O czym chcesz poczytać na blogach?

Vba excel

Mądrości życiowe Stokki

Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 stycznia 2008
Wielki triumf (ymmm...) mojego geniuszu programistycznego
Pragnę wszem i wobec ogłosić, że dziś w godzinach przedpołudniowych, po długiej i męczącej walce z VBA, Officem 2007, algorytmami i swoim zwątpieniem i słabością udało mi się (wreszcie) poprawnie uruchomić moje wszystkie makra. Zarówno te z Excela jak i Worda.

Oprócz wielu problemów związanych z brakiem funkcji .filesearch, masę czasu (i nerwów) pochłonęła (zwykła) funkcja printout, która przy zadanych niektórych numerach stron, jeśli numer strony nie należał do danego pliku, zamiast wybranych, drukowała komplet, po uprzednim wydruku tych chcianych.

Ufffffff, jednak coś umiem z tego.

Lady's of Misery blog

wpis do bloga
VBA


Ostatnie dwa dni były pod znakiem VBA...
Szefowi zachciało się formularza do zamówienia zapytania do bazy klientów. Ja chciałam to w Accessie, zrobiłam przeszło 75% pracy po czym szef stwierdził, że w tej aplikacji to nie będzie funkcjonalne i stwierdził, że chce normalny formularz w Wordzie...
Szef mówi - pracownik robi
Zrobiłam w Excelu... o ja niepokorna :)
Wyszło pięknie... odznaczające się checkboxy, rozszerzające się textboxy, zaznaczające się optionboxy i commandbuttony przenoszące mnie do kolejnego arkusza i wysyłające zapisany pliczek pocztą elektroniczną...
Miodzio...
Dumna jestem z siebie, tym bardziej, że pierwszy raz coś takiego stworzyłam. Dzięki.

nauka excela

poniedziałek, 04 lipca 2011
chętnie wesprę naukę

Witajcie,

wiem że dawno nic nie pisałem, widziałem jednak, że blog jest nawet często odwiedzany. Jeżeli ktoś ma kłopot z excelem to chętnie pomogę, wystarczy że skomentujecie ten wpis, postaram się w miarę możliwości pomóc dodając kolejny wpis z rozwiązaniem problemu. W excelu pracuję już prawie dwa lata i doświadczenie w tym czasie nabyłem spore.

Tagi: to nie koniec wsparcie excel
.

Można poprzez wybranie z menu Format opcji Arkusz a potem Ukryj. Innym sposobem są skróty klawiszowe, które są kluczowe przy częstej pracy z Excelem. Aby ukryć aktywny arkusz należy naciskać klawisze (jeden po drugim) lewy alt, F, R, U.

Innym sposobem ukrycia arkusza jest visual basic. Poniżej procedura ukazująca możliwości vba, w komentarzach jest częściowo omówiona, poniżej opiszę ją bardziej dokładnie.

Na początek zwrócę uwagę, iż każdy arkusz ma dwie przypisane do siebie nazwy, jedna z nich, to ta widoczna w samym excelu (podana w nawiasach w oknie project explorera [lewy górny róg powyższego screena], druga nazwa, to nazwa obiektu, ktorej można użyc do.

Gdzieś między jawą a snem

Dziś na zajęciach z Programowania obiektowego dowiedziałem się że będziemy uczyć się bardzo “fajnego” języka jakim to jest Visual Basic for Application(VBA). Jest to język trochę okrojona wersja pełnego VB jednak w pełni nadająca się do użycia w Excel’u. Dzięki zastosowaniu makr pisanych w VBA możliwości pakietu MS Office są niemalże nie ograniczone

Dla wszystkich których nudziły zajęcia ( tak samo jak mnie) to zapraszam na tą stronę : http://dzono4.w.interia.pl/

Za niedługo sam opisze trochę rzeczy na temat tego “wspaniałego” języka

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.