O czym chcesz poczytać na blogach?

Ursus

| ewcia-squad's blog... |

Stała się głównym dostawcą silników spalinowych do carskiej Rosji, do wybuchu I wojny światowej wyprodukowano łącznie 6000 silników. W 1915 roku, pod kierownictwem polskiego profesora Kazimierza Taylora, podjęto pierwszą próbę skonstruowania ciągnika rolniczego. Dzieło zostało uwieńczone wykonaniem w 1918 roku pierwszego i jedynego prototypu.

W 1922 roku Fabrykę Silników i Traktorów URSUS - S.A. opuszczają pierwsze traktory nazwane ciągówkami. Ciągówka "Ursus" wyposażona była w dwucylindrowy silnik naftowy o mocy 25 KM. W latach 1922 - 1927 wyprodukowano 100 sztuk ciągówek URSUS. O ich dobrej jakości, zachwalanej w prospektach reklamowych, niech świadczy fakt, że w 1968 roku znaleziono pracującą w polu w pełni sprawną ciągówkę. 40 lat po zakończeniu produkcji!

W roku 1923 zmieniono nazwę firmy na: Zakłady Mechaniczne URSUS - SA. Głównym celem spółki było prowadzenie działu fabryki samochodów. W tym celu w Czechowicach pod Warszawą powstała całkowicie nowa fabryka URSUSA.

W 1929 roku fabrykę opuściło 300 samochodów półciężarowych i 50 autobusów, wyposażonych w licencyjne silniki włoskiej firmy SPA.

W 1930 roku w.

piosza24.blog

  Z obciążnikami, kabiną i kołami tylnymi napełnionymi wodą: 2434 kg,
 • siła uciągu: 16,5 kN,
 • ogumienie kół przednich 6-16,
 • ogumienie kół tylnych 12,4-28 (standard) lub 11,2-28 lub 9,5-32 (do upraw międzyrzędowych),
 • rozstaw kół przednich: 1350, 1500, 1650 mm,
 • rozstaw kół tylnych 12,4-28: 1250, 1350, 1400, 1500, 1600, 1700, 1750, 1850 mm.

skomentuj (0)

ursus 360 2010-03-12 13:44:20

a teraz kilka ciekawostek i danych technicznych na temat ursus 360
Historia
Ciągnik C-360 to kolejny ciągnik z rodziny ciagników średnich, wersja rozwojowa od protoplasty C-4011 przez Ursusa C-355, Ursusa C-360 z odmianami: Ursus C-362 (wersja eksportowa wyposażona w kabinę, wspomaganie oraz kilka udogodnień) i Ursus C-360-3P. Produkcję rozpoczęto w lipcu 1976 r.

Istotne zmiany w stosunku do modelu poprzedniego C-355: - wprowadzono siedzisko kierowcy typu "Grammer",
- ustawiono szybką wymianę zaczepu wahliwogo na zaczep do przyczep jednoosiowych,
- poprawiono układ hamulcowy,
-.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

 • abc powiedział/a

  200 milionów dla każdego

  Historia z cyklu tanio kupić, drogo sprzedać.

  Przedmiotem transakcji były wystawione na sprzedaż przez syndyka masy upadłościowej znane kiedyś Zakłady Przemysłu Ciągnikowego Ursus S.A. w Warszawie, a właściwie to, co z nich zostało cennego, czyli ziemia o powierzchni jakichś 52 ha. Ziemia ta jako grunt pod zabudowę przemysłową warta jest – jak powiedział kiedyś premier Bielecki – tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić.

  Ktoś chciał zapłacić prawie 100 mln zł.

  Jeśli jednak zmieni się przeznaczenie ziemi na grunt pod zabudowę mieszkaniową albo jeszcze lepiej pod handlowo-usługową, to w tak atrakcyjnym miejscu Warszawy wartość terenu wzrośnie co najmniej trzykrotnie.

  Wystarczyło zatem wiedzieć o planowanej zmianie przeznaczenia 52 ha.

 • szybkie traktory - Onet.pl Blog

  W dniu 01.01.1998 r. ZPC URSUS, dotąd przedsiębiorstwo państwowe, przekształcone zostało w Jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa - ZPC URSUS S.A. Rozpoczęto poważne zmiany organizacyjne firmy, które obecnie są na końcowym etapie. Dotychczasowa wielozakładowa struktura, nastawiona na samodzielną produkcję ciągników od podstaw okazała się niewydolna i utrudniająca prowadzenie rozwoju wyrobu. Postanowiono skupić działalność URSUSA na montażu finalnym traktorów, opracowywaniu nowych konstrukcji, intensyfikacji sprzedaży. W tym celu na bazie zakładów Ursusa powołano 15 spółek z o.o., z których każda prowadzi inny rodzaj produkcji. Aby umożliwić tym spółkom rozwój, dostęp do nowych technologii i rynków zbytu poza URSUSEM, postanowiono przeznaczyć je do sprzedaży inwestorom branżowym. W przełomowym dla Ursusa 1998 roku wdrożono do seryjnej produkcji m.in. 170 "konny" ciągnik 1734 oraz serie popularnych ciągników AGRO, natomiast w celu zintensyfikowania sprzedaży na kurczącym się rynku krajowym , wprowadzono unikalny nieoprocentowany system sprzed aży ciągników URSUS-KREDYT, za pomocą którego sprzedano ok. 50% wszystkich traktorów URSUS.

  jacqueline | e-blogi.pl

  W słowa, a bogatego w treść. Zostawił mnie- informował Ursus smutny i stłamszony ze swojego uroczego pokoiku na ulicy Reja i pewnie palił papierosa, o którym ja skrycie marzyłam w tamtej chwili. I myślałam sobie co za łajza, co za dupek i prostak z tego Niedźwiadkowego niemal ukochanego. Gdzie ma oczy ten kretyn, ten dureń co zostawia tak śliczną dziewczynę. Gdzie ma mózg albo choć dwie szare komórki i ze trzy neurony między nimi dla jakiegokolwiek połączenia. Gdyby posiadał to by wiedział, że takich dziewczyn nie poznaje się ot tak, od pstryknięcia palcem. W przerwie zajęć tłumaczę Ursusowi, że on ma złą energie, że od razu jej to mówiłam, że go nie lubię choć go nie znam, że on jest jakimś fałszem podszyty. I nie mówię, a nie mówiłam, bo chociaż mówiłam, że moim zdaniem to nic z tego, ale wcale nie chciałam, by się spełniło moje czarnowidztwo co do jego moralności i zasad w ogóle. Wcale nie chciałam, bo Ursusowi się należy wszystko co najlepsze i skoro dokonała takiego wyboru, to chciałam, ogromnie chciałam, by on okazał się dla niej tym najlepszym. I mówię nieśmiało, ale Ursusku, ja jestem, ja jestem jeszcze. A Ursus w swym żalu, w swym odrzuceniu mówi.

  Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

  Faktyczny początek działań Komitetu – choć jeszcze niezawiązanego – to dzień 17 lipca 1976. Na korytarzach Sądów na Lesznie (jak tradycyjnie mówią starzy warszawiacy) spotkała się nieliczna gromadka osób, chcących jakoś pomóc – choćby moralnie – sądzonym, rodziny sądzonych – i co najmniej dwa razy tyle cywilnych funkcjonariuszy. Zrobiono nam masę pamiątkowych fotografii. Ale doszło do pierwszych kontaktów między ludźmi z Ursusa i nami. Zaczęła się akcja pomocy, w której od początku wzięli udział zaprzyjaźnieni adwokaci (pierwszy – Jan Olszewski). Już zaczynała się akcja zbiórek pieniężnych w środowisku znajomych, ale pierwsze liczące się sumy uzyskałem z Duszpasterstwa Miłosierdzia dzięki ks. Michałowi Kliszce [1], dziś świętej pamięci, z którym współpracowałem od roku 1968 w niesieniu ludziom pomocy [2].