O czym chcesz poczytać na blogach?

Usability web

Public Relations

Poza regułami rządzącymi SEO PR, nie należy zapominać także o zasadach przygotowywania tekstów na strony internetowe w ogóle. Pamiętajmy przede wszystkim o kilku poniższych wskazówkach, które zapewniają optymalna ekspozycje treści (web usability) i ułatwiają jednocześnie odbiorcom jej przyswojenie. Należy publikować możliwie krótkie formy, dłuższe teksty pr dzielić na mniejsze, logiczne części, stosować akapity i podstrony, nadawać tekstowi przyjazna dla oczu.

Do internetowych serwisów informacyjnych nie mamy zwykle dużego wpływu na to, w jakim kształcie nasz news pojawi sie na łamach tego serwisu, dlatego warto także skupić sie na możliwościach samodzielnej publikacji materiału. W dobie Web 2.0 i samotworzacego się kontentu mamy całkiem sporo opcji do wyboru. Poza umieszczaniem materiału na przykład na firmowej stronie WWW, możemy opublikować go na firmowym blogu lub powiedzmy umieścić na stronach serwisów agregujących pewnego.

Innowacyjni i kreatywni w IT

8. Ustal priorytety

- dzięki określeniu priorytetów będziesz trafniej  podejmował decyzję. W fazie budowy prototypu funkcjonalność będzie bożkiem któremu będziesz składał ofiary, w fazie projektowania interfejsu zdradzisz go na rzecz usability, aż wreszcie będziesz mógł odpowiadać na pytanie dlaczego użytkownicy muszą wstawać o 3 w nocy aby dodać coś do swojej aplikacji . Zastanawiające jest że czasem nawet najwolniej działająca usługa ale spełniająca potrzeby jest tą.

Kartonki

Polski Blogger
Poradnik webmastera
Socjologia Internetu
Testblog
Web 2.0
Web Usability
Webstop
Tagi
  • Walentynki
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Grafika i Reklama w Internecie

Najkorzystniej dla strony będzie jeśli tworzący stronę i specjalista SEO będą ze sobą współpracować. Zaoszczędzi to mnóstwo czasu, na późniejszą optymalizację serwisu.
     Najważniejsze jest pojęcie Web usability. Co oznacza? To, że strona powinna być dostosowana do potrzeb odbiorcy. W zależności od użytkownika, funkcjonalności na stronie powinny być umieszczone w miejscach, gdzie użytkownik będzie ich oczekiwał. Podróż po stronie musi być.