O czym chcesz poczytać na blogach?

Vasco

moje refleksje o futbolu - bloog.pl

Nautico na kolejny sezon.

Ciężko będzie utrzymać się za  rok (chociaż tegoroczni konkurenci do utrzymania się którym się akurat podobnie jak drużynie z Recife ta 'sztuka' się powiodła  - osłabiają się ...)

 

 

Kilka słów o sezonie :

Timbu to typowy zespół swojego stadionu. Na 11 zwycięstw w sezonie aż 9 na stadionie w Recife.

To właśnie fatalna postawa na wyjazdach sprawia ,że Nautico walczy o utrzymanie.

Sytuacja Nautico przypomina trochę sytuacje Vasco.... Ale tylko 'troszkę'

10 Pierwszych kolejek? 5 wygranych spotkań. 28 kolejnych? 6 wygranych spotkań.

Potem następują derby Recife i seria kolejnych 8 spotkań  gdzie Nautico zdobywa punkt (!)

Ogólnie lipiec pogrążył Timbu w ciemnościach Serie A. Na sam koniec to oczywiście dom ratuje Nautico... 3 kolejne wygrane u siebie.... Vitoria, Cruzeiro , Atletico PR. Może czas już zmienić zasady pod potrzeby klubu z Recife? 38 spotkań tylko na Estádio dos Aflitos i Copa Libertadores realnym celem....

 

Brasileirao - licencja na kopanie

DL i Thiago Silva niedługo mogą być najlepszą parą stoperów świata!

1. Dani Alves - 20

2. Hulk - 18

3. Neymar - 17

4. Leandro Damiao - 11

5. Marcelo, Thiago Silva - 7

7. Ramires - 3

8. Lucas, Dede - 2

10. Michel Bastos, Oscar - 1

12. Alex, David Luiz - 0

NOWA SONDA

Nowa sonda dotyczy najlepszego Waszym zdaniem klubu Ameryki Pd w minionym roku.

Kandydatów wybrałem ledwie sześciu.

Trzech z Brazylii: mistrz - Corinthians, wicemistrz, zdobywca pucharu kraju, półfinalista Copa Sudamericana - Vasco da Gama, zdobywca Copa Libertadores - Santos.

Dwóch z Argentyny: Velez - półfinały CL i CS oraz mistrzostwo Clausury, Boca - za zmiażdżenie konkurentów w Aperturze.

Jeden z Chile - Universidad - za wygranie mistrzostwa kraju i CS w najlepszym od lat stylu! La U przekonali, że piłka nożna w Ameryce Pd nadal może być porywająca i widowiskowa.

Sonda nie uwzględniła 7 innych krajów CONMEBOL bo byłoby to srogie naciąganie rzeczywistości. Liga brazylijska jest dziś najsilniejszą na kontynencie, ale żaden z ich zespołów nie rzucał na kolana swoją grą. Velez to.

Ale Wielkopolska

Jeszcze raz gorąco zapraszam wszystkich do udziału w Festiwalu.

Tagi: Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie Ląd
01:30, farruca27 , od autora
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 czerwca 2011
POZNANIAK I ODKRYCIE INDII.

Jak to mówią: gdzie diabeł nie może, tam… Polaka pośle, a dokładniej rzecz ujmując Poznaniaka. Nasi rodacy przez setki lat byli obecni chyba wszędzie, nawet tam gdzie nikt się ich nie spodziewał. Podobnie było w 1498 roku, gdy odkrywca Indii Vasco da Gama powracał do domu i na swojej drodze

Campeonato Brasileiro - kacmon

Przed sezonem Ceara była wielką niewiadomą. Po siedmiu kolejkach niespodziewanie zajmują drugą pozycję w lidze i ich wyniki mogły zaskoczyć niejednego kibica Campeonato Brasileiro. Niestety wszystko wskazuje na szybki powrót na swoje miejsce i koniec marzeń o górnej połówce tabeli.

Trudno wierzyć w dalsze sukcesy zespołu Ceary. Chociaż ich kadra w czasie Mistrzostw Świata się prawie w ogóle nie zmieniła, to jednak stracili kogoś, kto w zespole odgrywał rolę najważniejszą. Na początku lipca do Vasco da Gama odszedł szkoleniowiec Ceary – PC Gusmao. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że jest to kolejna, zwykła zmiana trenera. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę ile dla Ceary w ostatnim roku zrobił Paulo Cesar. Spokojnie można powiedzieć, że Gusmao miał na ten zespół patent. Nowy szkoleniowiec Vasco dawno nie prowadził ekipy pierwszoligowej. Ostatnie lata spędził w zespołach drugoligowych i odnalazł się dopiero w Cearze. Objął ten zespół w 3 kolejce poprzedniego sezonu i na koniec roku pewnie wprowadził ich do Serie A. Dziwną decyzją była zamiana PC.