O czym chcesz poczytać na blogach?

Utoya

Wisłą pod prąd

 • Skocz do tagów

Wisłą pod prąd

Wpisy

 • wtorek, 29 listopada 2011
  • Norweska sprawiedliwość

   "Anders Behring Breivik, odpowiedzialny za zamach na budynki rządowe w Oslo i wymordowanie 69 osób na wyspie Utoya, został uznany za niepoczytalnego. To oficjalne oświadczenie psychiatrów. Oznacza ono, że człowiek, który zabił w ciągu kilku godzin 77 osób, zamiast pójść do więzienia, przejdzie leczenie psychiatryczne".

   Przypominam, że Norwegia, to kraj, w którym odbiera się dzieci rodzicom, którzy na nie krzyczą, a za danie dzieciakowi klapsa można trafic za kraty i tam... nie spotkac faceta, który strzelał do ludzi z broni automatycznej i podłozył bombe w centrum stolicy.

   Szczegóły wpisu

Okiem mastodonta - Onet.pl Blog

Między Polską a Norwegią
Poniższy tekst jest odpowiedzią na artykuł:
Wzrosła liczba ofiar. Policja nie wyklucza, że był drugi strzelec
Świadkowie piątkowej strzelaniny na norweskiej wyspie Utoya twierdzą, że napastnik nie działał w pojedynkę - podaje norweski dziennik "Verdens Gang". Norweska policja zatrzymała przed hotelem na wyspie Utoya mężczyznę, który miał przy sobie nóż. Tymczasem z 84 do 85 wzrosła liczba ofiar piątkowej strzelaniny na wyspie Utoya - poinformowała w sobotę norweska policja. Według niej, "nie ma konkretnych doniesień" o drugim uzbrojonym napastniku na wyspie, lecz wciąż nie można wykluczyć takiej ewentualności.

Dawid Konrad W. - Onet.pl Blog

Życia jest próba likwidacji tego zagrożenia, nawet za cenę życia? Może i trudno, bo socjaliści upodobnili ludzi do kur, które uciekają przed gospodarzem chcącym zrobić z nich rosół!
Czy wy naprawdę wierzycie, że agresji trzeba się podporządkować? Że należy dla ratowania życia zrobić z siebie drób? A każdy naturalny odruch obrony traktować jako wypaczenie człowieczeństwa? Przepraszam bardzo, ale ja, jako polski szlachcic (herbu Dąbrowa, jeśli kogoś to obchodzi) nie umiem usiedzieć w miejscu w obliczu zagrożenia. Oczywiście najwygodniej jest mówić, że jeśli ktoś nie był na Utoya to powinien siedzieć cicho. Nie do cholery! Powinniśmy wyciągnąć wnioski, ale nie te, które wyciągają nam telewizornie.

5. @Lenin - tak, bardzo chętnie. Proszę do mnie napisać.

6. ~Kuba jako jedyny napisał komentarz na poziomie, za co jestem bardzo wdzięczny. Dostęp do broni palnej rozumiem jako dostęp do pistoletów - dla każdego, do karabinów powinien być nieco utrudniony, bo to broń, która nie jest niezbędna do obrony, ale bardzo przydatna w ataku. Jednak, gdyby 10000 Solidarnościowców poszło pod Sejm, jak się domyślam w celu wymierzenia sprawiedliwości posłom, to.

MojaMoskwa - Onet.pl Blog

.
 WWW.PAJACYK.PL


30 lipca 2011
Trupy smoleńskie górą

            Wczoraj trupy smoleńskie wygryzły z głównych serwisów informacyjnych trupy z wyspy Utoya. Dziwne, że katastrofa polskiego samolotu budzi jeszcze jakiekolwiek emocje. A może poza.

W obronie WOLNOŚCI - Onet.pl Blog

Mimo ewidentnego pomieszania z poplątaniem, jakie występuje w obecnym świecie nadzwyczaj często, od czasu do czasu mamy do czynienia z wypowiedzią bądź zachowaniem, które nas – w sensie negatywnym – całkowicie zaskoczy. Powyższy cytat to kolejny przykład takiej sytuacji.

Wydaje się, że sprawa jest jasna: na wyspie Utoya odbywa się zjazd grupy młodzieżowej; są to osoby, którym państwo zabrania obrony własnej. Są bezbronni zgodnie z literą prawa; w przypadku napaści muszą mieć nadzieję, że w pobliżu znajduje się policjant, który im przyjdzie z pomocą. Sami swojego życia skutecznie bronić nie mogą, podobnie zresztą jak praktycznie wszyscy obywatele Europie. Kończy się to tragicznie – na wyspę przybywa bandyta i urządza rzeź, strzelając przez półtorej godziny do niewinnych ludzi. Takie efekty przynosi polityka rozbrajania obywateli.