O czym chcesz poczytać na blogach?

Verner

Stephanie Meyer - Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Przed świtem - Onet.pl Blog

Zająć, żeby nie pozostać sam na sam z myślami. Od czterech miesięcy za wszelką cenę unikałam bezczynności.

   Zdecydowanym ruchem wyciągnęłam z torby podręcznik do matematyki. Otworzyłam go na rozdziale, który mieliśmy przerabiać jako następny, i zabrałam się do czytania. Było to jeszcze gorsze niż słuchanie nauczyciela, ale rozszyfrowywanie tekstu szło mi coraz lepiej. W ostatnim kwartale poświęcałam matematyce dziesięć razy więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej i średnia moich ocen z tego przedmiotu zaczęła oscylować w okolicach 4,8. Pan Verner był zdania, że to efekt jego doskonałych metod nauczania. Skoro poprawiało mu to humor, nie miałam zamiaru wyprowadzać go z błędu.

   Zmusiłam się do studiowania rozdziału, dopóki parking się nie zapełnił, i w końcu mało brakowało, a spóźniłabym się na angielski. W tym tygodniu omawialiśmy „Folwark zwierzęcy”, co przyjęłam z ulgą. Miałam powyżej uszu tragicznych romansów stanowiących podstawę curriculum. Poza tym, niezależnie od tematu, przedkładałam wykłady pana Berty'ego nad matematykę. Skoncentrowawszy się na jego.

oddzial-wlodzi blog

Tak jak w obrazie na którym ją namalowałem. Postać przy oknie. Ona od tyłu. Patrzy przez otwarte okno na rozległy, pusty obszar morza. Widok prosty i pełen powagi. Materia obrazu twarda. Jakby przemycała drobinki smutku. Ale to nie było to. Chciałem czegoś więcej. Próbowałem futuryzmu i kubizmu. Uwielbiałem Picassa i Miro. Kiedyś z siostrą złapaliśmy taksę i pojechaliśmy do Paryża, do Picassa. Zobaczyć go w pracowni.
Zwłoki Daliego rozbłysły na moment na operacyjnym stole niby gwiazda, a wąsy stanęły dęba jak dwa cienkie peniski.
- Więc po wizycie u Picassa pojechałem do Holandii. No i tam Verner.....Vermeer mnie powalił. Ściągnąłęm od niego prawdziwość z jaką malował postacie i przedmioty. Tylko że w tą prawdziwość owinąłem zupełnie inne treści. Swoje sny. Złe sny.
- A więc od Vermeera ściągnąłeś pewną realność obrazu, zmieszałeś to ze swymi snami i zakropiłeś wszystko surrealizmem, który wtedy stawał się w Paryżu głośny.
- Bunuel wprowadził mnie w aktywne już wtedy środowisko. Byli to głównie poeci, ale i malarze. Skupieni wokół Andre Bretona. Oni wszyscy chcieli dokonywać czynów irracjonalnych, takich które byłyby wyrazem nieskrępowanej swobody. I nazwali to.

Lara Croft, Tomb Raider, Angelina Jolie i inne... - Onet.pl Blog

Muszę się dostać na tamten wieżowiec. To właśnie w nim urzęduje pani Brown.

-        Muszę przyznać, że nieźle się dorobiła. Zaczynała jako pomoc archeologiczna a skończyła z własnym wieżowcem w Nowym Jorku.

        – powiedział Zip

-        Tak większość moich znajomych archeologów skończyła. Lista jest dość długa ale widnieją na niej takie nazwiska jak Takamoto czy Verner von Croy – przypomniała swoich starych „znajomych” Lara

Chętna uczynić z młodości zmierzch swojego życia... - Onet.pl Blog


- Czy wiesz gdzie jest bloku numer 12?- spytałam cicho.
- Prosto i w prawo- odpowiedział, po czym szybko zniknął mi z oczu.
Idąc dyskretnie powąchałam włosy. Pachniały tylko moim ulubionym pomarańczowym szamponem. Najwyraźniej tamten chłopak nie lubił cytrusów.
 Weszłam do sali równo z dzwonkiem. Niejaki pan Mason, jak pisało na tabliczce na biurku, przedstawił mnie klasie i kazał usiąść obok czarnowłosej dziewczyny na końcu. Podczas naszej rozmowy  okazało się, że moja sąsiadka nazywa się Beatrix. Usiadła ze mną również na francuskim, a razem czekał nas jeszcze wf. Na matematyce, pan Verner, jako jedyny, kazał stanąć mi przed klasą i opowiedzieć o sobie. Wydukałam coś i cała czerwona wróciłam na swoje miejsce, obok nowo poznanej Jessici Stanley.
 - Elisabeth Swan. Jak sądzę- usłyszałam nagle.
Nachylał się do mnie chłopak, o czarnych włosach. Wyglądał na przesadnie uczynnego.
- Elisa- poprawiłam. Nie lubiłam mojego pełnego imienia.
- Miło mi powitać cię w Forks.- powiedział z teatralnym gestem.- Wszyscy tutaj żyli twoim przyjazdem.
- Dzięki- odparłam niepewnie i odwróciłam się w drugą stronę.
Nowa sąsiadka była bardzo podekscytowana moim przyjazdem i na.