O czym chcesz poczytać na blogach?

Ustrój polityczny

gut.blog

gutDemokracja cwaniaków 2010-05-04 19:19:35

Zgodnie z definicją demokracja to ustrój polityczny w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli, którzy sprawują rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli. Może i tak miało być. Ale dziś d

Sri Lanka - Onet.pl Blog

2 few comments

09 kwietnia 2008
Ustrój Polityczny

Sri Lanka jest demokratyczno-socjalistyczną republiką w ramach Wspólnoty Narodów. Zgodnie z konstytucją z 16 sierpnia 1978 głową państwa jest prezydent, który stoi na czele rządu i jest naczelnym dowódcą armii..

Algieria - Onet.pl Blog

Jeszcze nikt nie pisał.

09 kwietnia 2008
Ustrój Polityczny

Algieria zgodnie z konstytucją z 19 listopada 1976 (wielokrotnie nowelizowaną) jest republiką, w której głową państwa jest prezydent wybierany w wyborach powszechnych na maksymalnie dwie pięcioletnie kadencje..

zapiski pisane nocą - bloog.pl

Demokracja to wspaniały ustrój polityczny, ale tylko teoretycznie. Teoretycznie wszystkie koncepcje społeczne i polityczne zawsze wyglądają pięknie, idyllicznie, tworząc wspaniałe społeczeństwo szczęśliwych obywateli.

Si Deus pro nobis, quis contra nos? - Onet.pl Blog

Pierwszym co rzuca się w oczy jest stwierdzenie, że ekumenizm odbywa się przy zachowaniu tożsamości religijnej. Przypomina mi to trochę definicję demokracji, w której to można przeczytać – również np. na Wikipedii – że demokracja jest to ustrój polityczny, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli, przy respektowaniu praw mniejszości. Wojciech Cejrowski powiedział kiedyś, że w Europie obywatele mają bardzo szeroki zakres wolności tylko i wyłącznie na papierze, bowiem w praktyce bardzo różnie.

19 kwietnia 2009
Polityczny poker

Gra toczy się dalej w najlepsze. Piłkarski poker, a raczej – polityczny, zaostrza się, albowiem wybory do Europarlamentu tuż tuż i trzeba łapać się wszelkich sposobów, aby zdobyć dobrze płatną, pięcioletnią posadkę. A poseł Janusz Palikot znowu włącza się do gry, zauważając, że: „Ktoś w Kancelarii Prezydenta ma problemy z alkoholem”..

....:: Zire RPG ::.... (Blog (18+), może zawierać treści przeznaczone tylko dla dorosłych)

Z innych światów może przyjęli taki stan rzeczy za powszechny, a może nadal nie otrząsnęli się po nagłej zmianie otoczenia, niemniej jednak czarodziejka nie przypominała sobie, by którykolwiek z nich – nawet Van i Dakki, którzy z zasady powinni byli się interesować takimi sprawami – pytał się o ustrój polityczny mijanych krain. Tutejsze siły wyższe™ również nie spieszyły z wyjaśnieniami. Sophia rozumiała ich postępowanie. Im mniej przybysze wiedzą o tym świecie, tym lepiej. Nie chodziło nawet o kwestię zaufania. Po prostu zabezpieczali się przed ewentualną przyszłością. Mało prawdopodobne, by.

Antyblog

12:04, lanyponiedzialek
Link Dodaj komentarz »
Toast.
Pisze właśnie prace o relacjach kościół katolicki - państwo w doktrynach politycznych. W swoim wsteczniactwie przez wiele lat hierarchowie kościelni na czele z papieżem nawoływali do bojkotu pojawiających się z wolna w XIX wieku form przedstawicielskich. Bo jak - mam nadzieję - powszechnie wiadomo kościół uznawał demokracja za najbardziej plugawy ustrój polityczny. Żaden katolik nie miał prawa ani startować w wyborach, ani głosować. W 1871 papież Pius IX zabronił czynnego i biernego uczestnictwa w wyborach do parlament włoskiego. Rozpoczeły się wtedy złote czasy dla Włoch. Dzięki temu bowiem bojkotowi do parlamentu weszły siły racjonalistyczne i.