O czym chcesz poczytać na blogach?

Vba link

Studentka szuka pracy

Pracy, której szukają. Czy zatrudnilibyście takiego pracownika, który jest niespostrzegawczy? Lub takiego lenia-nieuka, który myśli o sobie niewiadomo co.

Pracodawcy nie zadają sobie trudu by wysyłać do innych maila. Taki portal zapewnia im przeciętnie ok. 400 odwiedzin, z czego choćby połowa odeśle CV, więc już to będzie 200 podać do rozpatrzenia. Kto ma czas zaprzątać sobie głowę jeszcze przeglądaniem ofert poszukiwaczy?

Niestety statystyki wyglądają smutno:

Tagi: gumtree
15:48, wroclawska_studentka , praca
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21.

Przez internet - dostęp mam wszędzie
* nieregularny czas pracy (żadne tam siedzenie od 8-16 od pn-pt), gdyby więc przez internet, to i tak całymi dniami siedzę, jeśli jednak nie, to głownie weekendy nawet od rana i kiedy się da!
* powazny charakter pracy - na pewno nie klikanie w banery, czy jakieś maile, znam html, css, podstawy pascala i VBA, oraz naturalnie środowisko office

 

to jest taka lista na razie, będzie jeszcze korygowana!

Tagi: praca praca przed internet
11:02, wroclawska_studentka , praca
Link Dodaj.

Mądrości życiowe Stokki

Nie denerwować szukając błędów w kodzie VBA odwołującego się do makra z innego programu, np. z Worda :D
13:18, stokka , Z pamiętnika informatyka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 31 stycznia 2008
Nie mogę zostać ufologiem
Musiałbym przeprowadzić autoautopsję
16:14, stokka , Idiotyzmy małe i duże
Link Dodaj komentarz »
środa, 30.
(1) »
czwartek, 24 stycznia 2008
Wielki triumf (ymmm...) mojego geniuszu programistycznego
Pragnę wszem i wobec ogłosić, że dziś w godzinach przedpołudniowych, po długiej i męczącej walce z VBA, Officem 2007, algorytmami i swoim zwątpieniem i słabością udało mi się (wreszcie) poprawnie uruchomić moje wszystkie makra. Zarówno te z Excela jak i Worda.

Oprócz wielu problemów związanych z brakiem funkcji .filesearch, masę czasu (i nerwów) pochłonęła (zwykła) funkcja printout, która przy zadanych niektórych numerach stron,.

Gdzieś między jawą a snem

Ogromne możliwości programistom. Nie będę się zbyt dużo rozpisywał na temat tego oprogramowania, ale zasługuje ono na uwagę. Z resztą każdy kto choć trochę programuje w C# wie że nie da się zastąpić Microsoftowego IDE w 100%, inne zawsze są o krok do tyłu.

http://www.microsoft.com/express/Downloads/#2010-Visual-CS – bezpośredni link do pobrania tak samo jak w przypadku VC++express wystarczy bezpłatna rejestracja by w pełni korzystać z dobrodziejstw tego IDE.

Tagi

backtrack BGE blackbuntu blender blender game engine C++ ekg2 express fluxbox Game engine GE silnik gry gg gnome grafika 3D hak5 IDE irg irrlitch irssi kde mod MS Office programowanie programowanie gier programowanie obiektowe Python ubuntu unity VBA VC++ VC++2010 Visual Basic for Application Visual C# Visual C# express Visual C++ 2010 Visual C++ 2010 express wiki
 • Statystyki

  • 373 wyświetleń
 • Meta

 • nauka excela

  Posłużyć się pętlą jak poniżej:

  Sub Makro()
  zamienZ = Array("/", "@", "˛", "+", "ˇ")
  zamienNa = Array("ą", "ć", "ź", "ł", "ń")
  For i = LBound(zamienZ) To UBound(zamienZ)
      Cells.Replace What:=zamienZ(i), Replacement:=zamienna(i), LookAt:=xlPart, MatchCase:=True
  Next
  End Sub

  Tagi: bazy danych kodowanie plików pętla tablice usuwanie kolumn
  02:18, takimalytakiduzy
  Link Komentarze (7) »

  Wybranie z menu Format opcji Arkusz a potem Ukryj. Innym sposobem są skróty klawiszowe, które są kluczowe przy częstej pracy z Excelem. Aby ukryć aktywny arkusz należy naciskać klawisze (jeden po drugim) lewy alt, F, R, U.

  Innym sposobem ukrycia arkusza jest visual basic. Poniżej procedura ukazująca możliwości vba, w komentarzach jest częściowo omówiona, poniżej opiszę ją bardziej dokładnie.

  Na początek zwrócę uwagę, iż każdy arkusz ma dwie przypisane do siebie nazwy, jedna z nich, to ta widoczna w samym excelu (podana w nawiasach w oknie project explorera [lewy górny róg powyższego screena], druga nazwa, to nazwa obiektu, ktorej.