O czym chcesz poczytać na blogach?

Virtualbox

Ralph the Wolf IT Error (b)log

‘{http://www.innotek.de/VirtualBox-settings}SystemProperties’, attribute ‘defaultHardDiskFolder’: [facet 'pattern'] The value ” is not accepted by the pattern ‘.+’.
Element ‘{http://www.innotek.de/VirtualBox-settings}SystemProperties’, attribute ‘defaultHardDiskFolder’: ” is not a valid value of the atomic type ‘{http://www.innotek.de/VirtualBox-settings}TLocalFile’.

Kod Wyniku:
VBOX_E_XML_ERROR (0x80BB000A)
Komponent:
VirtualBox
Interfejs:
IVirtualBox {339abca2-f47a-4302-87f5-7bc324e6bbde}

Należy wejść do ukrytego folderu .VirtualBox (w katalogu domowym użytkownika) i skasować plik VirtualBox.xml

Ogólnie nowa wersja pliku xml niewiele się różni od poprzedniej.

Wersja 2.0.6

<?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?>
<!– Sun xVM VirtualBox Global Configuration –>
<VirtualBox xmlns=”http://www.innotek.de/VirtualBox-settings” version=”1.3-linux”>
<Global>
<MachineRegistry/>
<DiskRegistry/>
<USBDeviceFilters/>
<SystemProperties/>
<ExtraData>
<ExtraDataItem name=”GUI/LicenseAgreed” value=”7″/>
<ExtraDataItem name=”GUI/UpdateCheckCount” value=”4″/>
.

kodeki-download

Zadzierać z partycjonowania dysku i uruchomić podwójnym.
Funkcja ta może być używana, gdy chcesz przetestować aplikację (lub nawet cały system operacyjny) bez narażania komputera na wirusy lub możliwych niestabilności, które mogą wystąpić.
Jeśli coś się dzieje inwazję wirusów w VM, na przykład, można po prostu usunąć dysk wirtualny utworzony i stworzyć inny.System operacyjny hosta (jeden, w którym maszyna wirtualna jest uruchomiona) nie poniósł żadnej bezpośredniej ingerencji OS emulowany jest.
Przed rozpoczęciem instalacji Konsumentów Preview systemu Windows 8, musi utworzeniu maszyny wirtualnej i poprawnie skonfigurowany do domu nowego systemu operacyjnego. Po zainstalowaniu VirtualBox, po prostu wykonaj poniższe czynności, aby rozpocząć proces konfiguracji dysku wirtualnego.
1) Otwórz VirtualBox i kliknij przycisk „Nowy”, aby rozpocząć tworzenie nowej maszyny wirtualnej. Na ekranie, który się pojawi, wybierz „Next” aby skonfigurować maszynę wirtualną.
2) W nowym oknie wybierz nazwę wirtualnej maszyny i systemu operacyjnego do naśladowania. Nie zapomnij wybrać „Windows 8″ w „Version”.
3) Kolejnym krokiem jest wybór, ile pamięci RAM zostaną przydzielone do systemu emulowanego operacyjnego. Aby uniknąć przeciążenia innego komputera i nie pozwól, maszyna wirtualna bardzo powoli, zaleca się stosować połowę dostępnej.

krzysiek::drozd

Napisane przez: Krzysiek | 17 Lipiec 2009

Połączenie z systemem gościem na VirtualBox

Po przesiadce na VirtualBoxa najbardziej doskwierała mi domyślna konfiguracja sieci. Sprawa wygląda następująco: VirtualBox domyślnie chowa systemy goście za NATem co za tym idzie one mają dostęp do internetu (jeśli host go ma ) ale dostęp do tych maszyn już jest utrudniony.

Oczywiście google przychodzi z pomocą i wskazuje rozwiązanie: pierwsze z brzegu. Jednak jestem za leniwy na robienie tego wszystkiego Wpadłem na własne. VirtualBox pozwala na skonfigurowanie 4 kart sieciowych dla systemu gościa. Więc postanowiłem przeznaczyć jedna dla NAT – żeby mieć wyjście na świat (Internet) i drugą żeby mieć dostęp z systemu Hosta (tu mój lapek) przez ssh/… do tego systemu. Ubuntu świetnie sobie z tym poradził.

Oto konfigurcja sekcji sieć:

Karta 1:

PCnet-FAST III (NAT)

Karta 2:

Intel PRO/1000 T Server (Host-only adapter, ‘VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter’)

eKomputery

Notebooka do tworzenia zawartości w aplikacjach systemu Windows, mogą włożyć tablet LePad do podstawy U1. IdeaPad U1 zmienia interfejs tabletu LePad w notebook Windows 7 z pełną klawiaturą. Podstawa zawiera system operacyjny Windows 7 Home Premium oraz procesor Intel CULV. Technologia Hybrid Switch umożliwia płynne przełączanie systemów operacyjnych w celu nieprzerwanego korzystania z funkcji internetowych.

19:25, grupakafito
Link Dodaj komentarz »
Oracle VM VirtualBox 4.0

Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Oracle VM VirtualBox 4.0, rozszerzającego funkcjonalność popularnego oprogramowania do wirtualizacji typu open source, przeznaczonego dla różnych platform.

Oprogramowanie VM VirtualBox jest elementem kompleksowego pakietu rozwiązań do wirtualizacji, dzięki któremu Komputery mogą jednocześnie obsługiwać kilka różnych systemów operacyjnych. W rezultacie użytkownicy mogą uzyskać maksymalną elastyczność i stopień wykorzystania posiadanych komputerów. Oprogramowanie jest zgodne z systemami operacyjnymi, takimi jak.