O czym chcesz poczytać na blogach?

Ustawa o rachunkowości

Mona Vie -

Wspólnot mieszkaniowych, a od 2001 roku rozszerzono swoje usługi o działalność rachunkowo-księgową i doradztwo podatkowe.
Przeżyliśmy burzliwe czasy wprowadzania kolejnych zmian w prawie podatkowym - wprowadzenie podatku VAT, zmiana ustawy o rachunkowości - to jedne z wielu istotnych spraw, którym na przestrzeni lat musieliśmy stawić czoła.
Nie raz przyszło nam procesować się z fiskusem o podatki naszych Klientów. Uczyliśmy się, przeczytaliśmy setki opasłych.

Michał Pachowski

Praktyka ostatnich kilku lat pokazała, że zdarzają się także przypadki malwersacji Cash Flow Statement – Enron. Największym mankamentem RPP jest fakt, że mało która spółka w Polsce go sporządza. Zgodnie z przepisami prawa (art. 45 ust. 3 Ustawy o Rachunkowości) obligatoryjnie muszą go tworzyć przedsiębiorstwa, które podlegają corocznemu badaniu przez biegłego rewidenta. Idąc dalej tym tropem w Ustawie o Rachunkowości (art 64 ust.1) znajduje się krótka lista organizacji, które zobowiązane są do sporządzania RPP. Zaliczane są do nich:

  • banki oraz zakłady ubezpieczeniowe,
  • jednostki działające na podstawie przepisów o obrocie papierami wartościowymi oraz przepisów o funduszach.

Moje male, zakręcone życie - Onet.pl Blog

Czasie padł pomysł, żeby jednak jechać do Warszawki na koncert Serj Tankian'a, ale po przeanalizowaniu budżetu Carrion wygrał :)

2. Zaliczyłam pierwsze kolokwium z Rachunkowości. Jeszcze tylko 3 kolokwia przy czym na kolenym zjeździe najgorsze, bo z ustawy o rachunkowości... Nie wyobrażam sobie w ogóle jak się tego nauczyć... Będę liczyć na moje głupie szczęście... Innego wyjścia nie ma...

3. Doświadczyłam najcudowniejszych urdzin w moim życiu... W pracy z samego rana czekała na mnie moja.

Księgowość i Finanse

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS. Wypadało by również założyć rachunek bankowy.

Biuro rachunkowe Warszawa można prowadzić samodzielnie lub w spółce cywilnej. Warunki stawiane osobom prowadzącym usługowo księgi rachunkowe precyzuje ustawa o rachunkowości natomiast szczegółowe kwestie unormowane są rozporządzeniem ministra finansów z dnia 20 sierpnia 1998 roku.

pooka blog

123 strona 5 zdanie "Przyjęcie środka trwałego otrzymanego nieodpłatnie w formie darowizny"
[objaśnienie do schematy ewidencji kont jakiejś tam "Rachunkowość. Zasady prowadzenia po nowelizacji ustawy o rachunkowości"

nic nie poradzę że taka książka była pod ręką... ale i tak to tragiczne

za
Animą
która za
Moffat i Obecnym

1. Złap najbliższą książkę.
2. Otwórz ją na 123 stronie.