O czym chcesz poczytać na blogach?

Utrudnienia w ruchu

Kompot z gwoździ

Czasoprzestrzeni może kogoś najść ochota żeby spędzić weekend w jakimś malowniczym miejscu miasta. Taka dziwna fanaberia rodzi się jednak w wielu umysłach Warszawiaków, którzy bez zdania razji ruszają na miasto. I weź tu zrozum człowieku tę chęć szwendania się po Stary Mieście, Śródmieściu, Łazienkach czy Wilanowie? No pojmij to irracjonalne pragnienie obywatela do przemieszczania się,  który zamiast jak Bóg przykazał,.

    Strony wdzięczne „dobrze”;
  • 4 (z granicy science-fiction i fantasy) “Panie kierowco, faktycznie ma pan słuszność. W tych warunkach stosowanie przepisów prędkość dostosowanych do warunków wysokiego natężenia ruchu byłoby nieefektywne i nieuzasadnione. Proszę jechać dalej” Po czym z twojej strony pada błyskawiczne „Kocham cię”.

Osobiście doświadczyłem każdej z tych opcji. Niesamowite, ale nawet czwórka.

Albo rumianek. Tak się nie da, bo „są różne odcienie szarości od czerni do białości” – że się tak odwołam do klasyka. W większości jednak polityka jest taka, żeby kierowcę zgnębić utrudnieniami w ruchu, stanem drogi, a jak którego to nie zniechęca to śmietankę ograbi policja ze swoimi radarami, fotoradarami, wideorejestratorami. A wszystko to ku zabezpieczeniu obywateli przed piratami, którzy powodują.

Myślenie nie boli czyli intelekt bardziej sexi niż niejedna mini - Onet.pl Blog

Autu, które już ich omija bo kolega powiedział, że „no dobra a tego to cofniemy” nie wspomnę.  Osoby, które jeżdżą po kraju i spotykają takie „umilacze” wiedzą co mam na myśli. No owszem są przecież „szkolenia” dla prowadzących, uhm mam paru znajomych, którzy je przeszli. Powiem tak, te pielgrzymki które oni poprowadzą mają zajebiste szczęście, że są oni.

     Przyszło lato (już jakiś czas temu) a z nim moje ulubione „utrudnienie” w ruchu drogowym czyli … pielgrzymki. Tak wiem wolny kraj, każdy ma prawo (a katolicy szczególnie to prawo mają)  i takie tam. Ale generalnie nie o tym będzie. Bardziej chodzi mi.

Dukt - Onet.pl Blog

Pierwszych jesiennych liści
pomyśl życzenie, niech się ziści

Przypomnij sobie piękne noce gwieździste
i drogi górskie, tak bardzo kamieniste
Wspomnij słodki zapach polnych kwiatów
oraz statek w Gdańsku, pełen piratów
w Malborku zamek i pobyt w Pradze
Ze szczerego serca Ci to radzę

Nie mów, że to już koniec, bo lato odchodzi
Za mieśięcy kilka znów utoniesz w słońcu powodzi
//z netu//66 ludzi, którzy cały czas zabezpieczają domy przed wodą, jaka napływa od strony miejscowości Sędek. Worki z piaskiem ratownicy układają razem z mieszkańcami. Trzeba było zamknąć drogę wojewódzką nr 567 Płock-Góra. Utrudnienia w ruchu spowodowane są tym, że musimy przepompować wodę z jednej strony jezdni na drugą i skierować ją do rowów odwadniających. Ruch na drodze zostanie przywrócony, gdy uda się w pełni zabezpieczyć domy przed wodą..

Prawa strona polityki - Onet.pl Blog

Stronie www.cialoumysl.pl można obejrzeć trailer. Nie da się nie zauważyć faceta pokazującego pośladki oprawione w ramkę, rzucają się również w oczy ludzie biegający na golasa po scenie podrygując tym, co im Pan Bóg w swej szczodrości ofiarował...
I nachodzi mnie myśl, pojawiająca się coraz częściej: czy ja przypadkiem nie mam świra, czy to świat tak zgłupiał?

Barciu Rozkopany. Gratuluję z całego serca tym, którzy przypomnieli sobie tak późno, że jednak organizujemy Euro 2012 i że trzeba odnowić Kaponierę, os. Lecha, Jeziorańskiego itd. Gdyby to robili po kolei, to byłyby częściowe utrudnienia w ruchu, ale nie byłoby tego, hmmm, bałaganu. Współczuję mieszkańcom innych miast w których trwają "modernizacje".
Aha, zapomniałbym, to wszystko pewnie w ramach Platformerskiego programu: Polska w budowie...

Killing me softly... - Onet.pl Blog

Prawie wcale nie rozmawiał po polsku. - Nie potrzebujemy tego i nie potrzebujemy siebie nawzajem - powiedziałam głośno, zaciskając palce na metalowej poręczy. Pierwszy raz od dłuższego czasu powiedziałam prawdę.
- Sama wiesz, że sobie beze mnie nie poradzisz - usłyszałam jak ton jego głosu, zaczyna robić zimny, zupełnie jak poręcz, na której nadal zaciskałam swoje palce.
- Nie było Cię przy mnie przez całe moje życie, zawsze.Mnie ich entuzjazm. Siedziałam obok Vlada na tylnym siedzeniu samochodu Carla i ze znudzeniem przyglądałam się temu wszystkiemu. Miałam ochotę wysiąść z samochodu i rozpędzić całe to zbiorowisko. Nie dość, że byli utrudnieniem dla ruchu drogowego to jeszcze śpiewali te swoje durne piosenki. Chyba jednak wolałabym usłyszeć “Glory Glory Man United”. Zanim dojechaliśmy do hotelu prawie zasnęłam.
- Jesteśmy na miejscu - usłyszałam zimny.

Darmowe ogłoszenia

Będzie natomiast oferta Emapy. Takie rozwiązania Spółki, jak seria aplikacji Emapa Transport, serwer map MapCenter czy technologia webowa EMAPI to obecnie jedne z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku rozwiązań w swojej kategorii. Pozycja Emapy w tym segmencie zapewne jeszcze się umocni po tym, jak Spółka wzbogaci je o poszukiwany przez setki firm moduł e-myto.

Co umożliwi moduł e-myto? Wśród podstawowych możliwości.

Połowę czerwca 2011 r. E-myto to jednak tylko jedno z rozwiązań dedykowanych dla flot transportowych, jakie w ostatnim czasie przygotowała Emapa. Od kilku miesięcy firma udostępnia system Traffic, informujący o aktualnych utrudnieniach w ruchu oraz rozbudowany moduł optymalizacji i harmonogramowania tras (obsługujący m.in. okna czasowe). Pod koniec maja br. premierę miała nowa wersja programu do nawigacji GPS AutoPilot, wyposażonego m.in. w opcję TRUCK.