O czym chcesz poczytać na blogach?

Vientiane laos

Maja i Kuba w podróży dookoła świata
Tagi: Laos, Vang Vieng

Przez jednych uważane za najlepsze miejsce w Laosie, przez innych omijane szerokim łukiem. Vang Vieng – raj to czy piekło na ziemi ?

Po krótkim postoju w stolicy Laosu – Vientiane – ruszyliśmy dalej na północ. Opowieści o Vang Vieng – hedonistycznym, pijackim centrum południowo-wschodniej Azji mocno nas odstraszały, ale przepiękne zdjęcia z otaczających terenów ostatecznie wygrały. Postanowiliśmy zatrzymać się tam.

sypiajac-z-gekonami blog

Jezykoznawcow prosze o zaniechanie interwencji.


sypiajac-z-gekonami 2004-08-21 08:25:22
skomentuj (0)


lancz tajmsypiajac-z-gekonami 2004-08-21 09:03:56
skomentuj (3)
vientiane

W Laosie wszystko jest slodsze. Szejk z arbuza, salatka z papai i strzelajace oczami kotki smigajace na swoich motorach z predkoscia bawolu.
Flagi na wyjatkowo przyjaznej dla miejscowej rogacizny, bo sojowej, mleczarni, radosnie obwieszczaja, ze oto wkraczamy do kraju.

Leonard dookola swiata. - bloog.pl

Mialem wizje.

Cztery lata temu pomyslalem, ze warto wybrac sie do Poludniowego Laosu. Nosilem w sobie wizje Alaka wylaniajcego sie ze sciany dzungli. Alak mial tylko przepaske biodrowa, a w reku trzymal luk i kolczan. Gdy odwiedzilem Luang Prabang po raz czwarty, powrocilem do.

Jeden, gdzie Tajowie i Chinczycy buduja nowe hotele. Savann jest totalnie zapyzialym miasteczkiem, gdzie 80% sklepow jest zamknietych na wszystkie spusty. Gdzie podzialy sie tlumy mieszkancow ? Wyjechali do roboty do Tajlandii i Vientiane.
Jestem swiadkiem ewolucji.

Mieszkancom najwiekszego miasta pogarsza sie, a wiesniakom z okolicznych grajdolow polepsza. Widac tu palec.

Sylwestra Czerwińskiego - bloog.pl

21 listopada 2008 12:54

Wschodnia część Laosu dała mi nieźle w kość, ale z tym co mnie spotkało teraz na północy, to było małe piwo. Kiedy dotarłem do stolicy Vientiane, to zostałem tam kilka dni z powodu spraw wizowych itd. Poza tym trafiłem tu na zakończenie
buddyjskiego postu. To właśnie przez ten post nie mogłem wcześniej kupić dobrego jedzenia na wschodzie. Ostatnie dni wszyscy intensywnie pościli. Miasto.