O czym chcesz poczytać na blogach?

Uzasadnienie wniosku

Moherowe Beret

2006-03-24 Jest wniosek o samorozwiązanie

PiS złożyło zapowiadany wniosek o samorozwiązanie Sejmu. PiS ma nadzieję, że wniosek zostanie przegłosowany na początku kwietnia, a wybory odbędą się w maju. "Pakt stabilizacyjny stracił swoje walory" - głosi uzasadnienie wniosku.


Samorozwiązanie Sejmu i przeprowadzenie jak najszybciej wyborów jest obecnie "wyjściem właściwym, zgodnym z oczywistym interesem kraju" - głosi uzasadnienie wniosku PiS o skrócenie kadencji Sejmu.

W uzasadnieniu podkreślono, że "pakt stabilizacyjny" PiS, Samoobrony i.

Niepełnosprawni inaczej

Sprawą pełnomocnika:

Prezydent RP, celem wzmocnienia argumentacji przemawiającej za tym, że nowelizacja ustawy – Ordynacja wyborcza do PE zawiera zmiany istotne, przywołał w uzasadnieniu wniosku przepisy wprowadzające możliwość głosowania za pośrednictwem pełnomocnika (art. 3 pkt 6 ustawy zmieniającej). We wniosku wnioskodawca nie powołał art. 3 pkt 6 jako przedmiotu kontroli. Trybunał stwierdził, że we wniosku Prezydenta RP nie zostało wyraźnie wskazane, które przepisy konstytucji mogłyby stanowić wzorzec kontroli konstytucyjności w przypadku badania instytucji głosowania przez pełnomocnika. Samo sygnalizowanie przez wnioskodawcę, że regulacja narusza konstytucyjne zasady prawa wyborczego jest zbyt ogólne, by można było mówić o przywołaniu takiego wzorca kontroli. Trybunał Konstytucyjny, dostrzegając problemy instytucji głosowania przez pełnomocnika, podnoszone w uzasadnieniu wniosku, nie jest uprawniony do działania z urzędu i rozszerzania zakresu przedmiotu zaskarżenia. W związku z tym nie dokonał oceny konstytucyjności tej instytucji.

A zatem nadal nie wiemy, czy instytucja pełnomocnka jest konstytucyjna, czy też nie. Jednak rozumiem, że będzie obowiązywać w wyborach do.

Blog Dariusza Jońskiego - Onet.pl Blog

Stanowisko ugrupowania, które reprezentuje.   To błąd. Nawet wielbłąd!
Nie piszę z Wiejskiej, nie piszę z Rozbrat, nie piszę nawet z mojego łódzkiego biura poselskiego. Do komputera siadam w domu. I tylko wtedy gdy mam wątpliwości… Po to by je… rozwiać.
Zastanawiam się właśnie nad pokrętnością wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu premiera (na szczęście byłego) Kaczyńskiego i ministra (na szczęście byłego) Ziobry.
Pan poseł Grupiński, szef klubu PO, obwieścił nagle, że Platforma szuka sojuszników, którzy poprą taki wniosek. Zaznaczył od razu, że obawia się oskarżeń o odwracanie uwagi opinii publicznej od.Że nastąpiło "jakieś rażące naruszenie prawa".  Teraz daje parlamentarzystom  wolną rękę. A więc chce i nie chce, popiera i nie popiera, jest za, a nawet  przeciw. Typowe... Wygodne…
Prywatnie uważam, że PO wyskoczyła z tematem, gdyż zaczęła tracić poparcie centrolewicowego elektoratu. Lecz jeżeli uzasadnienie wniosku będzie podobne jak w naszym, powinniśmy poprzeć wniosek. Ale skoro rzeczywiście PO szuka wsparcia w sprawie, czy nie prościej wrócić do starego wniosku SLD? Chociaż i tak według sejmowej arytmetyki wniosek nie przejdzie. Może więc lepiej go wycofać i poczekać na zmianę układu sił w parlamencie?... Przypominam,.

sweetprince - Onet.pl Blog

Się dalej? Kończę stwierdzając, że po to, by wiedzieć, że „A” muszę wiedzieć, że „A”, co mówiąc oględnie jest stwierdzeniem dość ubogim.

 

A może regres nie jest nieskończony, lecz skończony?

 

Śledząc regres w uzasadnianiu, zawsze kończy się on uzasadnieniem, które może nie wymagać już żadnego dalszego uzasadnienia. Uzasadnienie takie byłoby bądź samooczywistym aksjomatem, bądź jakąś „nieodpartą” informacją prezentowaną umysłowi przez zmysły, na przykład percepcją bólu. Zatem być może owo uzasadnienie, które nie wymaga już żadnego dalszego uzasadniania wyprowadza wniosek iż wiedza wychodzi od samooczywistych aksjomatów matematyki, bądź logiki, na przykład „1+1=2” lub „rzecz jest sobą i niczym innym nie jest”.

 

Zaraz, zaraz a może jest tak że to iż rozporządza się dobrym uzasadnieniem jakiegoś przekonania oznacza, że przekonanie to zostało.