O czym chcesz poczytać na blogach?

Vargas llosa

toniezabawa.blog

Książki. Pamiętam, że pierwszy raz poczułem to gdy miałem dwadzieścia lat. Bardzo się wtedy czytało literaturę iberoamerykańską. Głosy poczułem a właściwie usłyszałem w sobie podczas czytania „eksplozji w katedrze” Vargasa Llosy. Doskonały pisarz i doskonała powieść i może dlatego gdy oczami wyobraźni widziałem bohaterów i kolejne sceny opowieści to uszami wyobraźni słyszałem jakby soundtrack – ścieżkę dźwiękową taką z podtekstami.

Blog Bellawood

Deviant Art
Zazie i mopsy
Francine
Tracy Chevalier
Kate Morton
Hypatia
Imogen Robertson
Marito - Mario Vargas Llosa
G. G. Marquez
Old self as Mruczanka

Książki... To na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego...Sto lat samotności
Każdy wybiera sobie "swoich" pisarzy. Ale rasowy pisarz, rywal Boga, czyli "bogobójca" - jak nazywa Marqueza peruwiański kolega po piórze, Vargas Llosa, to przede wszystkim zdobywca naszego prywatnego kosmosu: wielki mag, który nie stroni od przewrotnej zabawy i magicznych sztuczek. Autor 'Stu lat samotności' raz po raz puszcza perskie oko do wąskiego kręgu wtajemniczonych i fanów.

blueszcz blog

(0)


2005-07-25 00:01:45
:)
Pół godziny temu wsiadł w pociąg...

skomentuj (0)

2005-07-28 22:30:21
"Pochwała macochy" Mario Vargas Llosa
„dzięki nosowi przeżywam największe rozkosze i katusze... jego nadmierna wrażliwość przeistacza ten gruczoł w narzędzie tortur... ale mimo to bardzo go sobie cenię, a czasami myślę, że mój nos jest siedzibą mojej.

Kocham, gdy patrzy choć nie robi wyznań

Pobierzemy się, żeby wyrobić mi papiery, nigdy nie będę Twoją żoną.
Chcę zawsze być Twoją kochanką, Twoją suczką, Twoją dziwką. Jak tej nocy.
Bo tylko wtedy będziesz mnie kochał do szaleństwa"
(Mario Vargas Llosa, "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki")

skomentuj (1)
Strona główna
styczeń 2010

stałosię

   " Rymy życia i śmierci " Amosa Oza ( pierwsza książka tego autora i to od razu o tym co sie dzieje w głowie autora/ pisarza, jak powstaje fabuła)

   " Ciotka Julia i skryba" Mario Vargasa Llosy ( pisarz i jego alterego z romansem w tle, suuuper)

    pierwszą część nowej książki Młodej Pisarki - sama nie wiem..., przeczytałam jednym tchem, ale...( tu następuje panika, bo na pewno zadzwoni i.

matrioszki at ownlog '06

Też nie mogłam zwlekać, bo nigdy nie wiadomo, czy ryba spektakularnie zaśmierdnie o dziewiątej, czy też na przykład o piętnastej.
Odziana w koszulkę-pamiątkę pozyskaną od kogoś z rodziny po wyprawie kogoś z rodziny do kraju Vargasa Llosy (boć informacja o tymże właśnie kraju nadrukowana na tymże tiszercie sobie jest, jakkolwiek „jest” przeradza się powoli w „była”, mało co jest wieczne, a już na pewno nie taki nadruk atakowany częstokroć.