O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Usprawiedliwienie

Blog opowiadaniaoth

Coś…
- widocznie zobaczył ciebie i zaczął doceniać piękno..
Pauline zatkało weszła szybko do klasy. Pierwsza była biologia z naszą wychowawczynią. Usiadłam w ławce z Magdą. Nauczycielka sprawdziła obecność. I spytała
. Klaudiu proszę wstać!
- tak proszę pani??
- co było przyczyna wczorajszej twojej nieobecności?
Ktoś z klasy krzyknął chajtała się z Kulitzem z TH! Spojrzałam groźnie na klasę po czym nauczycielka powiedziała.
- proszę was o cisze Klaudia teraz mówi.
- pani nikogo publicznie nie pyta o usprawiedliwienie nieobecności. Tym bardziej jeśli kogoś nie było tylko 1 dzień. Ale mam dla pani usprawiedliwienie. Nauczycielka podeszła, przeczytała i spytała?
- czy do twojej rodziny należy niejaki Bill Kaulitz z którym wczoraj pokazywałaś się w miejscach publicznych i jakoś nie byłaś bardzo zapracowana? I znów ktoś powiedział
-ona pracowała ale jak… to wszyscy wiemy. A do rodziny pewnie będzie niedługo należał. I wszyscy rypli śmiechem.
- proszę o spokój- krzyknęła nauczycielka. Po czym dodała. – dziś.

BÓG, MIŁOŚĆ, AKCEPTACJA, MODLITWA - bloog.pl

KRZYSIEK .........           Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,262674,trackback

komentarze (2) | dodaj komentarz

ROZWAŻANIE 24 MARCA 2006r

czwartek, 23 marca 2006 23:25

SŁOWO DNIA

Przeswiadczeni, ze czlowiek osiaga usprawiedliwienie nie przez wypelnianie Prawa za pomoca uczynkow, lecz jedynie przez wiare w.

The Orchard Polish Community | Let's fellowship together!

Jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść. (15) Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa. (16) I nie tak ma się sprawa z darem, jak ze skutkiem grzechu jednego człowieka; albowiem wyrok za jeden upadek przyniósł potępienie, ale dar łaski przynosi usprawiedliwienie z wielu upadków. (17) Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa. (18)A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla.

Grypa666's Blog

Zlamal caly zakon.
Mozna o tym poczytac w rozdziale 3 Listu do galatow
A zakon i prawo wedlug Jezusa opiera sie na dwoch przykazaniach : Milosci Boga i blizniego.

O tym co zrobil dla nas Jezus mozna przeczytac :

-listach Pawla do Rzymian (najlepiej przeczytac Rozdzialy 3-8 by zobaczyc caly kontekst)
- List do Rzymian (rozdzial 10)

1 Bracia, z całego serca pragnę ich zbawienia i modlę się za nimi do Boga. 2 Bo muszę im wydać świadectwo, że pałają żarliwością ku Bogu, nie opartą jednak na pełnym zrozumieniu. 3 Albowiem nie chcąc uznać, że usprawiedliwienie pochodzi od Boga, i uporczywie trzymając się własnej drogi usprawiedliwienia, nie poddali się usprawiedliwieniu pochodzącemu od Boga.
4 A przecież kresem* Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy.

Sprawiedliwość z Prawa a sprawiedliwość z wiary

5 Albowiem o sprawiedliwości, jaką daje Prawo, pisze Mojżesz: Kto je wypełnił, osiągnie przez nie życie*. 6 Sprawiedliwość zaś osiągana przez wiarę tak powiada: Nie mów w sercu swoim: Któż zdoła wstąpić do nieba? – oczywiście po to, by Chrystusa stamtąd.

Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Chodzieży

Położenie człowieka od upadku Adama jest tego samego rodzaju, iż człowiek nie może o własnych siłach i dzięki swoim uczynkom zmienić się ani przygotować do wiary i zbliżenia się do Boga. Bez łaski bożej w Chrystusie nie jesteśmy zdolni do spełniania dobrych uczynków, miłych Bogu i podobających Mu się. Łaska budzi w nas dobrą wolę, a Chrystus dopomaga nam do spełniania dobrych uczynków, gdy tę dobrą wolę okażemy.

Artykuł IX

O usprawiedliwieniu człowieka

Jedynie dzięki zasługom naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa możemy być uznani przed Bogiem za sprawiedliwych, i to przez wiarę a nie dzięki własnym uczynkom i zasługom. Jesteśmy więc usprawiedliwieni tylko przez wiarę i jest to zaiste zdrowa nauka, darząca nas otuchą.

Artykuł X

O dobrych uczynkach

Jakkolwiek dobre uczynki, stanowiące owoc.

Przyjaźń najcenniejszym i najważniejszym Skarbem... - Onet.pl Blog

Uwolniła się ze szkoły na cudowne dwie godziny, które przedtem miała spędzić na wkuwaniu równań, których i tak nikt nie rozumie.
- Na autobus - powiedziała Is. Wszyscy ruszyli za nią pogrążając się w rozmowach. Kendra jak zwykle przycichła. - Ej, co jest? - zapytała jej.
- Mi? Ee, nic... Zamyśliłam się - wyjąkała Kendra. - Izzy... Czy na pewno nie dostaniemy ochrzanu?
- Nie dostaniemy, bo napiszemy usprawiedliwienia.
- I co tam napiszesz?... - Izzy odchrząknęła, po czym zaczęła mówić, teatralnym głosem:
- ,, Drogi Panie Dyrektorze. Proszę o usprawiedliwienie dwóch godzin nieobecności Kendry. Była umówiona u prywatnego lekarza, Izydora Jenkinsa na badanie, które niestety trochę się przeciągnęło. Przepraszam za kłopot'', plus moje bazgroły.
- Niezła jesteś - zaśmiała się Kendra, kiedy wsiadały do autobusu.
- Dzięki. Cześć Carl - uśmiechnęła się Izzy.
- Znów spadacie z lekcji? - uśmiechnął się kierowca. Is kiwnęła głową.
- Dzisiaj sześć biletów na punkt widokowy,  proszę - wyszczerzyła się.
- Sześć?
  Izzy przedstawiła Kendrę, po czym kupiła bilety..

Usprawiedliwienie nieobecności

przemyslany *"Wszystko, jeśli dobrze pomyśleć, daje do myślenia."


Cierpienie

Pierw zacznę od paru słów o mojej osobie i przeszło miesięcznej nieobecności na blogu.

 

Otóż przyszły wakacje... Jako że wiosna nie szczędziła moich uczuć i stwarzała cholerną niepohamowaną huśtawkę myśli,uczuć i innych skomplikowanych dla mej osoby czynników które powodowały nijaki tok myślenia i brak poczucia wartości. Więc postanowiłem wziąć od Siebie urlop. 

Aura pogodowa jak na złość próbowała to wszystko zniszczyć... i.

Spokój powrócił. Chociaż chwilowo.

Teraz idzie wielkimi krokami moja ulubiona pora roku.

Jesień przyniesie dla mojej głowy ukojenie.

Lekki wiatr który rozwieje nie tylko złote liście ale i moje myśli które duszą już się w ciasnej od myśli głowie.

To na razie tyle co mam na usprawiedliwienie.

 

Chciałem dziś poruszyć temat wałkowany przez wiele ludzi.

Boli mnie strasznie jak ludzie się gryzą i licytują cierpieniem. Kto mocniej kto bardziej cierpi, odczuwa ból...

 

Cierpienie najczęściej występuje w miłości, stracie... kogoś ważnego.

swiat-ani

Strona główna Spotkanie w Gdańsku
Jejku, jak ja dawno nie byłam w necie. Nie miałam czasu, a jak już miałam to mi internet nie działał. Dużo rzeczy się przez czas mojej nieobecności zdarzyło. Między innymi zrozumiałam jak ważne jest życie i jakie może być krótkie. No ale dość na dziś filozofii, chciałą napisać trochę o moim spotkaniu z koleżankami z kolonii, a zaczynam mówić o śmierci, no ale tak już ze mną jest. Więc zacznę od tego że w zeszłą sobotę.A ja nic o tym nie wiedziałam, a nwet nic nie czułam, a podobno właśnie w Gdańsku to trzęsienie było. To też jest dziwne. Czy tylko ja jedna mam takie wrażenie, że wszystko wokół mnie jest dziwne? No a tak pozatym, to mnie dzisiaj nie było na religii, bo robiłam flage Finlandii. Heh, fajnie że Pani mi to usprawiedliwi, chociaż miała wątpliwości, że naprawdę miałyśmy aż taki problem z tą flagą. Poza tym boję się że coś sie psuje między mną, a kimś. Czasem myślę, że już jest ok, a potem okazuje się, że się myliłam. Ale jednak sumując to wydaje mi się, że mimo wszystko jest ok, a te moje.

ku-szczesciu.blog

- świata rzeczywistego. :D

skomentuj (0)

Chyba w końcu umrę 2009-03-31 23:41:57

   Tak, ostatnio raczej nie wchodze na mój blog, ale czas uzupełnić pewne sprawy, które miały miejsce w czasie mej nieobecności. Po pierwsze zamnkeli mi siłownię. Muszę znaleźć sobie nową. Już nawet mam upatrzone miejscie. Póki co mam tydzien wolnego. Po drugie, ugadałem się z trenerem na diete. Musze do niego napisać a on mi ją podeślę. Mój cel to schudnąć do 73 kg :P obecnie mam 83 tak około.   
.

Przelał pewien profil, na którym już dawno nie byłem. Tragedia, serce zaczyna walić mi jak oszalałe. No i co z tego. I tak nikogo to nie obchodzi .... (tekst specjalnie wykropkowany)... . Cóż, miałem się tu wyżalilć ale się powstrzymam. Heh w takich chwilach przychodzą mi myśli samobójcze do głowy, a usprawiedliwieniem jest każde pytanie które sobie wtedy zadaje:
- po co żyć ?
- i tak nikogo nie obchodzisz ?
- niby spoko jesteś kolegą, ale co z tego i tak nie masz takich bliskich bardzo przyjacół z którymi mógłbyś się codziennie spotkać !!! 
  (po części z mojej winy)

Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia

Tym, ale zrobiłem to nieświadomie i niecelowo. Zapomnijmy, o tym, co działo się od sierpnia do dziś. Wymarzmy ten czas z pamięci.
Pokiwała potakująco głową.
Kolejna rzecz wyjaśniona zbliżyła ich jeszcze bardziej. Teraz nie mieli przed sobą tajemnic. Ilonie było przykro, ale Marcin był usprawiedliwiony, choć z
drugiej strony jak ją kochał, to czemu spał z inną, ale o tym Ilona nie chciała myśleć, chciała zapomnieć. Ona w końcu też miała.Jakbym wiedział wcześniej… Wstawaj! Idziemy! –wyciągnął rękę w jej kierunku.
-Nie! Nie chcę iść. Nie mam z kim.
-Poszedłbym z tobą, ale chyba twój chłopak byłby zły.
-Właściwie to on chciał żebym z kimś szła, po koleżeńsku, bo nie chciał mieć na sumieniu mojej nieobecności na tej wielkiej imprezie życia, ale jakby się dowiedział, że to ty…
-Wiem, właśnie o tym mówię. Idź sama, na pewno nie będziesz jedyną osobą, która nie będzie miała partnera. Wiesz jaka to super zabawa? Ja swoją studniówkę będę pamiętał do końca życia.