O czym chcesz poczytać na blogach?

Vattenfall

Martin Ave przedstawia - blog półoficjalny. - Onet.pl Blog

Zwiększymy cen energii, oraz wielu innych artykułów, albo tacy, nie mówiący nic (im pewnie też coś w związku z całą sprawą spływa do portfela). W związku z tym i u nas można znaleźć pewien procent frajerów, którzy chcą się dać naciągać na całą aferę globalnego ocipienia. Wzorem „zachodnim” (np. brytyjskim), chcą to wykorzystać nie tylko politycy, ale i przedsiębiorcy.

Trafiłem dziś przypadkiem na stronę firmy sprzedającej prąd i ciepło – Vattenfall. Nazwa „zachodnia”, więc i marketing zachodni. Firma Vattenfall wprowadziła konkurs, który z grubsza polega na tym, że aby wygrać, należy jak najczęściej zostawiać swój komputer w stanie „uśpienia”.

„Ileż to razy odchodzimy od komputera, nie chcąc go wyłączać...”, bla, bla, bla. Marnujemy prąd, a „każde 6h hibernacji komputera, to zaoszczędzony kilogram CO2”. Ale nie martwmy się, Vattenfall ma dla nas specjalny.

SUPLEMENT // PATRONAT MEDIALNY

Jak łatwość w nawiązywaniu kontaktów, ale przede wszystkim wiedzieć, że otwarcie na wszelkie dziedziny kultury i sztuki to coś niepowtarzalnego w życiu. Musi dostrzec tę szansę i umiejętnie ją wykorzystać! – mówi Kalinowski.

Wiemy, że nie będzie łatwo znaleźć kandydata idealnego, dlatego nikogo z góry nie odrzucamy. Starsi i młodsi, panowie i panie, wszystko w waszych rękach – musicie nas tylko przekonać, że podołacie zadaniu.

W zamian oferujemy przyzwoitą pensję w wysokości 4 tys. zł brutto i elektryczny samochód, który w Szwecji przygotowuje firma Vattenfall. Zamieszkacie pod świetnym adresem: ul. Johna Baildona 22b/13 w Katowicach. Dębowe Tarasy to nowoczesne osiedle, mniej więcej w połowie drogi między Spodkiem a Wojewódzkim Parkiem Kultury i Wypoczynku, a na wyciągnięcie ręki największe centrum handlowe w południowej Polsce. Niektórzy sądzą, że to lekko demoralizująca propozycja, która psuje ludzi. Nawet jeśli i wy tak uważacie, to zaryzykujcie i dajcie się zepsuć. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie www.dajsiezepsuc.gazeta.pl

(Wszystko stało.

Fly with the wind ...

20:57
Taaa... Za mna kilka zapracowanych dni... tydzień zaczął się cudownym wschodem słońca z kimś cudownym :*
Troche promyczków słońca połapałam
a wszystko to po to by potem pracować do granic wyczerpania akumulatora...zarówno tego w komórce jak i bateri w odtwarzaczu oraz wszytskich sił moich.

Wakacje? Szkolenie, praca, praca, szkolenia, poszukiwanie pracy, szkolenie, praca, praca... Nie ma to jak robic na dwie zmiany :]

p.s. Jeśli zadzwoni do was ktoś, kto będzie chciał przeprowadzić badanie rynku i opini publicznej bardzo serdecznie prosze o zgodzenie się a nastepnie na pytania typu Czy zna Pan(i) Aktimel? Czy zna Pan(i) firmę Vattenfall? Czy zna Pan(i) działania... udzielanie odpowiedzi w stylu Nie, nie znam... Z góry dziekuję w imieniu ekipy ankieterów...

p.s.2. Jeśli juz odważysz się wejść do hipermarketu i zapragniesz dokonać tam zakupów - bierz to co jest oryginalnie zapakowane, żadne wagówki, to co nie rozsypuje się, nie ma klipsów zabezpieczających, posiada kody i to wyraźne i nie przerwane, nie jest wielką walizką, ciężką zgrzewką ani tez dwudziestoma sztukami makaronu... W zamian zostaniesz szybko i sprawnie wypuszczony z tej dżungli do domu a system nie naliczy Ci tego samego paragonu 3 razy jak będziesz miły i powiesz jeszcze ładnie Dzień dobry.Pozdrowienia dla ekipy kasjerskiej :]

Prawo drogi

Która doda ten do listy ulubionych.

Odpowiedzi: 2

  1. w dniu 28/03/2011 @ 08:39 | Odpowiedz honefoss

    Witam
    Nie jestem prawnikiem tylko osobą poszkodowaną przez zakład energetyczny, planującą w tym roku rozpocząć sprawę sądową o odszkodowanie od firmy Vattenfall. Dlatego bardzo mnie interesuje poruszany temat. Uważam, że w artykule została pominiętą decydująca moim zdaniem kwestia czyli sposób ustalania odszkodowania. Z mojego punktu widzenia bowiem, jeśli otrzymam odszkodowanie w słusznej wysokości, wtedy nie muszę już dochodzić innych korzyści w rodzaju wynagrodzenia za przesył czy zapłaty za bezumowne korzystanie za lata wstecz… Obiło mi się o uszy (i chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej) że w nowelizacji ma paść określenie o odszkodowaniu za utratę wartości gruntu spowodowaną korytarzem. Moim zdaniem decydujące jest, by takie określenie padło i by było ono sformułowane precyzyjnie, w sposób wykluczający wszelkie manipulacje. Ja np mam.