O czym chcesz poczytać na blogach?

Uszczelki

Tomek Blog - bloog.pl

niedziela, 10 lipca 2011 16:29

Hydraulika dla życia ludzi jest bardzo ważna w związku z czym jest mocno rozwiniętą dziedziną życia codziennego, która w wielu przypadkach odrywa bardzo ważną rolę i sprawia, że życie codzienne jest lepsze. Zasadniczo obecnie bieżąca jest już powszechnie dostępna a jej użycie nie stanowi żadnego problemu dlatego też również instalacje hydrauliczne stają się powszechnie spotykane.
W związku z tym uszczelki to element bardzo ważny, który w wielu formach jest obecnie spotykany. Przede wszystkim przy pracy każdego hydraulika uszczelki są bardzo ważne i dlatego też zawsze musi je posiadać gdyż to one mają podstawowe znacznie przy przepływie wody i tym, żeby nie uciekała ona z rur. Bez wątpienia w naszych czasach uszczelki są już doskonale dopracowane i są elementem doskonałym, który w pełni zabezpiecza przepływ wody. Można mieć obecnie pewność., że uszczelki będą w pełni bezpieczne a ich użycie na dłużysz okres zabezpieczony instalacje wodną. Poza instalacjami wodnymi jednak różnego rodzaju uszczelki są także powszechnie wykorzystywane jako element bardzo ważny dla.

VETERAN AUTO - Onet.pl Blog

Myśleliśmy, że jest to jakaś nieszczelność związana z niedokręconą opaską na którymś wężu, lub coś chlapnęło przy napełnianiu układu. Niestety po osuszeniu silnika okazało sie, że te kropelki pojawiają się nadal, co już nie było takie wesołe. Dziwne, bo ciśnienie w układzie robiło się prawidłowe, wszystkie temperatury również, ale miejsce pokazywania się "wody" nie dawało wątpliwości, że jest to na granicy bloku i głowicy. Jedyna możliwa decyzja, to demontaż głowicy i lokalizacja problemu. Po zdjęciu okazało się, że wszystkie powierzchnie sa w najlepszym porządku, ale uszczelka "odeszła" nie pozostawiając żadnych śladów. To dało coś do myślenia. Współczesne uszczelki lepszych firm pokrywane są specyficznym lakierem, który po sciśnieciu przykleja uszczelkę do powierzchni zarówno bloku, jak i głowicy, powodując zwiększenie szczelności. Efektem tego jest zawsze uszkodzenie uszczelki przy demontażu. W tym przypadku tak się nie stało i wtedy przypomniałem sobie, że folia na opakowaniu uszczelki była uszkodzona, co w połączeniu z niewiadomym okresem składowania mogło doprowadzić do wyschnięcia tego specyfiku. Ponieważ nie było żadnych innych powodów usprawiedliwiających wystąpienie takiego zjawiska silnik dostał nową uszczelkę i po wyrównaniu głowicy(zabieg czysto asekuracyjny) ta ponownie znalazła się na swoim miejscu. Wykorzystując.

Fiat Punto ELX Speedgear - Onet.pl Blog


13 października 2010
Wymiana uszczelek kolektora ssącego
Nareszcie znalazłem czas na wymianę uszczelek kolektora ssącego. Poświęciłem na to 6h bez przerw. Przy okazji umyłem kolektor z kurzu, wyczyściłem przepustnice oraz na nowo obwinąłem taśmą wiązki elektryczne. Najtrudniej było odkręcić dolne śruby kolektora ponieważ od góry ich nie widać. Po wyjęciu uszczelki były jak z kamienia. Dużo czasu poświęciłem na czyszczenie przepustnicy ponieważ była cała zaolejona. Nowe uszczelki delikatnie posmarowałem silikonem na wysokie temperatury. Głowica w miejscu przecieku miała dziwny nalot który zdrapałem lekko nożykiem. Po złożeniu zalałem płynem oraz odpowietrzyłem układ chłodzenia. Wyczyszczenie przepustnicy poskutkowało że auto szybciej reaguje na naciśnięcie pedału gazu. Jeszcze zdjęcie silnika bez kolektora ssącego ;)
mati16v
skomentuj

Takie życie ... - Onet.pl Blog

Wrzątek. Nie wspomnę o ostatnim rachunku za wodę...makabra. Doszło do tego że zdążyłam się zmoczyć i użyć żelu...ale już spłukać musiałam się pod umywalką. No ni ch...a nie szło ustawić niższej temp. wody. Szlag mnie trafiał i co rano dostawałam szału ale dzisiaj przeliczyłam pieniądze i zostawiłam na koncie tylko tyle żebym miała na paliwo i mogła po syna na lotnisko jechać i poszłam kupić zwykłą baterię. Te zwykłe najzwyklejsze wcale nie są takie tanie, ale kupiłam. Poszłam do piwnicy, poszukałam, znalazłam klucz francuski i pełna energii i zapału poszłam wymieniać baterię. Wszystko ok, jak odkręciłam to zepsute, to okazało się, że tak jakiś okruch od starej uszczelki zamknął dojście zimnej wody i dlatego leciała ciągle ciepła. Ale to nic, spróbowałam to zamontować jeszcze raz i w sumie, tylko trochę ciekło...stwierdziłam, że na pewno trzeba uszczelkę dołożyć, znalazłam jakąś w mojej skrzynce z narzędziami...dalej ciekło, jeszcze bardziej niż poprzednio. To sobie myślę, skoro kupiłam nową, to zamontuję nową...i jak odkręcałam ten termostat to mi spadł i zrobił dziurę w brodziku. Szok. No załatwiłam się na cacy. Ciśnienie z 90/60 skoczyło mi na 100/60 w moim przypadku to jest już nadciśnienie. Zostawiłam wszystko, wyszłam z łazienki, poszłam coś zjeść a teraz sobie usiadłam i piszę. Boję się wejść do łazienki bo.