O czym chcesz poczytać na blogach?

Uwikłanie

Culture Nook

Godny polecenia. Na tle innych polskich produkcji wybija się wyraźnie. Śmiem twierdzić, że to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Warto obejrzeć!

Ocena Culture Nook:

Posted on Marzec 3, 2012, in Film and tagged 30 Day Movie Challenge, Bromski, Bukowski, Day 1, Ostaszewska, Seweryn, Uwikłanie. Bookmark the permalink. 1 komentarz.

bajarz

Pocztówkę

- znakomity funkowy mash-up muzyka, producenta i remixera I_W_O, powstały pod wpływem fascynacji filmem “Być jak John Malkovich” i sympatią dla Roberta M.. Co ciekawe, utwór zaczął żyć własnym życiem, doszedł do 15-tego miejsca Listy Przebojów Trójki i został wydany pod skrzydłami Roberta Kaczkowskiego na płycie “Minimax 2 pl”.

O.K.

Makłowicz w podróży – intertekstualność wertykalna

Zgodnie z analizą Johna Fiske’a, na intertekstualne uwikłanie telewizji w wymiarze wertykalnym wpływ mają przede wszystkim tzw. teksty drugie (secondary texts), które powstają w relacji do pierwotnego tekstu telewizyjnego. Są to wszelkiego rodzaju publikacje związane z krytyką lub promocją odpowiedniego programu, które powstają w ramach działalności ogólnie rozumianego producenta. Nie chodzi w tym przypadku jedynie o autora czy realizatora telewizyjnego, ale również o inne, powiązane z nim wspólnym celem instancje nadawcze (inne programy TV, prasa, internet, radio), przyczyniające się do produkcji znaczeń przypisywanych danej audycji. Teksty drugie, pozostając na usługach polisemii telewizji, utrwalają dominujący dla pierwotnego tekstu zakres znaczeń,.

Dziennik Terapeutki - Onet.pl Blog

Jest sprawić, by ich najbliższy przestał pić. Mają błędne przeświadczenie, że wystarczy bardzo się postarać i ich bliski się zmieni. Podejmują więc beznadziejną walkę z piciem męża czy żony, zabraniając picia lub próbując ograniczać wypijane ilości alkoholu, grożą odejściem, obiecują, proszą, stawiają kolejne ultimatum, wylewają alkohol, domagają się obietnic, podstępem ściągają do domu, umoralniają.... Tych sposobów walki są nieskończone ilości, każda jedna w konfrontacji z piciem jest pozbawiona sensu, nie przynosi nic oprócz konfliktów oraz pogłębiającego się przekonania osoby współuzależnionej, że nic nie jest w stanie zmienić jej sytuacji. Współuzależnienie to inaczej uwikłanie zdrowej osoby przy osobie chorej jaką jest alkoholik. Brak wiedzy o alkoholizmie, wstyd społeczny oraz niewiedza gdzie szukać pomocy, wzmacniają mechanizmy współuzależnienia i odbierają osobom nadzieję na poprawę sytuacji. Uwikłanie w picie partnera odbiera radość i zadowolenie z życia, nic innego nie jest ważne, ani praca, ani dzieci ani własne zdrowie czy spokój.
Pułapka współuzależnienia trwać może całe życie jeśli osoba w porę nie otrzyma pomocy. Podstawowym celem pomocy jest pokazać partnerowi alkoholika, że jedynie leczenie tej choroby może jemu pomoc. Terapia osób współuzależnionych ma pomóc im nauczyć się bardziej zdrowych form radzenia sobie z sytuacja pica partnera oraz.

Co ma być to i tak będzie!

Z persektywy 5 letniego dziecka, który razem z mamą jest przetrzymywany z mamą w pokoju, w sumie od 7 lat. Dopiero zaczynam ją czytać, ale już czuję, że jest niesamowita.

A tak ogólnie to czuję się do dupy, wyszło że oszukuję sama siebie, ale tak jakoś trudno mi w to uwierzyć...

skomentuj (4)2011-06-05

Niedziela, godzina 14:23

Gorąco! Bez kitu, jest goracą!

Przytachałam to góry 4 kg arbuza, skoriłam w kostkę [oczywiście nie całego] i teraz wpierniczam. Cudownie mokry jest i pyszny i ma dużo likopenu i w ogóle jest super :)

A wieczoraj do kina na Uwikłanie, bilety już kupione.

I muszę koniecznie podziękować Panu z Księgarni za wypisanie karty, co też daje zniżkę i za polecenie książki, do 3 nad ranem czytałam :) Oczywiście nie skończyłam, ale jak tak piękna, że przestać nie potrafiłam.

skomentuj (3)2011-06-06

Poniedziałek, godzina 08:10

Film "Uwikłanie" na prawdę polecam. Choć nie do końca rozumiem końcówkę [może jak ktoś widział to mi wyjaśni], ale ciekawy.

Najlepsze było jedna to, że w kinie było tak chłodno, a no i jeszcze lemoniada z 3 cytryn od zbyszka... pychota!

A.