O czym chcesz poczytać na blogach?

Volver

Justyna Tomańska ujawnia swoje sekrety - Onet.pl Blog


04 grudnia 2010
Będę mamą!
Długo czekałam aby podzielić się taką wspaniałą wiadomością. Będę mamą. Wszystko jest na dobrej drodze,chociaż oczywiście mam spore przygody. Liczne badania ,testy i bardzo stresujące sytuacje. Będziemy wraz z tatą dziecka Mariuszem mieć Zosieńkę i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego faktu. Teraz niestety muszę leżeć do końca grudnia i z tego powodu mam spore humory i czuję się bardzo przygnębiona ,ale ponoć inni mają gorzej. Trzymajcie za nas kciuki. Justyna

20 września 2010
Dziękuję!
To było imponujące lato!!!! Najważniejsze trzy nagrody dla mojego i Tomka Luberta zespołu Volver. Trendy 2010,Hit lata Bydgoszcz Hit Festiwal 2010 oraz SuperJedynka w moim ukochanym.

ORTEGA ~ w poszukiwaniu duende - Onet.pl Blog

Dlaczego Raimunda opuszcza dom rodzinny) nie są w stanie zachwiać uroku filmu i opowiadanej historii. Po raz kolejny Almodovar udawadnia, że nie trzeba uciekać się do żałosnych hollywoodzkich środków ekspresji, aby zrobić mistrzowski obraz.

 POlecam film i muzykę do filmu !!!

 Ole!!!  

::: VOLVER :::

   

   Yo adivino el parpadeo de las luces que a lo lejos, van marcando mi retorno.

(Wróżę z migotania świateł, które daleko wyznaczają mój powrót).

 

   Y aunque no quise el regreso, siempre se vuelve al primer amor. (I chociaż nie chciałam powrotu, zawsze wraca się do pierwszej miłości).

    Volver, con la frente marchita, las nieves del tiempo platearon mi.

RECENZJE FILMOWE - KRÓTKO I NA TEMAT

Znajomość przez Quentina psychiki kobiet zapytuję : czy kobiety rzeczywiście w swoim towarzystwie rozmawiają tylko o bzykaniu facetów?!) a potem nagle hiperkinetyczny pościg na drodze i znowu beznadziejne gadki kobiet i pościg... Nic nie wciąga w ten zadufany w sobie film, nawet fetyszystyczne ujęcia nóg, stóp i kołyszących się pośladków. Nie tędy droga, Quentin.  

09:20, rob3
Link Dodaj komentarz »
VOLVER/Volver (2006 Spain)*** reż.Pedro Almodovar
Polscy tłumacze postanowili zachować tytuł oryginalny, podobnie jak kiedyś stało się to z "Amarcord" Felliniego. Może trochę z przekory, w końcu Hiszpana w tych jego wycieczkach do dzieciństwa dużo łączy z Federico. Almodovar często w swoich filmach skupia się, oddaje hołd kobietom, gdyż to w ich towarzystwie wychował się. Stąd pewnie tak świetnie je rozumie (pomijając fakt że 'zniewieściałym' został) i kreśli w filmach od "Prawa pożądania" po "Wszystko o mojej matce" itd. Dodajmy do.

Kemotka

Produkcji P.A.), Chus Lampreave, Cecilia Toth, chyba najbardziej charakterystyczna Rossy de Palma (gdy raz zobaczysz jej twarz już chyba nigdy nie zapomnisz), Marisa Paredes, Julieta Serrano, Victoria Abril, Kiti Manver, Veronica Forque, Loles Leon. Nie zapominam oczywiście, że Almodovar jakby wydał światu cudowną Penelope Cruz oraz Antonio Banderasa. Jakiś czas temu w Wysokich Obcasach był cudowny artykuł o muzach Almodovara, niestety nie mam go, ale obiecuję, poszukam (ale to już jutro)A Wy lubicie filmy Pana A.? Które zrobiły na Was największe wrażenie? Na mnie Volver oraz Wszystko o mojej matce, ale także Kika i jej ogromny optymizm. Kobiety na skraju załamania nerwowego też coś w sobie mają (jak zresztą wszystkie Jego filmy), a myśląc o nim zawsze mam ochotę na zimne gazpacho, ale oczywiście bez dodatku w postaci trucizny. A pamiętacie kolczyki z Kobiet...?

Estrella Morente, której piosenkę zamieściłam jest śpiewaczką flamenco. A o flamenco innym razem.

maiaki

Ever been
Feeling twenty-two, acting seventeen.

Ładne. To teraz wrócę do Don Giovanniego.

00:10, maiaki , książki
Link Komentarze (7) »
niedziela, 01 października 2006
Volver

Nie jestem znawczynią Almodovara, a tym bardziej jego wielbicielką, nie bardzo mogę więc oceniać Volver na tle jego wcześniejszych filmów. Mogę tylko powiedzieć, że ten konkretny film raczej mnie rozczarował. Teoretycznie wszystko do mnie trafia: przezwyciężanie przeszłości, oswajanie dramatów, naturalny stosunek do śmierci, siła kobiecej wspólnoty, groteskowo-melancholijny nastrój. Świetna jest scena otwierająca, w jakimś sensie scena z mojego dzieciństwa - cmentarz zapełniony porządkującymi groby kobietami w różnym wieku. Ale ostatecznie niewiele z tego filmu wyniosłam. Tadeusz Sobolewski napisał: Nikt tak jak Pedro Almodóvar nie umie w kinie mówić o.

Je est une autre.

Tak jak i my, że przypadkowe spotkanie jest czymś najmniej przypadkowym w naszym życiu i że tylko ci wyznaczają sobie rendez-vous, którzy pisują do siebie na liniowanym papierze, a pastę do zębów wyciskają od samego końca tubki.eh.

dlaczego okiennice w restauracji na Montmartre są błękitne ? I dlaczego pan musi co chwilę podchodzić i je poprawiać, bo zamykają się od wiatru ?

Ja, osobiście, myślę, że to przez te nasze zwiewne szaliki, Caroll...

Nie ma co gorzknieć, gnić, topić się i palić. Nie ma co zagryzać warg i wbijać paznokci. Jest Volver, i tym trzeba żyć, Volver, przecież to wszystko nic, bo Volver !

"If you close your eyes
You will see yourself
All this time I spent running away
Was a waste of time"

mhmm...

"Stay with me Eleanor!"

są rzeczy silniejsze, są takie, które determinują wszystko...


...do zobaczenia na Pont des Arts !


skomentuj (5)

00:01:56 2007-05-20

Niedzisiejszo i nietutejszo.
A tutaj zupełnie na.