnych blond loków. Słoneczna, kształtna głowa pani N. emitowała.

moje opowieści z głębi serca

A do tego mieliśmy ogromny dom z basenem, jacuzzi oraz sałną. Bardzo mi się tam podobało były tam bardzo dużo różnych zadań bardzo fajnych. Najlepszym zadaniem było to, że czeba było wyjaśnić skąd w fontannie biorą się bąbelki, nasza grupa kupiła płyn do naczyń i wlała była superowa piana i niesamowita zabawa przy tym. Druga zabawa była od samego początku każdy wylosował jakąś osobe i musiał tą osobe pocałować w jakąś część tważy. Ja wylosowałam dziewczyne a kolego wylosowała kolege wiec sie zamieniliśmy. Bardzo długo się zastanawiałam jak to zrobić bo dodatkku nikt nas nie mugł zobaczyć więc odważyłam się wkońcu i dorwałąm Vytautasa Vaicekauskasa w sklepie i nieśmiało do niego podeszłam i się zapytałam mówiąć kiss kiss i pokazujać jednocześnie na migi ponieważ nie jestem dobra porozumiewaniu się po angilesku w jaki kolwiek języku. Kiedy mnie zrozumiał uśmiechnął się i wystawił mi policzek. Naprawde bawiłam się super i jak zawsze musiałam się zakochać w niektórych. I najgorsze było to, że nadszedł dzień wyjazdu ja najchętniej bym tam została i nie wyjeźdźała. W ostatni dzień przy żegnaniu serce mi się łamało chodź nie było po mnie tego widać, aż  do momętu w autobusie. Kasia już wcześniej zaczeła płakać ja potem miałam cały czas łzy w oczach.

YES - POLAND

Najlepsze w dziejach relacje z naszym strategicznym partnerem - Litwą, legły w gruzach. I to z powodu stosunku Litwinów (elit politycznych i opiniotwórczych) do ludności polskiej na Litwie. Przy czym warto sobie uświadomić, że w minionych miesiącach polityka władz litewskich wobec ludności polskiej na Wileńszczyźnie nie zmieniła się co do generalnej zasady dyskryminowania Polaków. Tyle że tym razem zaczęto to robić w sposób demonstracyjny, by nie powiedzieć prowokacyjny (...). 

Sprawa zwrotu ziemi została praktycznie przegrana. Ziemi zrabowanej i przekazanej zasłużonym litewskim politykom (np. Vytautasowi Landsbergisowi oraz jego żonie Grażine Landsbergskienie) oraz wysokiego szczebla urzędnikom już się nie odbierze i Polakom nie zwróci. Tak jak nie odbierze się ziemi formalnie od Polaków wykupionej za psi pieniądz, a faktycznie wymuszonej urzędniczym szantażem czy gangsterską groźbą. Nie wypłaci się im także słusznych odszkodowań. Inaczej mówiąc, Polacy pod Wilnem stracili szansę na utworzenie społeczności bogatej i silnej ekonomicznie. Społeczności, która wiele swoich problemów mogłaby rozwiązać własnymi siłami.
Pod Wilnem powstała cała grupa społeczna zainteresowana ekonomicznie konfliktem z Polakami, który zapewnia im bezpieczne.

Czeczenia: Kroniki

Na
mocy sankcji prokuratora, który poszukuje po całej Polsce jakiegoś
przestępcy o... gruzińskim nazwisku.
W Rosji ukuto termin "obywatele narodowości kaukaskiej", wyśmiewany
przez rosyjskie środki przekazu. Dziś taką samą subtelnością w
kwestiach etnicznych popisuje się polska policja i prokuratura.
Nie wiadomo, czy ta skandaliczna akcja policyjna nie jest odwetem za
przeprowadzone przez uchodźców czeczeńskich z ambasadorem Ampukajewem
na czele manifestacje w Warszawie pod siedzibą OBWE w przeddzień
sesji Parlamentu Europejskiego. Manifestacje na nic się nie zdały,
gdyż wbrew protestom Mariana Krzaklewskiego, Vytautasa Landsbergisa i
Siergieja Kowaliowa Parlament siłami lewicy cofnął ograniczone
sankcje wobec Rosji za jej zbrodnie wojenne w Czeczenii.
Następnego dnia ofiary policyjnego najścia wystosowały pismo
protestacyjne do ministra spraw wewnętrznych i administracji Marka
Biernackiego, pytając go o związek między takim traktowaniem
Czeczenów w Polsce, a niedawnymi wizytami w naszym kraju rosyjskich
ministrów spraw zagranicznych Igora Iwanowa oraz spraw wewnętrznych
Władimira Ruszajły. Dodajmy, że minister Ruszajło, podejmowany w
Warszawie właśnie przez min. Biernackiego, jest zbrodniarzem
wojennym,.