O czym chcesz poczytać na blogach?

Vejle

Agneska i jej myśli nieuczesane...

Strona główna No i stało się...

Zmiany, zmiany, zmiany...
Pozmieniało się u mnie nieco. Siedzę teraz w Vejle - ładnym miasteczku w Danii. Pracę w Polsce zostawiłam... choć jeszcze się "gryzę" z tym co się stało, to wiem, że musi wyjść mi to na dobre. Życie w Polsce wymaga wiele cierpliwości i wiele pracy nad tym, by było lepiej. A i tak nigdy lepiej nie jest. Starałam się jak mogłam w pracy, a i tak nie byłam ani razu doceniona. Wciąż tylko dokładali obowiązków (bez wcześniejszych uzgodnień ze mną) a ekwiwalentu finansowego zero. Nawet nie było pytania czy dam radę, a ja juz naprawdę nie dawałam rady. Czułam sie wykorzystywana z każdej strony. Bo jak można pracować na 3 stanowiskach.

Ogrzy dziennik podrozy

Sobie komputery do tej sali (oczywiscie pelno jest gniazdek i wejsc do netu) i ogolnie to jest ich pomieszczenie na uczelni z szafkami, wieszakami, poleczkami, stolikami. Mozna sobie nawet toster i ekspres do kawy przyniesc).
BTW: tutaj wszyscy wychodza z zalozenia, ze nikt nie kradnie. Obdarzaja olbrzymim kredytem zaufania. Nie jest niczym niezwyklym stojacy sobie laptop - bo wlasciciel wlasnie poszedl na stolowke.

Kazda duza grupa podzielona jest na 3-5 osobowe zespoly (np Ogre, Aneta, Tymek i Adi), ktore pracuja nad projektem rzeczywistego, istniejacego obiektu (Drukarnia w Vejle).

Podzial na grupy, sala i projekt sa stale na przestrzeni semestru. Za to cala resta sie ciagle zmienia.

Po pierwsze kursy sa wprowadzane systematycznie, w zaleznosci od stopnia zaawansowania projektu (teraz robimy architekture obiektu, wiec mamy zajecia koncepcyjne, z planowania przestrzeni i rysunku; mozemy robic tez makiete). Kiedy dana czesc projektu juz zrobimy, kursy sie koncza a zaczynaja nastepne.

Plan na nadchodzacy tydzien jest ustalany w tygodniu poprzedzajacym. Przy jego tworzeniu uwzglednia sie stan chorobowy prowadzacych, ich delegacje,.

Dania

Komentarzy: 2 Bornholm 2008-10-26

Bornholm – duńska wyspa w południowo-zachodniej części Bałtyku. Jest najbardziej na wschód położonym okręgiem administracyjnym Danii (województwem - duń. Amtskommune, od 2002 r. nazywanym gminą regionalną – duń. Bornholms Regionskommune), zamieszkiwanym przez 43 tys. (2007) mieszkańców.

Pierwotna nazwa wyspy Burgunarholm lub Burgondhar (skrócona na "Bornholm") pochodzi od nazwy zamieszkujących ją w przeszłości germańskiego plemienia Burgundów (którzy stamtąd się wywodzili, a w V - VI w. zajęli dzisiejszą Burgundię) oraz germ. holm - "wyspa".

Komentarzy: 0 Vejle 2008-08-11 Vejle, siedziba gminy Vejle portowe miasto znajdujące nad fiordem Vejle. Znajduje się tu fabryka Tulip produkująca.