O czym chcesz poczytać na blogach?

Uzależnienie

Między Niebem a Ziemią czyli Mąż i Żona

Od uzależnień narkotykowych. Jeśli często łączymy się z Internetem... jeśli zbyt często łączymy się z Internetem i ciągle uważamy, że to nie jest problem, warto przemyśleć to dokładnie jeszcze raz. Choć nie znajdziemy dziś jeszcze fachowej lekarskiej porady czy grupy terapeutycznej, która mogłaby wyciągnąć nas z uzależnienia od Internetu, to sam problem został już dostrzeżony. Warto już teraz zastanowić się nad nim, dostrzec zagrożenia, jakie ze sobą niesie. Uzależnienie nie musi być wcale związane ze środkami chemicznymi – alkoholem, papierosami, lekami czy narkotykami. Może również wystąpić jako uzależnienie od gier hazardowych, obsesja seksualna czy uzależnienie od gier wideo. Internet czy też korzystanie z Internetu również może stać się źródłem uzależnienia. Uzależnienie od Internetu (online addiction czy też Internet addiction) jest więc dziś takim samym problemem społecznym jak alkoholizm czy zażywanie.

Zatrzymaj się

Teraz doświadczam 

- Jest najważniejsze. 

19:21, mvp81
Link Dodaj komentarz »
Eichelberger: Umysł uzależniony

Tym, co skazuje nas wszystkich na nieuchronne uzależnienie, jest niepewność co do naszej tożsamości prawdziwej i związany z nią lęk. W tej trudnej sprawie uzależnienie ma pozory rozwiązania idealnego. Znieczula niepokój, usypia wątpliwości, a na dodatek pochłania cały nasz czas i energię. Sprawia, że wydaje nam się, iż wreszcie wiemy, kim jesteśmy i czemu warto poświęcić życie.

Na przełomie wieków ludzki świat zdał sobie sprawę z panującej od zarania dziejów epidemii uzależnień. 

Choroba ta.

Moja droga do wolności

Rzeczy. Sama motywacja i chęć naprawy szkód które wyrządziłem pijąc i biorąc, sprawia że czuję się wspaniale mogąc zrobić coś pożytecznego. Uważam, że trzeźwiejący alkoholik i narkoman to osoba pragnąca udowodnić swoją wartość  przede wszystkim sobie, w drugim rzędzie tym którzy zdążyli go już spisać na straty. Czy uważam, że osoba uzależniona może być wartościowym człowiekiem? Śmiem twierdzić, że będąc doświadczonym przez taką chorobę jak uzależnienie od środków chemicznych i żyjąc ze świadomością całego zła jakie wyrządziłem, będę starał się każdego dnia być dobrym człowiekiem, a samo to sprawi że otoczenie i ja sam będę uważał się za osobę wartościową. 

2.Praca z „Tajemnice ETOH” 

Uzależnienie.

Amfetamina

Objawów mogą utrzymywać się nawet do godziny od inhalacji, a po ich ustąpieniu następuje zwykle senność, przygnębienie i znieruchomienie, w skrajnych wypadkach nawet stupor.

WŁAŚCIWOŚCI UZALEŻNIAJĄCE

     Oprócz wysokiego ryzyka uzależnienia psychicznego lotne środki odurzające mogą powodować w niektórych przypadkach uzależnienie fizyczne, którego wyrazem są objawy zespołu abstynencyjnego. Pobudzenie, drażliwość, zaburzenia snu i utarta łaknienia � to objawy zespołu abstynencyjnego, pojawiającego się u niektórych uzależnionych. Objawy te szczególnie dotyczą długotrwałego nadużywaniu toluenu.

OZNAKI UŻYCIA
- wyraźny zapach rozpuszczalników
- zaburzenia mowy (mowa zamazana)
- zapalenie.

yellowish.blog

Dolnych ;o) Z tym R., którego chyba spotkała, długo nie zabawiła, bo dołączyła do nas po pół godzinie. I tak spotkała się z nim w obstawie składającej się z jej brata, trzymającego się jeszcze jako tako na nogach, mimo, że już trochę węża śledził, i jednego z grupy. A potem zniknęła. Zanim poszła, wpatrywała się przez chwilę w przestrzeń, wsłuchując się może w coś, czego nikt oprócz niej nie słyszał.

Tagi: emocje, uzależnienie, ptsd

skomentuj (6)

Tak dla ćwiczenia 2009-07-13 20:35:57

Stwierdziłem, że nie napiszę do DN (dziewczyny z namiotu) do środy żadnego maila lub SMSa, o ile ona się nie odezwie. Co potem, to się okaże ;o) Póki co, to stwierdzam, że mam manię do plątania się w skomplikowane związki, może nie wszystkie, ale część. "A kto nie ma" - słyszę od razu głos. Tak sobie.

przemyslany *"Wszystko, jeśli dobrze pomyśleć, daje do myślenia."

Gdyż rano jak nie wypije kawy to przez resztę dnia jestem dwa do przodu trzy do tyłu... A jak wiadomo kawa ma kofeinę...Uzależnienie?

Hmm również mam tak że gdy już zbliża się pora wieczorna gdy kładę się już spać i idę do kuchni wracam do pokoju to po drodze sprawdzam czy drzwi są zamknięte po 5 min znowu wychodzę tym razem do łazienki wracając do pokoju znowu po drodze łapię za klamkę i patrzę czy drzwi zamknięte... i tak za każdym razem. Hmm czy to uzależnienie? Czy zwykły nawyk... przyzwyczajenie? :) Wiem że są zamknięte ale mimo to złapię i sprawdzę.

 

Cóż najgorsze nałogi to chyba alkohol,papierosy,narkotyki... a co powiedzie o uzależnieniu od seksu ? Też jest straszne... I w większości przypadków taki o to nałóg jest powodem zdrady partnera w związku...

A uzależnienie się od drugiej osoby? Coś pięknego w miłości...Oczywiście

do swoich granic ;)

 

Ale gdy.